DeM (Rock-Pop-Disco) - Ankara

demkapakmini.JPG

DeM
3 yaşındaki bir Güz çocuğu olan DeM, 2003 yılının Eylül(15) ayında Ankara’ da Göktuğ ŞAHİN (Vokal/Gitar)tarafından kuruldu. Alternatif Rock tarzında Türkçe beste ve yerli&yabancı cover parçalar yorumlayan DeM;

İlk etapta büyük beğeni toplayan 5 parçalık bir demo albüm yayınladı. Çeşitli eleman değişiklikleri yaşayan grup şu anki son kadrosuna kavuştu:

Göktuğ ŞAHİN - Vokal / Gitar
Volkan AKÖZ - Gitar / Geri Vokal
Şener YILMAZ - Bas Gitar
Umut GÜLMEZ - Davullar

DeM grubu, "Them" ve "DeM Cover Project" isimleri altında yaklaşık 8 ay kadar her Cuma günü Biziz Rock Bar(Ankara)’da, 12 ay kadar her Cumartesi günü Garage Rock Bar(Ankara)'da, 2 ay kadar her Salı günü Backstage Rock Bar(Ankara)'da ve 2 ay kadar her Cuma Garage Rock Bar(Ankara)'da haftalık program yaptıktan sonra, şu an her Cumartesi günü BİZİZ Bar(Ankara)'da sevenleriyle buluşmaktadır. Arcadium Rock Müzik Yarışması(2006)'nda 3. olan ve bunların yanı sıra "DeM" ismi altında 50'nin üstünde konser veren grubun çaldığı yer/mekanlar;

-Ankara-> Saklıkent, Gölge Rock Bar, O.D.T.Ü., Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, T.O.B.B. Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, BarFly, Garage Rock Bar, IF Performance Hall, Dip Bar, Biziz Rock Bar, ÇayYolu, Overall Bar, Rock IV Bar, Backstage Rock Bar, Gölbaşı, Polis Akademisi, Arcadium

-İstanbul-> Studio Live, Balans Music Hall, Bronx Music Club, Olimpia Wish, Kemancı Rock Bar, Kültür Üniversitesi

-Eskişehir-> Hayal Kahvesi, 222 Park

-İzmir-> Kemancı Rock Bar

-Bursa-> Resimli Rock Bar, Uludağ Üniversitesi

-Çanakkale-> Hayal Kahvesi

-Konya-> Aqustic Rock Cafe&Bar

-Samsun-> 19 Mayıs Üniversitesi

Grup 2005 yılının son aylarına yaklaşılırken 2. Demo albümünü çıkartıp, albüm çalışmalarına ve şirket görüşmelerine başladı.

Gerçekten müzikle yaşayan, müzik için yaşayan insanlardan oluşan DeM'in varoluş amacı; her zaman herkes tarafından dinlenebilir bir kimliği olan ama piyasa kaygısı gütmeden kaliteli rock müzik yapmaktır...Vermeye çalıştığı mesajlar ve hisleri olabildiğince çok insanla paylaşabilmektir...Canlı performanslarda o büyüyü ve teri hep beraber hissetmektir...
...Ve DeM bunu başarmaktadır!

www.demiz.biz
www.myspace.com/demtr

"2007 DeM yılı olacak!!!"

Her türlü konser vs. iletişim için:
[email protected] ve www.demiz.biz

Ayrıca grubun 6 adet demo parçasını dinlemek için ve detaylı bilgi almak için:
http://dem.anatolianrock.com
http://www.demiz.biz

Ayrıca grubun şarkılarını dinlemek ve indirmek için:
http://www.myspace.com/demtr (2. demodan SoN, Arındır Beni, Serzeniş, Terk-i Diyar(ilk demodan)
http://www.purevolume.com/demtr (2. demodan SoN, Sen Olmasan da, Serzeniş, Terk-i Diyar(ilk demodan))
http://rapidshare.de/files/3098370/Dem.rar.html (Serzeniş(ev kaydı)(eski), Serzeniş(stüdyo kaydı)(ilk demo), Terk-i Diyar(ilk demo))
http://rapidshare.de/files/22997409/DeM.rar.html (Serzeniş(ev kaydı)(eski), Serzeniş(stüdyo kaydı)(ilk demo), Terk-i Diyar(ilk demo), SoN, Arındır Beni, Sen Olmasan da)

demcdkappaktersmini.JPG

coverlar gerçekten iyi seçilmiş..ama vokalin olur olmaz heryerde attığı screamler çok çok kötüydü..love song.un bile içine etti,sık sık kulaklarımı kapadım..umarım bi daha böle tuhaf bişey yapmazsınız..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu KONSERDİ :)= Love Song'da çığlık falan atmadım.Şarkıyı orda doğaçlama uzattık kafamıza esti diye çığlık diye nitelendirdiğin buysa :)= Attığım yerlerde bizim metalik tayfaya hitabendir gaza gelince :)=
Gerginlik yoktur hala umarım konser olayından dolayı.
Teşekkürler...

saldırısal bi eleştri falan değil..tamam cyberknight iyi scream atıyo olabilirsin ama alakasız kaçtı ve uymadı..
ben oraya sınıf 64ü izlemek için gitmiştim e them de onlardan önce olunca onları da dinledim..
gerginlik falan da yok..sonuçta biz aldık bu kararı isteseydik yine çıkar-çalardık..

bence lovesong'daki ve diğerlerindeki doğaçlama kısımlar gayet güzel şeyler. misal apc'ın lovesong coverını dinlediyseniz cover işinde neler yapılabileceğini duymuş olmalısınız, hatta tüm repertuarda aynı ayarda numaralar olsa gayet şukela olabilir aslında.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Uyarı:polemik olsun diye yazmıyorum bunları bişiler pay çıkartmak amacıyla sürdürüyorum.

Konsere başlarken moralimiz aşırı bozuldu çünkü ses düzeni ile ilgili cidden talihsizlik yaşadık ve 1 saat bekledik ve beklettik.Seyircilerin bir kısmı gitti zaman probleminden.Ayrıca ilk 4 şarkıda vokallerim dışarı hiç duyulmamış ve millet vokali açtır diyo sürekli ve benim de sinirler altüst oldu.Biz de o moral bozukluğu ile ve konser olmasının etkisiyle içimizden geleni yaptık.Screamleri şarkılarda normalde yaptığımdan değil orda içimden geldi veya gaza geldim veya içki vb :)= Ayrıca ortamdaki insanların birçoğu o screamleri kaldıracak insanlardı (metalik tayfa dedim ya :p= ).Doğaçlama olayını da seviyoruz çünkü eğlence katıyor.Öyle işte :)= Keşke çıksaydınız.Sizin müziği merak ediyorum.İnşallah başka bir yerde fırsat bulurum.

Teşşekürler himself...

Sonunda be Göktuğ. Açtın yaa sonunda... :p

Bence brief-case dostum, bence yanlış düşünüyorsun. Bence scream'ler yerli yerinde çok güzel oldu. Birde Göktuğ'un scream'i biraz daha farklı bence ayrı bir zevk veriyor.

Göktuğ haklısın ilk 3-4 parçada vokal hiç denilecek kadar azdı. Ama daha sonraki parçalarda çok güzel oldu. (Yine bana kızacan "ulan yine g.tümü kaldırıyorsun diyeceksin ama bu gerçek :) )

Bu arada abi Serzeniş'e hasta oldum desem ne dersin? War yaa tam bunalım parçası vallahi tam bir serzeniş yaaa (izninizle ben bu linki bi daha vermek istiyorum. Eminim güzel tepkiler alacaksınız Göktuğ.)

http://www.angelfire.com/music6/66/SERZENIS.mp3

Birde brief-case açıkcası seni biraz yadırgadım.
brief-case demiş ki:
ben oraya sınıf 64ü izlemek için gitmiştim e them de onlardan önce olunca onları da dinledim..

Bence buradaki tavır biraz dalga havası war.

Neyse dewamı gelir inşallah

brief-case in taviri bana göre hiç hoş değil. Herkesin kendi tarzı var. Zaten o parçaları bin tane grup clean vokalle söylüyor ama Göktuğ'un scream leri parçaya çok değişik bir hava katıyor ve en sıkıcı parçayı bile coşkulu kılıyor. Zaten Göktuğ'un vokalini de bu yüzden çok severim. Eleştiri tamam ama üslup çok önemli.

Konsere gelince bazı parçalardaki efekt gerçekten pek uymamıştı. Onun dışında ben beğendim konseri. Özellikle Join me, Bitter End gibi parçalar da çok eğlendim. Keşke besteleri de dinleyebilseydik. O zaman müziğin kalitesi daha çok ortaya çıkardı. Davul ve bas ta iyiydi.

Doğaçlama olayına gelince o zaten süper oluyor. Doğaçlama beste bile yapmışlığımız vardır.

Objektif yorum diye birşey olmaz o yüzden doğal olarak bu da benim kendi yorumum.

ahha burdaymış them in toppici. bende nereye yazıcaz SouliTarY e yazsam küfür ederlermi ki filan diyodumki buluverdim.

Mesele ben ki isterim bi konser daha böyle en çıglıklısından umarım hep böyle tuhaf kalırsınız...

Ayrıca çığlıklar kadar göze çarpan bir nokta da barış kardeşimizin gümbür gümbür ataklarıydı ki çok tuhaf ve güzeldi nasıl gözden kaçar?

Yanlız gitarist arkadaş vah ı biraz daha az kullanırsa her şey çok daha leziz olucak ... Başarılar beyler

e bide rock tuhaf bi müziktir unutmadan ;)

baştaki aksilikler olmasaydı gerçekten çok güzel bir organizasyon yapmış olacaktık,ama şanssızlık işte...program kaydı,tüm gruplar biraz acele etmek zorunda kaldı,bazı seyirciler (özellikle de bizim seyircilerden bir kısmı) erken gitmek zorunda kaldı...ama yine de güzel bir gece geçirdik,hem sizi dinlerken,hem sınıf 64ü dinlerken,hem de sahnede çalarken...umarım tekrar aynı sahnede oluruz...başarılar

:arrow: dipnot: biz de wicked game çalacaktık ama millet bayılmasın diye çalmadık ehehe :)

babalar çok saolun ama germişsiniz gene ortamı heheheh sakiin sakiiin. abi iyi kötü çalındı işte . hatalarda vardı kabul. ama sonuçta konser yani yorum katıcanki millet dinnesin adam dikkat edicek her ölçünün sonunda yeni bişy gelicekmi acaba falan filan diye yoksa zaten aynı şarkıları barda cd den çalıyolar. yani ööle diilmi ya.

-Teddy ve Rousseau çok teşşekürler :)= Bir tanesiniz :)=

-Aikanaro çok teşekkürler :)= SouliTarY de açsaydın Sertaç döverdi herhalde euhehue ve olayı çok güzel yorumlamışsın :)= e bide rock tuhaf bi müziktir unutmadan :)=

-Jokullmagic sana da teşşekürler.Umarız başka konserlerde yine birlikte olunur.Bizim bile en az 10 kişi bekleyemeden gitti.Şanssızlık işte.Kusura bakmayın bizden kaynaklandıysa.Wicked Game i çalmayan grup var mı :p= Ama ilk grup olmanın faydaları ehue

-Yakında bizim kayıtlı şarkılardan bazılarının linkini koyucam buraya bakalım beğenecek misiniz :)=

selam sanırım bu wah olayı çok fazla insanın sinirini bozmuş herkes wah diyo effect diyo başka bişey demiyo çok teşekkürler. Wahla effecleri ayarlayıp çalacam bi dahaki sedere inşallah o zaman başka şeyler de söylersiniz.

bu arada bu işlerin acemisi olduumuz biraz belli oluyo heralde. alterci gibi çalmadıımız falan herneyse bu bizim tarzımız hatalarıyla vs.siyle sizden ricam izlemeye devam edip buraya yazmanız tekrar teşekkürler

Volkan haklı sanırım.Bu konser bizim ilk konserimizdi Them olarak.Bireysel olarak hepimiz yeterli olduğumuzu düşünüyoruz ama sanırım grup olayı farklı bir şey ve zamanla daha da daha da daha da iyi olucas ben de çığlık atmayacağım hem gereksiz :p=
Görüşmek üzere...

Sahsen ben sarki arasindaki sacmalamalarindan cok zaman kaybetildigini dusunuyorum :beer sen ic sonra sacmala. ,Aslinda bende scream sewerim gaz olur ama ses sistemi mi yoksa o gunku ruh halimmi hic haz almadim :D :D hatta bende kulaklarimi tikadim itiraf eddiyorum o gun hic gunumde degildim aslinda ewe gidip uyumak istedidm

Bu arada dkonserin en komik ani senin kendine takilip dusmendi. :D :D :D :D (buyuk beceri)
Umarim baska bir zaman tekrar dinlerim sizi o zaman daha iyi anlariz(ses sistemi de iyi olursa)

Geri