Cort nzs2 gitarımın sapında sorun?

6 ayda o kadar olması normal mi :) NZS'de bird's eye maple var normal bir mapledan daha stabil bu kararma konusunda.Üzerinde cila olmaması onu 6 ayda rosewooda çevirmez emin olun.Anormal derecede elin terlese bile o dediğin duruma gelmesi en az 3 yıl.Cilasız olması mapleyi temizlemeyi kolaylaştırır bu arada.Çünkü cilasız klavyenin kararması cilalıdaki gibi büyük siyah siyah kararmalar gibi olmaz, noktalar halinde kararır, nokta nokta siyah şeyler vardır.Feridun usta yolmaya çalışmış seni büyük ihtimal, yapacağı işlem sapı ve klavyeyi komple zımpara-cila çekicek ki bunu 60-70 liraya yapıyolar tünelde.Fretleri niye değiştiriyo onu anlamadım bu arada...

Fretleri yerinden sökücek tabiki cila atarken ama sen değiştirme demişsin farklı şeyler yani o nedenle dedim.

Neyse sen bir resim koysan aslında çok iyi olur yani bu kadar dediğine göre ne bileyim kapkara birşeyden bahsediyoruz herhalde.Benimde hastalığımdan dolayı elim anormal derecede terliyor mesela şapır şapır ter damlıyo klavyeden ama hiç böyle birşey yaşamadım maple klavyelerde...

Bence gitarını değiştir. Klavye veya sapı değiştirmek hem masraf hemde zaman kaybı yaşatır sana. Onun yerine gitarını sat bir İbanez bak eğer kalın saplı gitardan hoşlanmıyorsan. Keşke iyicene bir araştırıp alsaydın gitarını.

Fender deluxeler v shape.onun dışındakiler standardlarla aynı.(c shape)
Cort evl x4 kullanıyordum.rg2550 ile arasında cok fark yok.
Evl x4 ü bırakıp strata gecince alışmam 4-5 ayımı aldı.İlk 3 perdede kontrolde cok zorlanıyordum.Ama alışınca gayet rahat..
Bence de sapın arkasının incelttirilip cila atılması daha mantıklı.

Geri