stratocaster truss rod sorunu

stratın sap ayarı yapılan yerine alyan anahtarı girmiyo bir parçası kopmuş gibi demirin ucuzu düz gözüküyor...ordan bi parça kopması,vidanın kopması mümkün mü..bir bilgisi olan yardım ederse sevinirim

nakata18 demiş ki:
stratın sap ayarı yapılan yerine alyan anahtarı girmiyo bir parçası kopmuş gibi demirin ucuzu düz gözüküyor...ordan bi parça kopması,vidanın kopması mümkün mü..bir bilgisi olan yardım ederse sevinirim

Vidanın ucu düz görünüyorsa muhtemelen truss rod somunu tamamen çıkmış olabilir. Gitar ustasına göstermenizde fayda var.

şehir neresi izmir de iseniz yardımcı olabilirim resimler net değil...
truss rod yuvasının önündeki koyu renkli ağaç çıkmadan truss rod somunu yerinden çıkmaz aslında...resimler çok net değil.bir de gitarın modelini ve alyamna anahtarının inch yada mm uolduğunu yazarsanız alacağınız yardım kolaylaşacaktır...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
öncelikle ilginiz için teşşekkürler, malesef izmirde dğilim istanbuldayım.ama gitar amerikan standart strotacaster 97 yapımı.sap ayarını yaptıktan sonra bi süre dokunmadım 2 hafta falan sonra baktım hafif bi bozukluk var düzeltmeye kalkınca fark ettim oturmuyo içeri şuanda kullandığım alyanında inch i üstünde yazmıyor malesef fakat gitarla birlikte verilen alyanstı bu.ışıkla falan anca içi gözüküyor, yani ordaki somon çıkmış dümdüz truss rod gözüküyor...başka bi bozukluk yok ağaçta..bunun takılması meşakatli bir işmidir bir bilginiz varsa paylaşırsanır sevinrim

sanırım değil ama bir luthiere gitmeniz uygun olacaktır zor değil ama sonuçta yanlış bir işlem sonucu sapın kalıcı hasarıo vs söz konusu olacaktır. zaten tahminim tamiri de oldukça az masraf çıkaracaktır.

Tünelde Fatih Yılmaz var.
TurkRock nick i vigiliante.Mesaj at burdan konuş bir sonra götür.
Ben ankarada oturmama rağmen kendisi ün salmış bir luthier olduğundan biliyorum :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
fatih ustayı biliyorum götürmeden önce nasıl bi sorun var onu öğrenmek istedim sadece, sanırm o halledicek bu sorunu =) ilginiz için teşşekkürler

Geri