Gitar tavsiyesi

'Elektro Gitarlar' forumunda CacA762 tarafından 14 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Foruma yeni katıldım konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum yanlışsa özür dilerim .

Klasik gitar geçmişim var şimdi elektroyla başlamak istiyorum . 500 lira civarı bütcem var sizce nasıl bi yol izlemeliyim . donanımlara öncelik verip şimdi dandik bi gitar mı alim yoksa gitarı normal bişi alıp donanımları sonra mı halledim . Şimdiden teşekkürler

2. İlk önce tuşenizi daha fazla geliştirin.Sonu yok bunun biliyorsunuz :) Donanım derken pedal,amfi filan mı kastediyorsunuz? Amfi almanız gerekecek bu forumda 2. el amfiler var uygun fiyata şimdilik idare eder sizi hatta 2. el gitarlarda bulunuyor bakarsınız isterseniz ilanlardan.Ama başlangıç için zaten bütçeniz kısıtlı.Bence 2. el temiz rahat bir gitar alın onunla çalışmalarınızı sürdürün.Baktınız ilerliyorsunuz tatmin etmiyor elektro gitar onu satıp daha üste geçebilirsiniz.Ama ilk önce kafanıza takmayın bunu.Üstün bir gitar alacağım diye çabalamayın başlangıçta.Herşey yavaş yavaş zaman ile hallolur ;)

3. Bence biriktir daha alınca satmayı düşünmeyeceğin gitar al . Şunu alırım sonra satarım bazen olmuyor elinde kalabiliyor. Cort M-600, Epiphone Les Paul'ler fena değil çarkları dönen gitarlar.

4. amfi mevzunu halledicem . sizce ne kadar bi bütçe ayırmalıyım başlangıç için . yada başlangıç demeyip aldım mı adam gibi bi gitar mı almalıyım

5. Şimdi şöyle diyeyim ev ortamında çalacaksan eğer amfiyle profesyonel kayıt yapmayacaksan prosesör kullanacaksan Epiphone ile Gibson'dan aldığın ses kalitesi arasında dağlar olmayacak. Yada Kaliteli bir Squier ile Fender arasında.

Yani gaini hafif kökleyecek lambalı amfilerinle çalacak ortamın yoksa 3000 liralık PRS almışsın yada onun 500 liralık taklidi Cort M 600 almışsın duyacağın seste aman aman fark olamayacak çoğu şey psikolojik tatmin.

E şu anda en rahat ikinci eli dönen gitarlar emin ol Epiphone Les Paul'ler 800 TL civarı bir tane Kore standart bulursan al. Hem işini görür sağlam gitar hem ilerlediğinde satabilirsin. Şahsi fikrim .

6. dediğim gibi yeni başlıyacağım için ev ortamında çalacağım kayıtla falan işim yok yani :)

7. çalmak istediğin türü de yazsan tavsiyeler daha güzel şekillenir aslında.

8. Yazamaz, zira başlık artık ölmüş :)

Bu Sayfayı Paylaş