bass gitarım akort tutmamaya başladı

trb 1005 kullanıcısı olarak son zamanlarda gitarım akort tutmamaya başladı fakat uzun süredir telde değiştirmedim bunun tellerin yapısıyla alakası varmıdır sizce? çok eskimiş olabilirlermi? yaklaşk 5 aydr değiştrmedim dadario kullanıyordum

Evet burguları bir kontrol edin başka bir sorun olacağnı zannetmiyorum olsa bile çok uygun bir maliyete kilit sistemi taktırabilirsiniz böylece sorun kökünden hallolur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tmmda gitar burgularının vidalarını sıktığımda o akortu sabitlemiyormu. yani bn gitarımı her akort edişimde yıldız tornavida kullanmak zorunda kalıcam. o vidaların işlevinin burguların dönmemesini sağladığını zannediyordum

Hayır sabitlemiyor.O vidalar burguların gevşememesini ve bu vesile ile akordun da kaymamasını sağlıyor.Sonuna kadar sıkın bakın neler oluyor burgular dönüyor mu bir daha :)

Ya yok zaten sonuna kadar sıkma ben onu anlaman için söyledim :) Belirli periyodik aralıklar ile o vidalar gevşiyor sadece yeteri kadar sık döndürebileceğin kadar o tutar zaten :) Ya sonuçta tekrar gevşeteceksin vida ile :) çok sıkı olursa gevşet azıcık

Akort aynen tutması için bir de aynı kalınlıkta takım tel kullanmanı öneririm. Yoksa entonasyon problemi çıkar... ki bu da yapılır kolay iş, sadece buna da dikkat etmen lazım.

alalah ne uyuz bir durumdur ya.üst eşikte bir sorn olduğunu düşünmyrm. ama entonasyon ayarları bozlmş sanrm sorun burda ayar çektrp öyle deniyim bkere

teşekkürler sadece burguları sıkmam işe yaradı.bunu ilk başta insan anlayammıyor ama kılıfına sokup çkardığmda akortun bozulmamş olması güzel bir duygu:D

Geri