Drum&Bass Magazine 4. sayısı Çıktı

'Müzik - Genel' forumunda KopuK tarafından 16 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Drum & Bass Dergisi Bayilerde !

  "Drum&Bass Magazine uzun zamandır gerçekleştirilmeyi bekleyen bir hayalden gerçeğe dönüşerek, Türkiye'nin ilk davul&bas dergisi olarak, “hepsi içinde” anlayışını reddedip yalnızca bir konsept dergi olma idealiyle yola çıkıyor.

  Davul ve bas günümüzde müziğin altyapısını oluşturan iki temel enstrüman oldukları için bu dergide de yan yana yer alıyorlar. İsmini içeriğinden alan bu dergide davul ve bas üzerine her şeyin yazılması, tanıtılması ve hem eğitim hem iletişim anlamında müzisyenlere farklı bir bakış açısı sunulması hedefleniyor.

  Bu hayali gerçeğe dönüştürme kararlılığı ise müzisyenlerin müziğe olan bilinçli ilgisinin artmasına ve özellikle genç kuşaktan müthiş bir davulcu ve basçı potansiyelinin yetişmesine dayanıyor.

  Derginin içeriğinde enstrüman tanıtım analizleri, müzisyenlerin bu işe başlamalarından şu an bulundukları noktaya kadar hikayeleri, eğitimler, kayıt günlükleri, müzik eğitimi veren kurumların ve burs seçeneklerinin tanıtımları, yerli ve yabancı müzisyen/gruplarla yapılan röportajlar, yeni albümlerin tanıtımları vs. yer alıyor. Ülkemize festivaller ve konserler aracılığıyla gelen ünlü müzisyenlerle yapılacak olan söyleşiler bu işe yeni başlayan müzisyenlere yol gösterecek, müzisyenlerin birbirleriyle iletişim halinde olmasını sağlayacak.

  Drum&Bass bir jazz, pop ya da rock müzik dergisi değil, tüm stillere aynı duruşla yaklaşan ve konularına hakim müzisyenlerin kendi tarzlarını kendi ifadeleriyle yorumlayacağı bir dergi olacak. Türkiye’nin alanlarında en iyi isimleri Drum&Bass’e kendi perspektiflerinden yazılarıyla katılacaklar. Cengiz Baysal, Eylem Pelit, Arıkan Sırakaya, Buket Doran, Bülent Akbay, Richard Laniepce, Aykan İlkan, Kağan Yıldız, Kerem Tüzün ve Serdar Barçın, Volkan Hürsever… Drum&Bass bu enstrümanlarla ilgilenen insanlara ulaşmayı ve varolan bir boşluğu özgün içeriği ile doldurmayı amaçlıyor."

  http://drumandbassmagazine.com/


  [​IMG]

  www.metaltr.net
  www.myspace.com/metaltr
   
 2. [​IMG]

  Drum&Bass Magazine 2.sayısı çıktı!

  Drum&Bass Magazine Ocak-Şubat aylarını kapsayan ikinci sayısı ile yoluna devam ediyor.

  D&R en çok satanlar listesinde 3.sıraya kadar çıkarak daha ilk sayısıyla büyük başarı yakalayan Türkiye’nin ilk davul ve bas konseptli dergisi, şimdiden büyük bir açığı doldurmuş gibi görünüyor. Konserlerden kulis sohbetleri, müzik dünyasından haberler veren ne var ne yok köşesi, farklı müzik türlerinden seçilen iki aylık etkinlik rehberi, yurt dışı eğitim seçenekleri, myspace’ten yeni yahut keşfedilmemiş grupların tanıtımları gibi sayfalar bulabileceğiniz içeriği ve konsept dışı köşesindeki diğer enstrüman tanıtımlarıyla Drum&Bass Magazine, davul ve bas müzisyenlerinin yanı sıra tüm müzikseverlere hitap eden bir dergi.

  Bu arada derginin internet sitesi de güncelleniyor. Bu sayıyla birlikte yeni hali ile karşınızda olacak www.drumandbassmagazine.com, her gün uğrayıp gelişmeleri takip edebileceğiniz, sürekli güncellenen, ülkemizde yayınlanmayan eğitim kitap ve videolarını oylayıp getirtebileceğiniz bir site olacak. Dergide yazılı olan birçok materyale sesli ve görüntülü olarak ulaşıp indirebileceğiniz bir köşe de eklenecek.

  Derginin bu sayısı özellikle Akbank Caz Festivali kapsamında ülkemize gelen Hypnotic Brass Ensemble ve Trio 3 röportajları ile ilgi çekiyor. Eğitim bölümünde tanıtılan okulların yanı sıra yurt dışı deneyimlerini paylaşan müzisyenlerin hikayelerini de bulabileceksiniz. Drum&Bass Magazine’in bu sayıdaki ‘Özel Röportaj’ konuğu ise hepimizin çok yakından takip ettiği Alper Yılmaz. Mehmet Çağlar’ın hazırladığı ‘Yerli Davul Üreticileri’ dosyasında ülkemizde üretilen davullar ve bu enstrümanların emekçi ustaları tanıtılıyor. ‘Kayıt Günlükleri’nde Cem Tuncer, albümü Buddha’s Groove’un kayıt hikayesini anlatıyor. Ron Carter ve Lenny White ile yapılan röportajlar, ‘Festival İzlenimi’nde Joe Lovano ve ‘Konser İzlenimi’nde Dave Holland, Cengiz Baysal’dan Stil içi, yeni ürün tanıtımları, Mert “Basscat” Ertunç’tan bas fakültesi, Goremaster’dan ‘heavy metal ve türevleri’ ve ayrıca ürün testleri de Ocak-Şubat sayısında bulacaklarınız arasında.

  Drum&Bass Magazine’e yazıları ve fikirleriyle katkıda bulunan isimlerden bazıları ise; Akın Bağcıoğlu, Arıkan Sırakaya, Buket Doran, Bülent Akbay, Cem Devrim Dursun, Cem Tuncer, Cengiz Baysal, Eylem Pelit, Kağan Yıldız, Kerem Tüzün, Korhan Futacı, M. Cem Tuncer, Mert Ertunç, Ozan Musluoğlu, Richard Laniepce, S. Mehmet Çağlar, Serdar Barçın, Sunay Özgür..

  Derginin içeriğini tarz gözetmeksizin daha da genişleten Drum&Bass Magazine abonelerine hediye ettiği ürünlerle de ilgi çekiyor.

  www.drumandbassmagazine.com

  www.metaltr.net
  www.myspace.com/metaltr
   
 3. [​IMG]
  Drum&Bass Magazine 3.sayısı çıktı!  İlk iki sayısıyla büyük başarı yakalayan Türkiye'nin ilk davul ve bas konseptli dergisi şimdiden kendi okuyucu kitlesini oluşturdu.

  Derginin içeriğini tarz gözetmeksizin daha da genişleten Drum&Bass Magazine'in 3.sayısında, genç kuşağın en önemli basçılarından biri olan Gökhan Şahinkaya ile gerçekleştirilen sohbeti, geçtiğimiz ay Tuluğ Tırpan ile çalmak için İstanbul'a gelen, yayınladığı eğitim dvd'si ile en çok satanlar listesinin başında yer alan davulcu Benny Greb röportajını ve James' Farm projesiyle ülkemize gelen, kuşaklarının en önemli müzisyenlerinden ikisini; davulda Eric Harland ve basta Matt Penman'i bu sayının özel röportaj sayfalarında bulabilirsiniz. Ayrıca Zildjian'in ülkemizden ayrılışının 100. yılında, her şeyin başladığı yer olan İstanbul ziyaretlerine istinaden gerçekleştirilen özel röportaj ve 14.kuşak veliahtlarının ağzından Zildjian efsanesi, Drum&Bass Magazine özel sayfalarında.

  Kayıt Günlükleri'nin bu sayıdaki konuğu ise İmer Demirer ve albümü 'You, Me and Char”.

  Ayrıca Scott Amendola röportajı, Cengiz Baysal'dan Zamanı Anlamanın A B C'si, Bülent Akbay'dan NAMM fuar izlenimleri, 'Yerli Davul Üreticileri' dosyasında İsmail Ezel ve Ezel Davulları, yurt dışında eğitim alternatifleri, yeni ürünler ve ürün testleri de Mart-Nisan sayısında bulacaklarınız arasında.

  Drum&Bass Magazine'e yazıları ve fikirleriyle katkıda bulunan isimler ise; Alp Doğan Türeci, Arıkan Sırakaya, Ali Güçlü Şimşek, Alper Yılmaz, Aykan İlkan, Buket Doran, Bülent Akbay, Cem Devrim Dursun, Cem Tuncer, Cengiz Baysal, Demirhan Baylan, Eylem Pelit, Ferit Odman, Kağan Yıldız, Kerem Tüzün, Mert Ertunç, Oğuz Güner, Ozan Musluoğlu, Richard Laniepce, Serdar Barçın, Serhan Erkol, Sunay Özgür ve Volkan Hürsever.


  Drum&Bass Magazine'den 3. sayı sürprizi

  Tüm bunların yanında 3. sayının bir de sürpriz var. Dergi ile birlikte Cengiz Baysal'ın eğitim atölyeleri görüntülerinden oluşan bir dvd tüm okuyuculara hediye ediliyor. İstanbul Agop Zilleri sponsorluğunda hazırlanan ve ülkemizin en önemli davulcu ve eğitmenlerinden Cengiz Baysal'ın eğitim atölyeleri görüntülerinden oluşan dvd, içerisindeki değerli bilgiler açısından çok büyük önem taşıyor. Drum&Bass Magazine bundan sonra da değerli davulcu ve basçılarla workshoplar düzenleyip, dvd'lerini sizinle buluşturmaya devam edecek.

  Dergiyi internet sitesinden de takip edebilirsiniz. www.drumandbassmagazine.com

  www.metaltr.net
  www.myspace.com/metaltr
   
 4. [​IMG]

  Drum&Bass Magazine 4.sayı!!

  Drum&Bass Magazine’in Mayıs-Haziran aylarını kapsayan dördüncü sayısı çıktı.
  Davul ve basçıların yanı sıra tüm müzisyenlerin ilgiyle takip ettikleri derginin bu sayısında da çok önemli isimler var.

  Son dönemin en çok takip edilen davulcularından Jojo Mayer ile projesi Nerve’ün İstanbul konseri öncesi gerçekleştirilen röportaj oldukça ilgi çekiyor. Herkesin yakından tanıdığı, yıllardır Sting ile çalan ünlü davulcu Manu Katche’nin Drum&Bass Magazine’e özel verdiği röportajı da bu sayının ‘özel röportaj sayfaları’nda bulabilirsiniz. Babylon'a Nublu Fest için gelen Bugge Wesseltoft röportajını ve Deniz Güngör ile kendi ürettiği muhteşem enstrüman Aquadrum’ı da 4. sayıda bulabilirsiniz.
  Kayıt Günlükleri’nin bu sayıdaki konuğu ise Elif Çağlar Muslu…
  Ayrıca Cigala röportajı, Cengiz Baysal’dan “Funk ve R&B stilleri içinde zamanı taşımak”, Eylem Pelit’ten “Müzikte Yazılamayanlar”, Bülent Akbay’dan “Musikmesse Frankfurt” fuar izlenimleri, “Yerli Davul Üreticileri” dosyasında İstanbul Evrim Drums, Bas Fakültesi, Yurt dışında eğitim alternatifleri, Yeni ürünler ve Ürün testleri de Mayıs-Haziran sayısında okuyacaklarınız arasında.

  Akın Bağcıoğlu, Alpdoğan Türeci, Arıkan Sırakaya, Aykan İlkan, Buket Doran, Bülent Akbay, Cem Devrim Dursun, Cengiz Baysal, Cumhur Avcil, Demirhan Baylan, Eylem Pelit, Gürkan Özkan, Kağan Yıldız, Kerem Tüzün, Mert Ertunç, Oğuz Güner, Ozan Musluoğlu, Richard Laniepce, S. Mehmet Çağlar, Seçil Kuran, Serdar Barçın ve Sunay Özgür yazılarıyla dergiye yine hayat veriyorlar.


  Drum&Bass Magazine’den 4. sayı sürprizleri!

  Demirhan Baylan’ın “Anlamlı Hatalar” albümü dergi ile birlikte tüm okuyuculara hediye ediliyor.

  Demirhan Baylan, Şevket Akıncı ve Şenol Küçükyıldırım ile yapılan ve söylenenlerle derginin sınırlarını aşan bu özel söyleşi ayrı bir ek olarak sunuluyor.

  Drum&Bass Magazine workshop organizasyonlarıyla da ilgi çekiyor. Yamaha ve SAE'nin destekleri ile Volkan Öktem ve Eylem Pelit, 28 Mayıs Cuma akşamı Drum&Bass Magazine okuyucuları ile buluşuyorlar. Önümüzdeki günlerde bu isimlerin yanına Aykan İlkan & Buket Doran, Cengiz Baysal & Demirhan Baylan da eklenecek.

  Dergiyi internet sitesinden de takip edebilirsiniz. www.drumandbassmagazine.com

  www.metaltr.net
  www.myspace.com/metaltr
   
 5. İSTANBUL D&R'LAR:

  -D&R BAKIRKOY

  -D&R BAYRAMPASA FORUM

  -D&R BEYOGLU

  -D&R CADDEBOSTAN

  -D&R CAPACITY

  -D&R CAPITOL

  -D&R CEVAHIR

  -D&R ERENKOY

  -D&R ETILER

  -D&R ISTINYE PARK

  -D&R IS KULELERI CARSISI

  -D&R KANYON

  -D&R PROFILO

  -D&R SUADIYE

  -D&R UMRANIYE MEYDAN (IKEA YANI)

  -D&R DOGUS POWER CENTER

  ADANA

  -GENEL DAGITIM

  ANKARA

  -GENEL DAGITIM

  ANTALYA

  -DVC BASIN YAYIN-GÖYNÜK-KEMER-ANTALYA

  -ÖZDEN DAÐ.BAS. YAY.-MANAVGAT-ANTALYA

  -SENKOP MUZIK-ANTALYA

  AYDIN

  -ULUOVA GAZ. DAÐ.-OTOGAR ARKASI KUŞADASI-AYDIN

  BURSA

  -FİNAL PAZARLAMA-OSMANGAZİ- BURSA

  -DUZEY KIT. LTD.ST.-ADLIYE KARSISI NO:61-OSMANGAZI-BURSA

  -ELT 2000 KITABEVI-GENCOSMAN 1 IS HANI-OSMANGAZI-BURSA

  ESKİSEHİR

  -SENKOP MUZIK-ESKISEHIR

  GAZİANTEP

  -GAZİANTEPLADY-ATATURK BULVARI NO139/A-GAZİANTEP

  HATAY

  -FERAH KOLL. STI.-HURRIYET CAD. NO:17-ANTAKYA-HATAY

  İZMİT-KOCAELİ

  -CAGRI KITABEVI-KIRTASIYE-GEBZE-İZMİT-KOCAELİ

  İSTANBUL

  -ADA KÜLTÜR- KADIKÖY

  -AHMET UZUNOÐLU- KUZGUNCUK ÜSKÜDAR

  -ALİ BAL GAZETE TALİ BAYİİ-BOÐAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ GÜNEY KAMPÜS O.F.B-ALT KATI BEBEK-İSTANBUL

  -BARKER GENÇLİK MRK.-GÖZTEPE

  -BEBEK-DÜNYA AKTÜEL- BEBEK

  -BEKİR SAMİ KOŞAR-TÜNEL METRO ÇIKIŞI-BEYOÐLU

  -BOÐAZİÇİ KİTABEVİ-ETİLER

  -DÜNYA AKTÜEL-BAÐDAT CAD.-ERENKÖY

  -DO-RE MUZIK-TUNEL-BEYOGLU

  -DO-RE MUZIK-BAGDAT CAD.-KIZILTOPRAK-KADIKOY

  -DO-RE MUZIK-IHLAMUR-BESIKTAS

  -EDİP ÇİZMECİ- ATATÜRK HAVAALANI İÇ-DIŞ HATLAR TERMİNALİ-YEŞİLKÖY

  -AHMET KOYUNCUOÐLU -BAÐDAT CAD.-DİVAN PASTANESİ ÖNÜ GAZETE BAYİ-ERENKÖY

  -GÖZTEPE BARKER GENÇLİK MRK-BAÐDAT CAD.-SELAMİÇEŞME

  -HALİL DOÐAN KATIRCI-AYASOFYA MEYDANI SULTANAHMET

  -HİLTON OTEL DÜNYA SÜPER DAÐITIM- HİLTON HOTEL-ELMADAÐ

  -KABALCI KITAPEVI-BEŞİKTAŞ

  -SEYHAN MÜZİK-KADIKÖY

  -NEZİH KİTAP-KADIKÖY

  -KEVAN GAZETE BAY.-SIRASELVİLER CAD.- BEYOÐLU

  -KUPA KİTAPEVİ & CAFE - KURUÇEŞME SK. NO:13-BEŞİKTAŞ

  -KUTLU KIRTASİYE-PLAJYOLU-ERENKÖY

  -LALE PLAK-TUNEL-BEYOGLU

  -MAKRO ÖNÜ GAZ. SAY. LOTO BAYİİ-KURUÇEŞME

  -MEPHİSTO-İSTİKLAL CAD- BEYOÐLU

  -NECDET GÜLER-TEŞVİKİYE-NİŞANTAŞI

  -OKUYAN KİTABEVİ-GARANTİ KOZA ÇARŞI-SARIYER

  -PATİKA KİTABEVİ-ABDİ İPEKÇİ CD. MİLLİ REASÜNANS ÇARŞISI-TEŞVİKİYE

  -RIHTIM KÜLTÜR MERKEZİ- CAFERAÐA MAH-KADIKÖY

  -STAR İLETİŞİM-FENERBAHCE

  -SENKOP MUZIK-TUNEL-BEYOGLU

  -SUADİYE-NEZİH KİTAP-BAÐDAT CAD. NO:378-ŞAŞKINBAKKAL-KADIKÖY

  -SWISS HOTEL-MAÇKA  İZMİR

  -GENEL DAGITIM

  KONYA

  -KİTAPSAN KIT.KIRTASİYE-TEPE ALIŞVERİŞ MRK.-KONYA

  MERSIN

  -MERSIN-SILIFKE CAD. KÜLTÜR MERKEZI YANI-SİLİFKE-MERSIN

  -POZCU KITAPSAN-GMK BULVARI AKDENIZ APT-MERSIN

  MUÐLA

  -OZAN ÖNDER BASIN DAÐ.-GÜMBET BODRUM, MUÐLA

  -ÖZDEN DAÐ. BAS.YAY-FETHİYE-MUÐLA

  -OZAN ÖNDER BASIN DAÐ-KARŞIYAKA MAH. A.MENDERES BULVARI NO:52/A BELDİBİ-MARMARİS, MUÐLA[red]
   

Bu Sayfayı Paylaş