Sap pozisyonuna köprü manyetiği takmak.

Evet gitarım Jackson dkmgt emg 81/85 ler var üzerinde. daha çok 81 i kullanıyorum. bass karakterli tonları sevmiyorum anlıyacağınız. SH-4 jb yi seviyorum ama emg 81 i de ondan daha çok seviyorum köprü pozisyonuna 2 manyetiğide takamıyacağıma göre sh-4 ü sapa takmayı düşünüyorum. Sizce 85 i çıkartıp yerine seymour duncan sh-4 JB taksam ne olur yada ne olmaz?

Seymour ve emg yi bir arada barindiran bir kombinasyon denemedim daha once hic.Ama kararliysaniz eger bence kopruye tb4 veya dediginiz gibi sh4 sapa emg 81 daha mantikli gibi gozukuyor mumkunse...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
köprüde 81 canavar olduğu için ona dokunmayı hiç düşünmedim. Yani acayip seviyorum köprüde 81'i. Sapa sh4 takmak istiyorum merak ettiğim sapta nasıl bir sonuç verir sh4. Yani switch alttayken zaten sap manyetiği aktif değil yada yukarda iken köprü aktif değil bu yüzden birbirlerine etkileri pek olmaz gibi geliyo.

gainli çalacaksan hiç farketmez, tak istediğin gibi. manyetik gerçek tonunu o kadar gainde farketmen zor. hafif tiz ya da boğuk gelir ama rahatsız etmez.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
soulwalker demiş ki:
Emg 60 senin için biçilmiş kaftan.

emg kullanacak oldukdan sonra 85 de iyidir :/ üstelik ben cleanlerde 81 kullanıyorum çoğu kişi bilmeden "81 in cleani kötü" diyor ama yanılıyorlar hiçbir gitardan alamadığım cleanleri alıyorum 81 ile :)

stormone demiş ki:
metalupyourass demiş ki:
volume potansları ayrı ayrı olsa sorun olmaz ama master volume olunca emg nin çıkışı daha yüksek olduğu için geçişlerde problem olabilir...

bunu hiç düşünmemiştim :/ galiba tek sorun bu

bence aktif manyetikle pasif manyetiği bir arada kullanmak pek verimli olmaz.

ama yine de önerim şudur. ben ton potansını fazla kullanmayan biriyim. eğer siz de kullanmıyorsanız tonu devreden çıkarın çift volume yapın. bu şekilde çok iyi olur bence.

metalupyourass demiş ki:
stormone demiş ki:
metalupyourass demiş ki:
volume potansları ayrı ayrı olsa sorun olmaz ama master volume olunca emg nin çıkışı daha yüksek olduğu için geçişlerde problem olabilir...

bunu hiç düşünmemiştim :/ galiba tek sorun bu

bence aktif manyetikle pasif manyetiği bir arada kullanmak pek verimli olmaz.

ama yine de önerim şudur. ben ton potansını fazla kullanmayan biriyim. eğer siz de kullanmıyorsanız tonu devreden çıkarın çift volume yapın. bu şekilde çok iyi olur bence.

hmm buda bir fikir tabikide :D ben kullanıyorum gerçi ton potunu ama olmazsa olmaz da değil sonuçta. Ama yinede sesleri dengelemek için birinin sesini kestiğimizde doğal olarak gainide gitmiş olacak :/

soulwalker demiş ki:
60 daha da iyi bence. :) Bende 81 60 kullanıyorum

zevk meselesidir abi :D

Köprü ve sap manyetiği arasındaki fark çıkışdan başka bir şey değil.Köprü için üretilen manyetik daha yüksek çıkışlı oluyor,balans sağlamak için,yani Seymour Duncan veya başka bir firmanın ürettiği köprü manyetiği senin gitarındaki sap manyetiğinden daha düşük çıkışlı olabilir.

EMG 85/81 ikilisinde 85'i köprü 81'i sap tercih tercih etmek mantıklı bu durumda ama 81 köprüde tamamsa sapa daha düşük çıkışlı başka bir emg tercih et yada bir başka 81 daha tak.

Pasif aktif manyetik bir arada kullanmak pek iyi fikir değil aradaki geçişte fark olur diye falan söylemiyorum bunu EMG manyetikler normalde çok düşük çıkışlıdır ve üzerlerindeki aktif devre sesi yükseltir,EMG'yi pasif manyetikle beraber kullanacaksan tamamen iki ayrı düzenek (volume ve tone) kurman ve iki ayrı çıkışa yollaman mantıklı olurki bu da ciddi bir modifikasyon gerektirir.

Bir diğer seçenek de köprüye bir adet 89 tak,81 'i sapa geçir.
89 humbucker modunda iken 81 den daha yüksek çıkışlı ama single coil moduda var.
Tercih senin.

yorumları dikkate alarak bu maceraya hiç girmeme kararı aldım yani köprü manyetiğimi seviyorum hatta aşığım bile denilebilir :D Sadece sapa SH4 takmak istemiştim oda verimli olmayacağı için vaz geçtim. Herkeze teşekkürler.

metalupyourass demiş ki:
stormone demiş ki:
yorumları dikkate alarak bu maceraya hiç girmeme kararı aldım yani köprü manyetiğimi seviyorum hatta aşığım bile denilebilir :D Sadece sapa SH4 takmak istemiştim oda verimli olmayacağı için vaz geçtim. Herkeze teşekkürler.

benim gitarımda yapabilirsiniz istediğinizi :D

saolasın :D esp ile pek aram yok. anca 1000 serisi olcak öyle :D

Geri