Bu Akorlar İle Ortalama KaçŞarkı Çalınabilir

Yalnızca aşağıdaki tablodaki akorları kullanarak tahminen kaç şarkı çalınabilir?

metalhammerfa7.png
[/quote]

Sormak istediğin şey farklı sanırım. Çünkü bu akorla tüm şarkıların çalınabileceği bir hakikattir.

Children of bodom'un parçalarını bile bu akorlarla cover'layıp Akustik gitarla çalmak mümkün :)

anlamı şu gçeen gün bi başlıkta akor istemişti sanırım arkadas. neyse bunları öğrensem gitarı çözermiyim kafasında sanırım
yazık. bence hiç başlama.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırm amacım farklı anlaşılmış. Geçen de akorlarla ilgili bir başlık açmıştım ama o akorlarla ilgili farklı bir konu idi, linki aşağıda;

Not: "Gitarı çözermiyim" gibi bir soru değil, "doğru akor tablosu" ile ilgili bir soruydu -ki linkten bakabilirsiniz.

http://turkrock.com/ftopic127278.html

Bundaki amacım da şu,
Linkteki konuma bağlı olarak, bu akor tablosundan çalışmaya başladım ve büyük bir kararlılıkla düzenli olarak çalışıyorum.
İnanılmaz sayıda akor var, ben düşündüm ki, madem ilk aşamada çalışmam için bu tablo verildi, acaba bu tablodaki akorlarla ortalama ne kadar şarkı çalınabilir.

Gerçek olan buydu. Cevaplar tatmin edici, herkese teşekkürler.. ;)

dostum. akor tablosuna kastırmak yerine , tavsiyem bir eğitmenden ders al.

maddi durum buna elvermiyorsa eğer, eğitim videoları edinebilirsin internetten,

maddi durum buna da elvermeyip sınırlı internet olabilir,

PDF formatında birçok eğitim kitabı var . ingilizce ama içerik bakımından oldukca zengin. bulmakta kolay.

akorları basmaya çalısarak bi şarkıya kastırmak yerine ,
ilk aşamada düzenli olarak egzersizler yapmalısın. sağ ve sol ele hakimiyetin artacak,
sonra dilediğin şarkıyı çalmaya çalısabilirsin.

erginnn demiş ki:
PeeeDeee demiş ki:
erginnn demiş ki:
martin_06 demiş ki:
12-13 tane şarkı çalınır diye tahmin ediyorum :)

Do - re - mi - fa - sol - la - si 'den başka akor varsa bildiğin ki benim yok , dünya üzerindeki tüm şarkıları çalabilirsin sanırım :LOL: 8O :idea: :?:

Do - re - mi - fa - sol - la - si notadır akor değil. :)

Gerçekten akor değilmi onlar ? :?: 8O

Şu forumlarda pedal markası, binlerce ekipman modeli ve fiyatının bilindiği kadar müziğin dili bilinseydi, İngiltere kadar dünya müziğinde söz sahibi olurduk sanırım :)

abi sonçta o akorlarn içinde o notalar geçiyormu ewet geçiyor yani akorlar notalarn birleşiminden oluşuyor.onlarn genel adına nota denir. sn aslnda akor değil nota basıyorsun akor sdce basitleştirilmiş ismi;) adam la minörün içindeki akorları saymak yerine ona am demiş işte kısa ismi.yani sonç olarak nota;) müzikte herşey notadan oluşuyor

wboard demiş ki:
abi sonçta o akorlarn içinde o notalar geçiyormu ewet geçiyor yani akorlar notalarn birleşiminden oluşuyor.onlarn genel adına nota denir. sn aslnda akor değil nota basıyorsun akor sdce basitleştirilmiş ismi;) adam la minörün içindeki akorları saymak yerine ona am demiş işte kısa ismi.yani sonç olarak nota;) müzikte herşey notadan oluşuyor

:) Hoş bir açıklama olmuş. :)

şöyle bir baktım da çok amaçsız bir başlık olmuş :D hatta tabloya bakınca benim bile çat diye adını söyleyemeyeceğim akorlar var tabloda oturup böyle ezbere çalışma eğitmenden ders almaya çalış ya da aşama aşama git, önce gitara hükmedebilmeyi öğren, inan 3 tane akorla da inanılmaz sayıda şarkıyı çalabilirsin, şarkı çalmak değil önemli olan, gitar çalmak.

edizkralll demiş ki:
şöyle bir baktım da çok amaçsız bir başlık olmuş :D hatta tabloya bakınca benim bile çat diye adını söyleyemeyeceğim akorlar var tabloda oturup böyle ezbere çalışma eğitmenden ders almaya çalış ya da aşama aşama git, önce gitara hükmedebilmeyi öğren, inan 3 tane akorla da inanılmaz sayıda şarkıyı çalabilirsin, şarkı çalmak değil önemli olan, gitar çalmak.

:) Evet, aynen böyle olması gerekiyor. :)
Ben de oturup hepsini öğrenmek yerine öncelikle klavyeye hükmetmeye çalışıyorum. :) Her perdeye hızlıca basmayı ve her perdenin notasına çılışıyorum ama arada bir de oradan bir iki akor öğrenip ritim atmaya çalışıyorum. :)

Geri