yardım eder misiniz..?

'Elektro Gitarlar' forumunda systemerrormaster tarafından 25 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. selam arkadaşlar..elektro gitar alıcam yardım bekliyorum..öncelikle tarzım rock/altern. gibi..yani duman, kurban, nirvana çalıcam..ama kafama esti mi ara sıra da metallica çalabilmeliyim..bir kaç gitar arasında kaldım..ilki ıbanez grg170dx..bunun kullanımı rahaatmış..belki set halinde olanını alabilirim..(ilk gitarımı alıyorum ama çalmayı biliyorum) ikincisi Squier Bullet Stratocaster by Fender..bunun tonlarına pek iyi değil diyolar..bunların dışında da önerebilirsiniz..yalnız bütçem sınırlı en fazla 520 verebilirim her şey dahil.. :( cort önermezseniz sevinirim.. :D

2. Neden cort olmazsa iyi olur? Daha once kullandin mi yoksa ibanez fanboylarinin etkisinde mi kaldin? Daha once kullanmadigini yazmissin. O butce ile alicagin ibanezin ayni fiyattaki corttan daha iyi olmayacak emin ol. Ibanezlerin ust modellerini gibi zannetme hepsini. Ust modeller tamam guzeldir ama alt modeller, ozellikle endonezya uretimi olanlarin cortlardan ustun yanlari yoktur.

Tavsiye konusuna gelirsek hersey dahil derken ne kastediyorsun? Amfi + gitar ise ikinci el tavsiye ederim. Sadece gitar ise butceyi biraz artirip cort x custom ht modelini incelemeni tavsiye ederim, sadece manyetikler 400lira civari ve sabit koprulu. Ilk basta FR zaten isini zorlastirir.. Amfi +gitar dusunuyorsan biraz arastirip yine yazarim ama sana israrla cortlari da arastirmani oneriyorum ;) (x6 modeli disinda)

3. doğruyu söylemek gerekirse gitarda tasarım benim için önemli ve ıbanezgrg170dx hoşuma gitti..ayrıca cort x2 ve cort x5 kullanan arkadaşlarım ıbanez almamı daha doğrusu cort almamamı söylediler..cort a pek sıcak baktığım söylenemez..peki envboy :D ıbanez grg170dx ve squıer bullet hakkında ne düşünüyosun..? bi de gitarı sıfır almak istiyorum ikinci el değil..set halinde alabilirim ıbanezi..amfi falan her şey dahil..

4. Yeni gitara başlıyorsan Cort senin için çok da iyi bir seçim olabilir. Sesi fena değildir ve bir süre kullanıp satmak daha kolaydır.

Bu Sayfayı Paylaş