Ankara Kenan Usta (Yardım)

'Elektro Gitarlar' forumunda HaciGandalf tarafından 5 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. Floyd roselu yeni bi gitarım oldu telleri değişecek tabi bu sırada bi sap ve köprü ayarı yapılacak Kenan ustaya ilk defa gidicem bu bana nekadara patlar?

2. 150 lira falan. daha doğru bir fiyat için kenan ustayı ara, telefonunu forumda bulman çok zor olmayacaktır :)

3. O kadar oldumu ya sap ayarı felan ... Vala iiki kendim yapıyorum bunları yoksa neler neler ya...

4. :D yok ya 20-25 liraya yapar kenan usta

5. Ya ikitane vida sıkacak taşmı taşıyacak ne 150 lirası one ya:S

6. Arkadaş şaka yaptı sakin olun :D

7. Ya ama cidden hadi tmm biraz abarttık 2 vida sıkıyor dedikte 150 liralıkta bişey tutcagını pek zannetmiyorum ki sen veriyosan 150 lira seni bilemem yani:)

8. şaka şakaaa :D

9. tel değişimi ve komple bakım 40 TL civarı tutar.
    buna tel değişimi,
    sap ayarı,
    gitarın parçalarının temizliği dahil

10. arkadaş başlığı açmışken bende bir soru sorayım bari.. fretleride değiştirmek istersem ve tüm bu ayarları yaptırırsam ne kadara patlar sizce?

11. 250 falan tutar heralde. (ben de patlatıyim bi rakam :))

12. 100-150 dolar çıkar gözden.

13. yTkn

yTkn

8
    0
    100
    beyler bukadar iyimser olmayın köprü ayarı filan yapılacakmış 350 veya 450 lira arası bi fiyat tutacaktır.

14. 300$ +KDV+VAT+IVA şeklinde fiyatlandırılacaktır...

Ama sadece sap ayarı ve köprü ayarı dersen sanırım en çok 60 lira ödersin.

Fret değişimi istersen istediğin fretin tipi ve kalitesine göre 150 amerikan papelini gözden çıkarmalısın en az

15. Buna köprünün temizlenmesi ve akort ayarı dahil mi?

16. noluyo ya ben 450 tl ye yeni gitar alırım ciddi misiniz siz arkadaşlar? :)

17. Arkadaş kenan ustayı fiyatını bilmiyorum lakin, okadar da fazla fiyat isteyeceğini düşünmüyorum. Birebir fret değiştirip fiyat söyleyebilicek olan var mı? Forumun gözü korktu yahu. Mesela Feridun abiye(http://www.mrcguitars.com/) Fret değişimi için bir jem yollamıştım.Sap ayarı, yeni teller full bakım bana 175 liraya patladı. kargoları koymuyorum tabi.

Fatih ustada forumda uğrarsa kaça çıkacağını sorarız.Sonuçta en düşük meblaya en iyi hizmeti almaya çalışıyoruz.

18. 100$ a kenan usta fretleri komple değiştiriyor. diğer bakımları vs de yapıyor

19. 30tl den fazlaya yapmaz. cok ucuza yapıyor gerek bakımı gerek tamiratı. Yalnız ağustos sonuna kadar tatilde diye biliyorum.

20. HaciGandalf sana şöyle söyleyeyim benim de neck thru saplı gitarım vardı ve üzerinde floyd rose vardı ve ben Feridun TANRIKUT' a (kendisi istanbuldadır ve türkiyenin en iyi luthierlerinden biridir) fret değişimi+sap ayarı+floyd rose ayarı+her türlü mekanik aksam temizliği burgular dahil+sapa ve gövdeye cila+sıfır tel 180 Tl tuttu yaklaşık 3 haftada yaptı bunların hepsini kendisini acele ettirmedim sakin sakin yapsın diye ve gitarım geldiğinde orjinalinden daha parlak daha canlı ve şaka yapmıyorum miss gibi kokuyordu :) ayrıca ben 6130 numara fret çaktırtmıştım yani alçaktır baya ve tel yüksekliğini 1.4 mm ye kadar indirdi 24. perdede hiç bir cızlama da olmadan sert tuşelerde bile çok net ses alabiliyorum.. Kendisine ulaşmak için öm yoluyla ulaşabilirsin ayrıca fretler hakkında çok falza araştırmam var o konuda da danışabilirsin Feridun beyi de araştırabilirsin kendisi işinde çok iyidir her türlü bilgiyi öm yoluyla atabilirim..

Bu Sayfayı Paylaş