Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

forumdaşlar pedallarınız setuplarınız harika vallahi imrendim.. maddi durumlardan dolayı şuan kuramıyorum..
bi kaç setupta gördüm de "dc brick" nedir(cahilliğime verin) ? ac >>dc çevirici aparat veya 18 V 9 V çevirici tarz birşeymi

forumdaşlar pedallarınız setuplarınız harika vallahi imrendim.. maddi durumlardan dolayı şuan kuramıyorum..
bi kaç setupta gördüm de "dc brick" nedir(cahilliğime verin) ? ac >>dc çevirici aparat veya 18 V 9 V çevirici tarz birşeymi
Bildiğin adaptör DC Brick, ama hem 18v hem 9v çıkışı var, ayrıca pedal görünümünde olduğu için daha estetik.

Jim Dunlop firmasının ürettiği güzide güç kaynağıdır, 7 tane 9 volt, 3 tane 18 volt olmak üzere toplam 10 pedala enerji verir

rat üzerine biraz tanım yapar mısın ? karakter v.s
rat sustaini yüksek bir distortion pedalı..ben eq ile biraz bas ve mid vererek daha çok sololarda kullanıyorum.bana göre tek başına hacimsiz kalıyor, iyi bir tube drive ile desteklenenince daha güzel dolgun tonlar çıkıyor.ama dist kısılınca güzel blues-rockn roll ritmler, arpejler için de kullanılabilir.aslında geniş bir ton yelpazesi var iyi bir ayarla yanında bir drive pedalla çok güzel dist-drive tonları alabilirsiniz.

RAT D. Gilmour un da kullandığı başlıca pedaldır.
Division%20Bell%20pedals_enhanced.jpg

rat i rahmetli yavuz çetinden biliyorum. olmazsa olmaz distortion i. o yüzdendi merakım. şimdi gilmoure un da kullandiğini görünce...
evet ben de Yavuz Çetin sahnede hep kullandı diye biliyorum.Gilmour'da görüldüğü üzere eq ve tube drive ile birlikte kullanmış anlaşılan.Benim önerim pedalı alacaksanız 2. el made in usa olanlardan bulun, içinde özel bir çipi olanlardan..onların tonu daha sıcak..

evet ben de Yavuz Çetin sahnede hep kullandı diye biliyorum.Gilmour'da görüldüğü üzere eq ve tube drive ile birlikte kullanmış anlaşılan.Benim önerim pedalı alacaksanız 2. el made in usa olanlardan bulun, içinde özel bir çipi olanlardan..onların tonu daha sıcak..
Rat ın Low frekansları yeterli gelmemiş anlaşılan yükseltmişler. e tabi bu setup un bide görünmeyen rackları iki kule halinde.

• BOSS CE-3 CHORUS (1983 Japon Yapımı)
• JIM DUNLOP CRY BABY ZW-45 WAH (True Bypass ve Blue Led Modlu)
• MESA BOOGIE V-TWIN PREAMP (V2) (2 x SOVTEK 12AX7)

• KLOTZ FUNKMASTER (3m)
• KLOTZ LAGRANGE (3m)
• DİMARZİO JUMPER (2X 30 cm)

• ALEN GEERE PW2 ADAPTÖR
• ALEN GEERE AGPWRA2 12VAC ADAPTÖR

• ELECTRO-HARMONIX PEDAL BAG

Geri