Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Farketmez, ayni olur, bu da sizin pedal: http://www.tech21nyc.com/support/manuals/sansamp/Kotzen_RK5_OM.pdf

Zoom MS70 CDR mesela, üzerinde 9VDC - 500mA yazıyorlar fakat pedalın çektiği akim stereo modunda bile maksimum 160mA.
Ayni sekilde Eventide Mod Factor, Line6 M5, Digitech Trio her biri pedal üzerine öyle yaziyorlar. Bu arada adaptörler her zaman daha fazla mA degerine sahip olur. Cünkü dijital ya da analog pedal, ihtiyaci ne kadarsa o kadar akim ceker. Fazla da verseniz birsey olmaz. Bunun sebebi de bazi pedallar bazen acilis aninda bir kac milisaniye boyunca cok yüksek akim cekebilirler, sonradan normale döner. Saniyorum adaptörleri de bu sebeple, pedalin ihtiyacindan fazla mA verebilecek kapasitede tavsiye ediyorlar.

Bu arada yukarıda dip switch önerisi gelmiş Vooodoo Lab PP2+ icin, kablo almadan önce onu da deneyin.

Farketmez, ayni olur, bu da sizin pedal: http://www.tech21nyc.com/support/manuals/sansamp/Kotzen_RK5_OM.pdf

Zoom MS70 CDR mesela, üzerinde 9VDC - 500mA yazıyorlar fakat pedalın çektiği akim stereo modunda bile maksimum 160mA.
Ayni sekilde Eventide Mod Factor, Line6 M5, Digitech Trio her biri pedal üzerine öyle yaziyorlar. Bu arada adaptörler her zaman daha fazla mA degerine sahip olur. Cünkü dijital ya da analog pedal, ihtiyaci ne kadarsa o kadar akim ceker. Fazla da verseniz birsey olmaz. Bunun sebebi de bazi pedallar bazen acilis aninda bir kac milisaniye boyunca cok yüksek akim cekebilirler, sonradan normale döner. Saniyorum adaptörleri de bu sebeple, pedalin ihtiyacindan fazla mA verebilecek kapasitede tavsiye ediyorlar.

Bu arada yukarıda dip switch önerisi gelmiş Vooodoo Lab PP2+ icin, kablo almadan önce onu da deneyin.
Power supplyde kanalların hepsi 9v. Her kanal için ayrı dipswitch var açıldığında 12v a çıkarıyor. Yalnız bir çıkış ihtiyacımı karşılıyor ama 14v-12v dalgalı yazıyor. Güvenemedim. Çok elektrik bilgim olmadığından Bunun yerine 1-4 arası kanallardan ikisinden dipswitch açıkken akım katlayıcı kullanarak güç düşündüm.
Screenshot_2018-01-09-13-06-58-690_comandroidbrowser.jpg

Power supplyde kanalların hepsi 9v. Her kanal için ayrı dipswitch var açıldığında 12v a çıkarıyor. Yalnız bir çıkış ihtiyacımı karşılıyor ama 14v-12v dalgalı yazıyor. Güvenemedim. Çok elektrik bilgim olmadığından Bunun yerine 1-4 arası kanallardan ikisinden dipswitch açıkken akım katlayıcı kullanarak güç düşündüm. 112058 eklentisini görüntüle

Unregulated olmasi su demektir, eger bagladiginiz pedal 50 mA akim cekiyorsa, 14.5V cikis gerilimi olur. Eger 200mA cekiyorsa, 12V olur. Yani ortalama 100mA ceken bir pedal bagladinizda cikis gerilimi 12V ile 14.5V arasinda olacaktir. Cekilen akim degistikce de voltaj degisir.

12V, 100mA isteyen bir pedal icin kendimce cikarimlar yapardim, 1-2V dalgalanma pedala zarar vermez diyebilirdim ama komponentlerin toleransini bilmeden yorum yapamiyorum. Tech21'e unregulated durumunu söyleyip bir ePosta atabilirsiniz. En iyisi bu olur.

Unregulated olmasi su demektir, eger bagladiginiz pedal 50 mA akim cekiyorsa, 14.5V cikis gerilimi olur. Eger 200mA cekiyorsa, 12V olur. Yani ortalama 100mA ceken bir pedal bagladinizda cikis gerilimi 12V ile 14.5V arasinda olacaktir. Cekilen akim degistikce de voltaj degisir.

12V, 100mA isteyen bir pedal icin kendimce cikarimlar yapardim, 1-2V dalgalanma pedala zarar vermez diyebilirdim ama komponentlerin toleransini bilmeden yorum yapamiyorum. Tech21'e unregulated durumunu söyleyip bir ePosta atabilirsiniz. En iyisi bu olur.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Kafamdaki sorulara cevap bulabildim diyebilirim.

Voodoo Lab • View topic - Pedal Power 2 Plus and Tech 21 Fly Rig 5

Benim önerim:
- En basa bir tuner pedal lazim. Sahsen 25€‘ya ikinci el aldigim Korg DT10‘a hastayim. Icinde müthis bir buffer var, TC Electronic Polytune 3‘ü alip, deneyip, geri yolladim. Sizin pedallardan Mxr‘lar, true bypass degil. O sebeple Tuner‘inizin buffer‘li olmasi da sart degil.
- Mini Wah: Crybaby Mini olur, Amt Japanese Girl olur, pedal boyutunda kücük bir wah, seviyorsaniz iyi gider.
- Chorus: Benim icin olmazsa olmazdir mesela, uygun fiyatli modellerde favorim Ehx Small Clone (EH4600 modeli)
- Compressor: Seviyorsaniz compressor de iyi gider. TC Electronic Hyper Gravity olur, Mooer‘in sari compressor‘u olur, benim önerim Pigtronix‘in Philosopher modelleri ya da Keeley c4, ama biraz pahali bunlar.
- Pedalboard: Alacaginiz pedal sayisina göre bir board alabilirsiniz.
- Pedal Power Supply: Her board‘ lazim bence, büyük kolaylik. Bende Voodoo Lab ISO5 vardi, sonra gittim 30€‘ya Vitoos DC8 aldim. Cok memnunum Vitoos‘dan.

Crybaby mini'yi öneririm büyük avantaj yer açısından. Vitoos DC8' e ben de kefilim :)

Crybaby mini'yi öneririm büyük avantaj yer açısından. Vitoos DC8' e ben de kefilim :)

Benim board'da kalan yer 10cm uzunlugunda, o yüzden Crybaby (13cm) bana uymuyor. Baktim Amt 10-11cm, o yüzden herkese de Amt öneriyorum. :banghead:

Yoksa Crybaby Mini de cok güzel, hatta bir de Hendrix modeline mini yapmislar, o da öyle. Insan niye büyük olanini alsin diye düsünüyorum, keske hepsini bu sekilde kücültseler. Board'da cok yer kapliyor digerleri... Ama Xotic'in Wah'i üzerine tanimiyorum sanirim, yerim olsa aninda alacagim model odur.

Vitoos saka gibi bir alet, ilginc bir sekilde izolasyon yapmislar adamlar, yabanci bir forumda arastirmasi vardi, tech ekibi baya yorumlamisti. Kesinlikle ground loop yapmiyor, asiri sessiz. Bir de adaptörü kaliteli, kablolari kalin... Zaten kötü olsa, Fame ve Harley Benton alip kendi isimlerini basmazlardi. (Evet 69€'ya Harley Benton da cikariyor DC-8'i... Thomann'da var, 15 Subat teslim tarihli.)

Tuner gidiciydi, gidemedi...

TC Electronic Polytune 3 aldim, denedim ikisini de. Tuner fonksiyonu olarak elbette Polytune daha fazla daha özellik sunuyor fakat is buffer‘a gelince DT10 hic de asagi kalmadi Polytune‘dan. Ben de öyle olunca degistirmedim, cünkü Polytune‘da ekran cok cabuk ciziliyor, kolay eskiyor. Korg hem panzer gibi, hem de buffer olarak cok cok iyi bir tuner. Cokca sevilen ve kullanilan bir pedaldir bu arada, özellikle buffer sebebiyle ün yapmistir, tavsiye ederim. :)

Tuner gidiciydi, gidemedi...

TC Electronic Polytune 3 aldim, denedim ikisini de. Tuner fonksiyonu olarak elbette Polytune daha fazla daha özellik sunuyor fakat is buffer‘a gelince DT10 hic de asagi kalmadi Polytune‘dan. Ben de öyle olunca degistirmedim, cünkü Polytune‘da ekran cok cabuk ciziliyor, kolay eskiyor. Korg hem panzer gibi, hem de buffer olarak cok cok iyi bir tuner. Cokca sevilen ve kullanilan bir pedaldir bu arada, özellikle buffer sebebiyle ün yapmistir, tavsiye ederim. :)
İşlevsel olarak kesinlikle daha iyi ancak boyut açısından gidici gibi :)

Ah bu Mayer tonu beni bitirdi zaten :) SOV+TS808+IKON çok çok yakın oldu gibi. Artık pedal işine ara veriyorum. SRV'de bir tane EXO var. Hedefe onu aldım :)

Buraya bence bir Booster lazim ve denemediysen J. Rockett Lenny‘yi Strat ile denemen lazim abi. Tek pedal, strat ile, direkt SRV-Mayer tonu veriyor. TR‘de olsam denemen icin gönderirdim sana, Super Strat‘la anlasamiyor ama Strat‘la harika.

Buraya bence bir Booster lazim ve denemediysen J. Rockett Lenny‘yi Strat ile denemen lazim abi. Tek pedal, strat ile, direkt SRV-Mayer tonu veriyor. TR‘de olsam denemen icin gönderirdim sana, Super Strat‘la anlasamiyor ama Strat‘la harika.
Sağolasın Mert'cim denedim. Sonra sattım. Rockett Pedallarını çok seviyorum ama biraz birbirine benziyor. Ikon ve Blue Note'da benzer bence. Blue Note'u sadece ES 335 ile kullanıyorum. Tek başına yeterli. TS808 tam aradığım pedalmış. Senelerce burun kıvırdım. Nerede butik, kutik TS pedalı var onu aldım :D Meğer orjinalinden şaşmamak gerekliymiş :)

Geri