Amfi'ye Hoperlör

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda casimiro tarafından 17 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. Örneğin bir amfi aldım, peki buna hopörlör alıp takmam gerekiyor mu yoksa yalnızca elektro gitarı bağlamak yetiyor mu?

2. Takıp gitarı çalıyorsun.

3. Kafa amfi alırsan hoparlör alman lazım, ama kombo amfi alırsan (örneğin MG10CD) takıp çalıyorsun.

4. hayır yok alıp gitarını takıp calabilirsin hatta mg10 a dikkatli bakarsan içinde hoparlorunu görebilirsin ancak head amfi alırsan kabin gerekir aykanda belirtmiş bunu zaten.
    http://gitardeposu.com/img/p/111-180-thickbox.jpg gibi ..

5. ama sahne için kafa ve kabin mi şart? fenderin iyi bi amfisini alsam sahnede ses problemim olur mu

6. Nasıl bir sahnede çaldığına bağlı, mg10 vb. amfilerle sahnede çalınabileceğini pek zannetmiyorum, fakat 12" hoparlörlü ortalama güçte bir kombo amfi ile çok rahat sahne alabilirsin.

7. Fender Frontman 65R alacağım analog pedallar da alacağım iyi olur mu?

8. Amfi hakkında pek bilgim yok ama özellikleri yeterli olacakmış gibi görünüyor. :)

9. :) Arkadaşlar gittigidiyor'dan Marshall mg10'un eski modelini satın aldım ve şuan elimde. 86 liraya aldım. Resimleri aynen koyacağım ana nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. :) Nasıl yükleyeceğim?

10. FireFox + ImageBot + Imgur = FTW :)

11. :D Teşekkürler ama ben Google Chrome kullanıyorum.
    Peki bildiğiniz resim upload sitesi yazar mısınız? Oradan koyayım. :)

12. Upload sistesine felan gerek kalmadı. :) :)
    Gittigidiyor'dan link veriyorum;

Ama benim gitar dandik. :) T&T Sisters. Perşembe günü kuzenimin Cort-x1'de deneme yapacağım. :) Olsun, gitarım dandik olsa da sonuçta başlangıç için işimi görüyor. :) Zaten 50 liraya bir arkadaşımdan almıştım -ki gitar da iki yıllık felan. :)

13. Imgur dedigim resim upload sitesi zaten. uye olmaya gerek olmadan ve boyut siniri olmadan istedigini koyabilirsin. Bunun yaninda kullandiklarim (artik az da olsa) ImageShack, PhotoBucket ve Picasa.

14.  

Bu Sayfayı Paylaş