Murat Net

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bence türkiye'nin asim can'dan sonraki ilk gitar virtüözüdür. solo çalisti daha çok, ve sonra bir ara reflex'i kurup konserler verdi, dagitti, sonra baska bir ekiple bir daha kurdu, klip çekti, dagitti, vb vb...
bir ara bulutsuzluk özlemi'yle ve pentagram'la kisa kisa çaldi...
ankara'daki konserimizde türkiye'nin ilk stage dive'ini da gerçeklestirdi. "türkiye'nin ilki" diyorum; bilin bakalim ne oldu? :D

seyirciler stage dive'i bilmiyor ve beklemiyorlardi tabii. "ace of spades" coveri sirasinda arkam ona dönükken murat gözden kayboldu. vokalist yerde feedback yapan gitara tekme yumruk girismisti (fena sesler de çikarmiyordu üstelik). davulcu bozkurt'la ben bir süre daha riffe devam ettik, ve en sonunda murat agzi burnu kan içinde sahneye geri tirmandi, gitari takti ve vitesi dörtledi...
o atlayinca çekilmisler.
calmaya devam ediyorduk ama halimize aciyan tonmeister sesi kapatti.

leventuysal demiş ki:
bence türkiye'nin asim can'dan sonraki ilk gitar virtüözüdür.

ilk????????ya gür akad?ayrıca ahmet kanneci yada hasan cihat gibi çok geniş bir grubu unutmuş olmuyor musunuzelektro gitar bile desek hasan cihat gibi adamların elektrik gitardaki hünerlerini hafife almış oluruz?

neyse 98 gibi dikene girmiş,bir iki ay sonra da çıkmıştı..."escape from hell" isminde hayatta duyabileceğiniz en kötü sese sahip (yanlış anlaşılmasın besteler değil sound rezil:) ) albümlerden birisidir heralde...keşke aynı şarkıları bugünün imkanlarıyla yeniden yapsa...ve daha büyük bir istek olarak da ondan bir solo albüm vs. bekliyorum hala inatla...

"ilk" yanlis olmus gerçekten. murat'i (ne kadar sevsem de) gür'den daha deli ve cihat örter'den daha engebeli, ikisinden de daha sasirtici ve çok yönlü bulurum.
bu benim öznel iddiam tabii! :)

Sen hep benimsin
Yalnız değilsin
Şimdi rüyalarda gülümser gidersin
Son bir defa öperek o dudakları
Analım gel bu son hatırayı

Gitarda kendi başıma akorlarını çıkardığım ilk şarkıdır...Sanırım Murat Net 'in bestesi...
"Reflex" in bu şarkısı o zamanlar baya biliniyordu...Hatta şimdi bile bu şarkıyı bilen bir dolu insan olduğunu tahmin ediyorum...Belki de yanılıyorum...

haklısın ben çok ii bilir ve çok severim, ben de söz melodisini gitarla çalardım eskiden; nedense akorlarını çıkartmak hiç aklıma gelmemişti iyi fikir yaw : )))))))

bu arada ben de Murat Net'i Pentagram aracılığı ile sınırlı olarak biliyorum! Kaseti ilk dinlediğimde çok şaşırmıştım, _megadeth bana ağır geliyordu_ o zamanki naçizhane yorumum : )) "abi bu ne ya?! Friedman gibi; ama daha hızlı!!" olmuştu?! Hatta çocuk aklıyla arkadaşlarla aramızda "bence bunların hepsini aklında tutamaz, duaç yapıyordur.. yoksa bu kadar hızlı çaldığı bir şeyi biliyor olması mümkün değil!!" gibi muhabbetler yapıyorduk : ))

:)heyy gidi günler heyyy...

yaklaşık 12 yaşlarındaydım..kadiköye kaçmıştım yine okulu asıp..

bit pazarı gibi bi yer vardı ara sokaklarda akmara yakın..eleman bi dünya kaset çıkartmış 2.el satıyo..ama bide bi ucuz ki sorma..

dedim anasını satıyım eve aç dönerim ama alayım şurdan bişiler..

ve murat net'in solo albümü..aslında içler acısı bi durum..öyle bi yerde işi ne???ama benim elime geçmesi açısından iyi oldu..birde oradan slayer show no mercy almıştım..

murat net'in solo albümü harikadır...gerçek bi gitarist..

Murat Net - Escape From Hell !!!

Gerçek anlamda bir efsanedir. Pentagram'da yaptıkları zaten ayrı bir konu ama Escape From Hell çok öte bir olaydır Türk Metali için. Reflex'i de unutmayalım.

pentagram birinci albüm deki lead gitaristidir. çok iyi gitarist ama virtüöz olduğu tartışılır. escape from hell i de almıştım o zamanlar , hemen bi kenara koymuştum:) yıllar sonra reflex de paul stanley edasıyla görünce , dudaklarımda bi gülümseme belirmişti ve hala gülümsüyorum.....

Ben kendisini ilk defa reflex grubundan tanıdım ama öle bi adam olamaz hangi şarkıda nasıl solo konulacağını çok iyi biliyor.!!!Aslında keşke reflexle devam etseydiler çok iyi bir grupmuş!!!
Sevince şarkısını umarım herkez dinlemiş ve sevmiştir!!!
Bu adam nerelerde bilen varsa yazsın???

Geri