Yurtdışından Amfi fiş ve voltaj farkları hakkında...

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda yTkn tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Forumda araştırdım ama bunun hakkında bi konu bulamadım. Yurtdışından(İngiltere) amfi aldım ve fiş ve voltaj konusunda problem yaşarmıyım veya yaşarsam nasıl çözülebilir? Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
   
 2. ingiltere ile voltaj aynı piriz girişi farklı onuda değiştirirsin
   
 3. Öncelikle aldığınız ürünün teknik detaylarını kullanma kılavuzunda iyi okuyun. Girişlerin farklı olması durumunda yapacağınız en kolay şey elektronikçilerin bol olduğu bir bölgeden adapte edici ara parça almanız olur.

  Diyelim aldığınız ürün 110V 60Hz çıktı. Yine elektronikçiler bölgesinden bir converter almanız probleminizi çözecektir.

  Can sıkılacak bir durum yok. Ya 20 ya 120 lira masrafı çıkar
   
 4. Converter almak cok pahaliya gelebilir (arti, frekansi degistirmek de zor). En temizi yabanci adaptorun verdigi akim kadar akim veren bir adaptor almak, ucu uymazsa da yabanci adaptorun ucunu kesip yeni adaptore takmak. Daha once cok yaptik boyle, hepsi de sorunsuz calisiyor.
   
 5. alacağınız adaptör veya dönüştürücünün miliamper değerininde orijinal adaptörle aynı olması ısınma sorunlarını azaltacaktır.
   
 6. Hiç sorun olmaz 10 yıl önce amerikadan gt-6 almıştım 10 yıldır 220 -110 trafo ile sorunsuz kullanıyorum o zaman kivilcim bozulur trafo ile kullanamazsın adaptör alman lazım filan demişti hiçte sorun çıkmadı.http://www.turkrock.com/ftopic4048.html
   
 7. Amfilerde elektrik doğrultularak kullanıldığından frekansın bir önemi yok.Arkadaşların dediği gibi dönüştürücü trafo ile çözülebilir veya amfinin giriş trafosunu değiştirirsin okadar zor bi olay değil.Yada amfinin giriş trafosundan orta uç alırsın tabi bunun için biraz bilgi gerekir.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş