DEC Müzikten Saygısızca Tavırlar

Az önce DEC Müzik'in Türkiye distirübitörlüğünü yaptığı DDrum markalı bir ürün hakkında msn konuşması: Konuşmanın aslı şu şekildedir:

BEN:
Merhaba elinizde şu ürün varmı?

DEC:
Şu ara yok

(suskunluk)

BEN:
Peki hangi ara olacak?
Nasılsa para kazancak siz değilsiniz benim ya ben sorayım

DEC:
Beyfendi y.dışından geliyor bu tip ürünler ve gelmesi uzun sürüyor

BEN:
Ben de y.dışından ürün alıyorum ve 1 haftada geliyor

DEC:
Oradan alın ozaman!

BEN:
Satış politikanız ve müşteri ilişkileriniz harika gerçekten :)
İyi günler

Saygısızca ve ilginç bir şekilde alaka ilgi sıfır. Bu işi ne için yapıyorsun ozaman? Malını getiremeyeceksen bu distirübitörlüğü neden alıyorsun?
Yazıklar olsun. Zaten bundan sonra 1 dolarlık malımı bile y.dışından alırım

Dec müziğin bu ilk vukuatı değil bildiğim kadarıyla. Bundan önce de Rockson gitarlarıyla ilgil bişey vardı. Bi kaç kişinin daha sorun yaşadığını görmüştüm. Netten alışveriş yapacağın en son yer orası olur heralde.

Müzik mağzalarının en kıl olduğu soru :D yurt dışından gelip tekrar nezaman stoğa girer? cevap, hiçbir zaman net değildir ve hep terslerler :D

Hocam bunlar gemilerle geliyor vallahi tam tarih veremeyiz :D gibi geçiştirici cevaplar.

Geçen hafta zuhal müziğe mail attım mesela, şu marka model gitar aylardır tr ye gelmiyor distiribütör olarak hangi tarihler arasında ( net bir cevap artık istemiyorum zaten gerçi ) stoğa girer diye, gelen cevap komikti, yurtdışı satış temsilcimiz yıllık izinde oldğundan bilgi veremiyoruz :D bende artık alıştığımdan tepki vermedim ve bir cevap maili daha yolladım, ilginize teşekkürler bunu not alarak satış temsilciniz tekrar işe başlayınca bana mail atarmısınız diye.. Aradan haftalar geçti ama ses seda yok :) Zuhal müzik dahi net bir cevap veremiyorsa bence diğer müzik mağzalardan medet ummak bilgi toplamak gerçekten zor.

Ama hiçbir müşteri temsilcisinin böyle müşteri terslemeye hakkı yoktur. Yalnış bir diyalog.
Müşteri herzaman haklıdır :D

Forumdaki yeri yanlış olsada iyi bir konu.
Bu tür olayların sorumlusu malesef bizim insanımız.Eğer bu tür başlıklar açılmazsa satıcılar böyle davranmayada devam edicekler.

Üzücü bir olay gerçekten.

Benimde başımdan geçen olay şu.2.5 ay önce Senkop' tan Telecaster aldım eve geldim adamları arayıp dedim ki.

"Bu gitarın ne zaman üretildiği ya da ne zaman alındığına dair(tam tarih) bilgi var mı elinizde belge filan var mı?" diye meraktan sordum.Cevap şu;

- Ne demek istiyorsun.Biz sahte mal mı satıyoruz? Var mı böyle bir ihtimal.Pazartesi gelirsin Zuhal' e sorarsın.Neden sahte mal satalım biz?

Yani ben sana sahte mal mı sattın dedim? :) Sadece elinde var mı yok mu merak ettim ki en doğal hakkım.Bu gitarın nüfus kağıdı gibi birşey.Neyse Zuhal ilgilendi tarihi vs aldım.

Yani yanlış anlayıp tersliyorlar birde.Tamam saygı duyuyorum sattığınız ürüne ama müşteri memnuniyeti var.Piyasa da en ucuz ürün olduğunu bilsem Senkop' a uğramam bir daha.Bana gösterdiğin saygı önemli para değil.Neyse sizin başınızdan da üzücü olay geçmiş bir daha oraya odaklı olmazsınız.Kolay gelsin

meiosis demiş ki:
malesef bazı müzik dükkanlarının yaptıgı yanlış diolog
zuhal de bunu yapmıyorsa vay halimize ..

semizotu25 demiş ki:
Üzücü bir olay gerçekten.

Benimde başımdan geçen olay şu.2.5 ay önce Senkop' tan Telecaster aldım eve geldim adamları arayıp dedim ki.

"Bu gitarın ne zaman üretildiği ya da ne zaman alındığına dair(tam tarih) bilgi var mı elinizde belge filan var mı?" diye meraktan sordum.Cevap şu;

- Ne demek istiyorsun.Biz sahte mal mı satıyoruz? Var mı böyle bir ihtimal.Pazartesi gelirsin Zuhal' e sorarsın.Neden sahte mal satalım biz?

Yani ben sana sahte mal mı sattın dedim? :) Sadece elinde var mı yok mu merak ettim ki en doğal hakkım.Bu gitarın nüfus kağıdı gibi birşey.Neyse Zuhal ilgilendi tarihi vs aldım.

Yani yanlış anlayıp tersliyorlar birde.Tamam saygı duyuyorum sattığınız ürüne ama müşteri memnuniyeti var.Piyasa da en ucuz ürün olduğunu bilsem Senkop' a uğramam bir daha.Bana gösterdiğin saygı önemli para değil.Neyse sizin başınızdan da üzücü olay geçmiş bir daha oraya odaklı olmazsınız.Kolay gelsin

Zuhalde , senkopta sevdiğim dükanalardır aslında. Sürekli alışveriş yaparım. Çok sıcak davranırlar her gittiğimde de hediye bişiler verirler.
Ancak sorun şurada, yurt dışı ile olan diyalogların çok az olması... Kaliteli, yabancı dile sahip temsilcilerin olmayışından kaynaklanıyor bence.

dec müzik bana da kaç aydır bi fatura kesecek, 3 kere gittim adamlara her seferinde hallederiz diyip not alıyorlar. 4. gidişim elbette olucak ve bu sefer sakin davranmayacağım :D

bu arada, kazıkçı zihniyette insanlar değiller ama ilgisizler sanki biraz. tek sorunları bu.

ya yok ya türkiyedeki büyük mağazaların %90 doksanı ''şerefsiz'' insanlar yemek mağazalarından tutun mobilyacısına kırtasiyesinden tutun elektrikcisine bide öyle bi yasamız varki tek kurtuluşun eğer giden miktar fazlaysa ya silah dayıyon ya mafya tutuyon yada polis bi akraban oluyo yüksek rütbede gidiyo alıyo paçasını aşağı en iyi ihtimal avukat filan bide öle bi yakınırlar ki yurt dışından getirince yok kaçakçılık yapıyonuz yok cart ediyonuz bunu da tükiyenin her yerinde rahat rahat görürsünüz markketçi süpermarkete laf atarfalan filan yurdumun hali içler acısı bi duruma gidiyo.. bide eklemeden duramıcam ANKARA ZUHAL MÜZİK KADAR ADAMI AŞAÐILAYAN MUÐAMELE GÖREMEZSİNİZ HELE 18 yaşından küçükseniz dövme ihtimaliniz bile bulunmakta o yüzden sabırlıysanız gitmenizi tavsiye ediyorum

Bir kişinin yaptığını bütün firmaya mâl etmeyin. Bende bu müzik marketlerden bir çok kez alışveriş yaptım. Bana hiç bir şekilde böyle bir davranış yapılmadı. Siz oradaki elemana nasıl yaklaşırsanız sizde öyle tavırla karşılanırsınız. Tamm tabiki savunculcak birşey değil size oradaki çalışanın ters laf söylemesi bunu bende kabul edemem ama bana ve tanıdığım onca insana böyle birşey olmadı. Gerektiğinde bana çokta yardımcı olmuşlardır. Günde 100 kere size aynı soru sorulduğunu düşünün ondan sonra buraya gelip ilan açıp kolayca klavyedan sayıp sövün. He yok kardeşim ben satıcı olsam asla yapmam falan böyle bişey derseniz bence kendinize fazla güveniyorsunuz ama inanın yok öyle bi dünya. Sizde yaparsınız. Size kötü yaklaşan biri olursa sizde öyle sonunda patlarsınız.
He bu arada kesin diyen biri çıkar kesin sen çalışansınz x firmasından siz demeden söyleyimde hayır değilim kendi halinde bi müzisyenim.

münferit olay bunlar. mağazada çalışan ve büyük bir olasılıkla kısa bir süre sonra başka bir işe girmeye aday akla ziyan birinin şahsi davranışları.

esas olarak şunu bilmek gerekli, yurt dışından ticari bir malı öyle elini kolunu sallaya sallaya getirtemiyorsun.
bu iş, "ucuz satıcı"nın " 1-2 gitarı "yolcu beraberinde getirdiği" amatör ruhla yapılmıyor. sipariş, sevkiyat, gümrük vs. gibi bir sürü formalite var. her markanın malını ticari anlamda getiremiyorsun hepsiyle anlaşma yapman gerekli.çünkü malı alan adam onun garantisini de istiyor.
ben zühal den dijital kayıt cihazı sipariş verdiğimde getiremeceklerini söylediler. önce kızmıştım ancak daha sonra yukarıda saydıklarımın dışında bir de TRT bandrolü falan gibi ek formalitelerinde çıktığını öğrendim.
gönül ister ki herkes herşeye istediği zaman istediği şekilde sahip olsun ama maalesef uluslararası ticari prosedürler buna izin vermiyor.

illegal yoldan da getiren getiriyor, buralarda da satıyor zaten...

ya bi kişi değil ki ne zaman gitsen aynı davranış ankarada kime sorsam aynı muamele hele yaşın küçükse yok 1-2 kere(tamam daha fazlada olabilir:D) gittim fiyat sordum sonra gittimde sadece bi gitara ağzım açık baktım ondan sonra kablo almaya filan gittiğimdede kovalanır gibi muamele görüyorum yok hani çok kurcalamışsın diyerekten düşünürseniz ilk defa gidene de aynı muamele^^

Bu sorunları firmaların sahiplerine bildirseniz onlar daha çok şaşıracaklardır.
Adamların yüzbinlerce dolarlık yatırımı emanet ettiği elemanlarının
müşterilerine nasıl davrandığını bilmeleri iyi olur bence....
Tüm forumlarda aynı şeyleri okuyorumj bu mağazalar hakkında ama
değişen bir şey olmadığına göre patronların haberi yok demekki.

hakannart demiş ki:
Bu sorunları firmaların sahiplerine bildirseniz onlar daha çok şaşıracaklardır.
Adamların yüzbinlerce dolarlık yatırımı emanet ettiği elemanlarının
müşterilerine nasıl davrandığını bilmeleri iyi olur bence....
Tüm forumlarda aynı şeyleri okuyorumj bu mağazalar hakkında ama
değişen bir şey olmadığına göre patronların haberi yok demekki.

Çalışan kişiler amcasının oğlu, yeğeni oldukça işten çıkarılacaklarını sanmıyorum. Bilmeleri konusunda haklısınız ama pek takmıyorlar doğrusu. Adama ses etmeden en ucuza çalıştıracak kişiyi tutuyor elinde. Ama görüşlerinize katılmamak elde değil. Keşke uyulsa...

Geri