Edip Akbayram

yıllarını müziğe vermiş bir sanat adamı...1950 yılında Antep'te doğdu ve 70li yıllardan itibaren kendisini yeni yeni yaygınlaşmakta olan anadolu pop-rock müziğe verdi..birçok albüm yayınladı,hepimizin diline dolanan bir Edip Akbayram şarkısı vardır80 ihtilalinden sonra sıkıntılar çekti, TRT'de şarkıları yasaklandı, konser vermesi yasaklandı...90lı yıllarla birlikte yeniden yükselişe geçti...Bu usta hakkındaki görüşleriniz?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
allah allah, ya burası türk rock başlığı değil mi? konu yine pop-rock meselesine gelcek de, kekilli, haluk levent, kıraç, cem karaca,erkin koray burda madem; edip akbayram niye olmasın? 8O

ama ben pop demedim ki edip abinin daha çok türkü tarzında söylediğine inanıyorum o yüzden böle dedim pop demedim.
dememde saygım sonsuz edip abiye...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
:) yok ya, pop demediğini biliyorum da hani diyolar ya o rock mı yapıyo, bence pop-bence zart-bence zurt... o açıdan dedim, rock müzik yapıyo diye...türkü söylemesi bence müzik tarzını etkilemez, konserlerinde headbang yapan bi sürü eleman gördüm,ki ben de bunlardan birisiyim ;)

scrotestical demiş ki:
:) yok ya, pop demediğini biliyorum da hani diyolar ya o rock mı yapıyo, bence pop-bence zart-bence zurt... o açıdan dedim, rock müzik yapıyo diye...türkü söylemesi bence müzik tarzını etkilemez, konserlerinde headbang yapan bi sürü eleman gördüm,ki ben de bunlardan birisiyim ;)

bu arada senle bikaç konuda soru cevap halinde mesajlaşıyoruz direk olarak keşke chat açık olsaydıda adam gibi muhabbet etse idik... (yöneticilere duyrulur)

sana katılıyorum scrotestical bence edip akbayram türküyle rock sound larını birleştirmiş iyi bir ürün ortaya çıkmış sewiyorum ben yaptığı müziği ve tabiki de sesini takdir ediyorum

geçenlerde (seçimlerden önce) CHP buraya getirmişti, izledik..30 milyar para istedi diye kızmışlardı adama...öyle bi anı...parti falan yasak değil dimi bu arada? post yönetici gazabına uğramasın? :LOL:

Edip Akbayram ile bende tanısma fırsatı bulabildim çok iyi, güzel ve kaliteli bir insan..

Abim gibi sevdiğim Murat onunla çalışıyor klavyede kendisi, bir kere Seğmenler parkındaki konserine davet etti, bizde gittik ve çok eğlendim açıkcası yukarıda bir arkadaş rock ile uzaktan yakından alakası yok demiş bence var, bunu konserlerinde net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Ama tabiki Türküler ile sentezlendiğinden daha çok pop gibi gelebiliyor kulağa o konuda birsey diyemiycem :D
Ama Edip Akbayram buyuk bir sanat adamı ve Türk müziğine kattığı çok güzel ve kaliteli eserler var..
Bence bu forumda konusulmasında bir sakınca yok ama karar abilerimizin :D

Edip Akbayram 1973-1977"ler arasi bayagi rock caliyordu, anadolu rock, daglar dagladi beni dinleyebilirseniz tavsiye ederim, super bass ve cok iyi bir gitar solo var o sarkida, kayit 1974.. edip akbayramin en iyi donemi artik piyasada yon:)

Geri