SONAR ile AMPLİTUDE'yi kullanmak

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda monstrosity88 tarafından 31 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. Sonar programı dahilinde amplitudeyi kullanabilirmiyim bilen varmı acaba?

2. Tabii ki yapabilirsin hangi Sonar sürümünü , hangi Amlitube ü kullandığını yazarsan direkt resimli aktarabilirim ayarları .

Kısaca özet olması açısından :
    - öncelikle Sonar ın taradığı VST plugin klasörlerinde Amplitube ü attığından ve Sonar ' ın bunu tespit ettiğinden emin ol.
    - Sonar ' ı aç .
    - CTRL + N ile yeni bir proje başlat.
    - EN yukarıdaki "audio track " izinin fx penceresine sağ tıkla ve "Add audio FX" kısmını seç

- Çıkan VST listesinden Amplitube kaç yüklü ise onu bul.

-Şimdi Track de amplitube yüklü ama sesi duyabilmen için o tarck i monitörlemen lazım bu yüzden track deki orta en üstteki M S R yazan yerde R nin sağındaki ses dalgası işaretine tıkla. Böylece tracki dinlemiş olursun. KAyıt da alabilmen için o trackdeki R tuşunu aktif etmen ve kayıt alırken çalman yeterli olacaktır.

3. Sonar 8 - Amplitube 3 kullanıyorum. İlgin için ve anlatımın için çok teşekkürler fakat dediğin gibi VST taramasını amplitubeye yönlendiriyorum.Tararken adı da çıkıyor fakat açtığımda söylediğin gibi, amplitube seçeneği gelmiyor.

4. Amplitube vst pluginini kurduğun ve Sonar ın plugin tarama klasörünün olduğu panelin resmini ekleyebilir misin?

5. Bana msn adresini pm den atabilirmisin çok sevinirim :)

6. Tamam ekledim seni

Bu Sayfayı Paylaş