Orta Düzey Bir KLASİK Gitar Alıcam Tavsiyerleriniz?

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda NafirKeyh tarafından 12 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar Arkadaşlar...

4-5 yıldır bir fiil elektro gitar çalmaktayım. Gerek kendine has stili gerek parça aralarındaki arpej çalışmaları olsun, kendime bir klasik (elektro) gitar almayı düşünüyorum.

Yaptığım incelemede şu gitarlar ön plana çıktı...

1. Cort CEC-5 [480,99 TL]

Ses tahtası: Masif Ladin
    Arka ve Yanlar: Maun
    Sap: Maun
    Klavye-Tuşe: Gül ağacı
    Köprü: Gül ağacı
    Tel uzunluğu: 643mm (25.3'')
    Gövde derinliği: 83 x 83mm
    Üst eşik genişliği: 45mm
    Teller: D'Addario J45
    Elektronik: Fishman Classic4 with Sonicore P/U

2. Ibanez AEG10NE [558,90 TL]

Arka ve Kenarlar: Maun
    Ön Kapak: Ladin
    Sap: Maun
    Manyetik: Fishman® Sonicore Pickup
    Ekolayzer - Preamp: Ibanez SST Preamp
    Akort Mekanizması: Gold Classical Tuning Machines
    Eşikler: Ibanez Ivorex II
    Askı Butonu: Ibanez Strap Button for Acoustic Guitars
    Rosette: Abalone
    Teller: D'Addario™ EXP™
    Perdeler: Gül ağacı - Rosewood

İnceleme Videoları:

http://www.gitarteknikleri.com/watch.aspx?v=Ibanez%20AEG-10%20Klasik%20Gitar%20Tan%FDt%FDm%FD_238

http://www.guitaretv.com/test-de-la-guitare-ibanez-aeg-10-nent-video-24.html

3. Takamine EG128SC G Series [582,91 TL]

Takamine EG128SC G Series - Elektro Klasik Gitar

The Takamine G128SC has traditional styling and modern features to let you play at your best in any setting.

Made to strict Takamine specifications, the classical G128SC acoustic-electric guitar features traditional Spanish design and materials with a solid spruce top and rosewood back & sides. The cutaway body styles provides greater fretboard access and the easy-to-use on-board TP4T preamp features a 3-band graphic EQ and a built-in tuner to let you perform in any setting. Adorned with a classical style soundboard rosette and gold and pearl tuners. The Takamine G128SC classical guitar offers impressive performance at a very affordable price.

Takamine EG128SC G Series Acoustic-Electric Classical Guitar Features:
    Body Shape: Classical Cutaway
    Top: Solid Spruce
    Back: Rosewood
    Sides: Rosewood
    Fingerboard: Rosewood
    Rosette: Classical
    Tuners: Gold & Pearl
    Finish: Gloss natural
    Electronics: TP4T preamp with built-in tuner

Preamp : TP4T
    Eay to use preamp featuring a 3 Band Graphic EQ, built in tuner.

İnceleme Videoları:

http://www.gitarteknikleri.com/watch.aspx?v=Takamine%20EG-128%20SC%20Tan%FDt%FDm%FD_260

4. Valencia CG200CE [378,61 TL]

Valencia CG200CE Elektro Klasik Gitar
    Arka ve yanlar: Gül ağacı
    Üst kapak: Ladin
    Sap: Nato
    Klavye: Gül ağacı
    Köprü: Gül ağacı
    Kapak birleşimleri: Fleto ve Ağaç
    Perdeler: Nikel
    Teller: Daddario
    Elektronik: B-Band T35

5. Washburn C64SCE [(506,92 TL]

Washburn C64SCE - Elektro Klasik Gitar

Özellikleri:
    Klasik Cutaway
    Ladin ses tahtası
    Yanlar ve kenarlar maun
    Gül Ağacı klavye ve köprü
    B-Band™ A3
    Klasik stil açık altın burgular

Benim fikrime gelicek olursak Ibanez'e çok yakınım fakat Washburn konusunda da kafam karışık ve bir de Cort var tabiki. Gitarın yalnızca amfi yardımıyla değil, çıplak şekilde de güzel ve yeterli bir tona sahip olmasını istiyorum. Bu da bazı sorunları başlatıyor zaten. Umarım kullanan arkadaşlardan da yorum alabiliriz.

Sizin de ekleyeceğiniz gitarlar ile konuyu orta düzey bir elektro gitar almak isteyen arkadaşların çok işine yarayacak bir hale de getirebiliriz. Cevaplarınızı, yardımlarınızı en azından yorumlarınızı bekliyorum...

2. Washburn C64SCE kalitelidir. Takamine ve fiyat/ performans olarak Cort düşünebilirsin.

3. Galiba Ibanez olucak tercihim, peki bu gitarın çıplak sesi yeterli mi acaba?...

4. Bence takamine veya washburn al.Fiyat performans olarak washburn derim ama cort yerine...

5. Washburn bir dene açıkçası güzel bir gitar çok beğeniyorum ben natural sesini

6. Kullandıkları ekipmanlarda da olabilir ancak takamine nın tınısı çok daha güzel bence.

7. Kadıköy Srv müzikte Valencia Cg50 var, çok güzel gitar. Fiyatı 200tl falan.

8. Keşke deneme fırsatı bulabilsem. Daha önce de bahsettiğim gibi normalde 4-5 yıl oldu elektro çalıyorum. Fakat klasij gitarın tınısı bir başka olduğu için almak istiyorum. Çeşitli arkadaşlarıma da sırf klasik çalmak için gidip tonla yalan atmaktan kurtulmak istiyorum. Şuan deneyebileceğimi sanmıyorum.

Washburn gerçekten kafamı karıştırdı. Ama diğeri de Ibanez ve tonla tanıtım videosu var...

9. gitar aldın mı bilmiyorum ama eğer parlak canlı tonlar istiyorsan wasburn, biraz daha tok bas karakterli ses isterim diyorsanda cort u almanı tavsiye ederim...

Bu Sayfayı Paylaş