cubase mıdı kayıt sorun enteresan

merhaba arkadaşlar çok garip sorunla karşı karşıyayım mıdı klavyem ıle çaldığımı duyuyorum ama kayıt dediğim zaman kayıt yapmıyor kayıt sırasında key edıtor acıyorum fare ıle bastığım zaman kayıt ediyor bu zamana kadar böyle birşey yaşamadım bazen kendı kendıne duzeliyor bir başka sorun da örnek bas yazıcam bir notaya arka arkaya 2-3 defa bastığım zaman bastığım nota sonuna kadar gidiyor

m audio ozone kullanıyorum hem mıdı klavye hem ses kartı bilgisayarım windows 7 32 bit bu sorunu yaşayıpta çözenler varsa lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim 2 haftadır bununla uğraşıyorumm

Aztek aynı sorunu bende yaşadım fakat bulamadım sorunu en son çare cubase 'i baştan kurup denedim herşeyi yeniden tanıttım.Bu arada programı kaldırırken revo unistaller programını kullandım. Hiçbir çerez kalıntı kalmasın diye. Ayrıca ccleaner programı ile sistem belleğindeki çerezleri ve sorunlu reg dosyalarını düzelttim. Bu şekilde deneme imkanın var ise dene bende başarılı oldu.Kolay gelsin !

• Konu Sahibi Konu Sahibi
üstad valla anlamadım bugün başka bir bilgisayara kurdum xp yüklüydü onda olmadı benim bilgisayar win 7 acaba ondan mı çok saçma birşey bunun bir teknik açıklaması olmalı sendeki sorun kayıtmıydı yoksa ses uzaması mı bende iki ayrı sorun var

Bendeki de xp yüklüydü.Kullandığın pcnin onboard ses kartını biosdan disable olması lazım aklıma geldi belki gözdem kaçırmışsındır.
Birde asio4all felan kullanıyosan çakışması muhtemel .Tamamen kaldır varsa . Ayrıca kayıda başlamadan önce ilk olarak ozonic 'i açıp daha sonra cubase yada ne kullanıyorsan aç. Bu şekil combo aletlerde sorun çıkartıyor bu açma muhabbeti. Birde galiba var windows 7 driverı onu kullanalım. Ikınalım bakalım hallederiz inşallah :LOL: Deneme yanılma yapalım. :idea:

Geri