Sapın gövdeye birleştiği yerde çatlak var yardım lütfen...

Arkadaşlar ikinci el RG2550Z aldım. Fakat bu sapın gövdeye birleştiği yerde üst köşede hafif çatlak var 3-4 mm. Ankara'da yüksel caddesinde gitar tamir atölyesinde baktırdım birşey olmaz stratlardada bu var hatta biraz daha çatlar sıkıntı değil dendi. Kenan ustada o çatlaktan sıkıntı olmaz dedi götürdüğümde. Fakat evde incelediğimde görünen çatlak dışında o çatlağın devamında ışığın kırılmasından belli olan çizik var sanırım çatlayacak orada. Bu benim için sorun olur mu?

Teşekkürler dostum fakat 3 parçadan oluşuyor sanırım gitarın gövdesi ve bu parçaların tekine kadar gidiyor. O noktadada parçalar arasında devam ediyor çizik bu boya çatlağımıdır? Sapı oynattıkçada ses geliyor :)

üff bende çok çok büyük bişey sanmıştım :D ltd mh50 var bir tane bizde. o evde olsaydı çatlak nasıl olurmuş gösterirdim :D merak etme hiçbir sorun çıkmaz bundan :)

muhtemelen 1 ay içerisinde gövde en az 3e ayrılır :D kormana gerek yok benım rg350 de bunun 4beş katı uzunlukta çatlak var hiçbir sorun teşkil etmiyor için rahat olsun...

ilk defa böyle birşey başıma geldiğinden merak ettim gitarda sorun teşkil eder mi diye :) çok teşekkürler yorumlarınız adına

peki sapı oynattığımda birleşme yerinden ses geliyor bunun nedeni vida vs mi?

sapı aşağı yukarı oynattığında ufak çıtırtı şeklinde bir ses geliyorsa tavsiyem sapla gövdeyi birleştiren vidaları biraz daha sık daha fazla sıkılmıyorsa o vidaların boyutlarına uygun bi şekilde 2-3 kat kağıdı yuvarlak bi şekilde kesip conta gibi kullanabilirsin... ben o şekilde kullanıyorum bayağı oldu hala taş gibi :D

Hiç boşuna üzme kendini çoğu gitarda olan klasik bir çatlak .Sorun teşkil edecek birşey değil, için rahat ettirmek istiyorsan, bir luthiere götür hem ayarını yapsın hemde fikir al.