alternatif Paralel fx loop kullanimi

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda dericeket tarafından 6 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaslar, ben olabildigince duz, tek manyetik tek volume potu bir insanim..

su aralar bir boost bir ampli yoksa durumu kurtarir bir simulatorle caliyorum
    (majik box doug aldrich rocket fuel, sansamp british iki pedalida olabildigince tavsiye ederim)

Buraya yazacagim bundan birkac ay once denk geldigim bir setting.. acikcasi populer birsey mi bilmiyorum ama ben cevremde bunu yapan gormedim.

Soyle isliyor, fx looptan gayet mixaja da sokabileceginiz time/tone based effectleri yazdigimiz processor u giriyordum. Daha sonra fx mix i 7-8 seviyelerinde tutup gain i 1.5 tan fazla olmayacak sekilde ayarlayip overdrive kanalinda caliyorudum.
    Gayet wet-dry-wet olayi aslinda ama bu benim icin gayet ideal bir karisimdi. Daha 3 boyutlu bir ton gibi ve kolay elde edilebilir.
    Ustelik marshall mg serisi gibi amplilerden bile canavar tonlar cikabiliyor bu sekilde.

En tatlisi da amfinin drive kanalini degil de clean kanalini yine gain 1.5 gecmeyecek sekilde kullandiginizda ozellikle 80's ballad turevlerinde inanilmaz şık duran tonlar elde edebiyorsunuz.

Simdi oncelikli hedefim bir boss line selector alip ayni sistemi uygulamak hemde ls-2 sayesinde diger pedallara guc dagitmak.

Satilik varsa beklerim..
    onerileri ve yorumlari da beklerim.

Bu Sayfayı Paylaş