merba arkadaşlar bi sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirm

'Elektro Gitarlar' forumunda rammstein41 tarafından 8 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar Esp Ltd f-50 var elimde akorlar yapılı iken kalın mi titreme yapıyor bu sap ayarından dolayımı ? ayrıca sap esnek gibi aşagı dogru cektriorm hafiften 1 mm oynuor aynı şekilde yukarı dogru kastırınca 1 mm gelior bu vidaların sıkılı olup olmamasından mı kaynaklanıyor?
    cevaplarınızı 4 gözle bekliyorum
    he bu arada esp ltd ömür boyu granti veriyor bakım + parça deişimi götürücem ama onceden bi bilgi toplamam gerektigini düşündüm.
    simdiden saolun.

2. Esneme vidalardan gevşekliğinden değildir, ağacın esnek olmasındandır.

Kalın mi deki cızırtı sap ayarından dolayı olabilir, köprü yüksekliği düşük olduğundan olabilir.

3. kalın eed belli ediyor kendini bütün teller akorluyken kalın mi sorun cıkarıyor 4 aydr kullanılmamıs bi gitar 4 ay once bakımı yaplms .. o halledilebilr soun sanırm ama su klavyeyi biraz asagı doru kastırınca oynama yapıor gibi yda yukarı dogru kastırınca .. vidalardanmdır?

4. V12

V12

228
    7
    305
    Dostum 4 ay önce hava böyle değildi hava değişikliklerinden etkileniyor gitarlar ayar olarak bi bakım yaptır derim.

5. çok sagolun bi istanbula gideym yarın bakımını yaptırm bare :) cok saol tekrar..

6. ha ama cıt die bi ses ckıor o esneme esnasında bu normalmidir?

7. V12

V12

228
    7
    305
    anladığım kadarıyla perdelere çarpıyor tel?

8. evet perdelere çarpıyo titriyo.. kalın mi ama sadece.

9. Gitarının sap ayarı yapılması gerekiyor anladığım kadarıyla,çok önemli bir sorun değil gibi,saptaki esneme de ağaçtan dolayı,vidalardan dolayı öyle bir durum olacağını zannetmiyorum. Bu arada bir konuda uyarı yapmak isterim,turkrock.com'da Türkçe'yi düzgün kullanmaya çalışıyoruz,"eed","bare","yapıyo" gibi kelimeler de yazım ve kullanım yanlışlığı olduğu için daha dikkatli olsan daha iyi olur.

10. sap ayarı değil de köprü yükseklik ayarı yeterli gibi. sapın esnemesi de çok doğal her gitarda olur.

Bu Sayfayı Paylaş