Elektro gitarın ağacının türünü nasıl anlarız ?

'Elektro Gitarlar' forumunda Bloodfeeest tarafından 17 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bir gitar almak istiyorum,200 lira 2.el ve V kasa...
    V kasa çok sevdiğimden ve fiyatı da ucuz olduğundan almak istedim
    ama markası yok satan kişi de gitar hakkında hiç bir şey bilmiyor
    Tonlarını dinledim hoş ama Distortion'ı biraz kötü geldi fazla sert değil

ben bir şey merak ediyorum bu gitarın ağacının ne olduğunu nasıl anlarım ? eğer ağacı iyiyse manyetik takıp gitarı adam etmek istiyorum :)

bu arada izmir'deyim

2. V12

V12

228
    7
    305
    Ağacı iyiyse dediğin şöyle bi ihtimalde var maun olup, artıklardan yapılmış 13 parça bi gitarın adam olacağını sanmıyorum :D

3. arkadasim ne ugrasiyorsun bir de manyetik takmak falan, 200 lira ona ver, bi de manyetik tak adam et falan, ne yaptin sen ya.. Param yok bahanesi cok komik. O aldigin gitari satabilecek misin bakalim yoksa elinde mi kalacak. Belki yaptigin yatirim elinde patlayacak ? Ucuza aldim diye sevinirken en az %50 iceri gireceksin. Dogru duzgun bi sey al ugrasacagina. Agaci neymis. 200 liralik gitarin agaci ne olacak ? En kalitesiz mal kullanildigi belli iste. 200 lira ne ya? 380 liraya EMG HZ li gitar satiyorlar forumda. Gormedin heralde sen.. Schecter var ibanez var guzel guzel modeller.. git onlara bak derim.

4. şekile önem veriyorum,V kasadan başka almayı düşünmüyorum pek

5. V12

V12

228
    7
    305
    Anca şekli olur zaten başka bişeyi olmaz açıkcası senin gibi adam piyasada çok şekile önem vermekmiş çalamayacaksın bile, sahne gitarı olur anca oda en azından japon jackson olacak.

6. yahu sadece sekli icin gitar almak nasil bir mantik arkadasim. V Kasa ne ki ? Git en uyduruk V kasalardan 0 al o zaman. Manyetik takmakla da ugrasmazsin. V kasa sana sekil geliyor baskasina gelmeyebilir.. 200 liralik gitarin ne kadar karizmasi olur sen kendine sor bakalim. Yalan mi ?

7. koklayarak...

8. karizma için almıyorum ki,kendim seviyorum neyse teşekkürler

9. güzel kardeşim iyi bir ağaç olsa 200 tl gibi manyetik parasına bırakmazlar gitarı herhalde dimi ama

10. 200 TL üstüne bir de manyetik değişimi için masraf yapacaksın, illa ki V kasa istiyorsan ve de imkanın varsa üstüne biraz daha para koyup

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=11533&gid=1998

böyle bir gitar alabilirsin. Hem de bütün özelliklerini bildiğin sıfır gitarın olur.

V kasaların görünümü benim de hoşuma gidiyor ama oturarak çalmasına alışmak zor olabilir.

11. teşekkürler öneriniz için biraz daha biriktirim Js32T alabilirim belki

12. millet fiyata odaklanmış tamamen, belli olmaz belkide gitar gayet iş görür bişey ? resimleri filan varmı bi bakalım.

13. markasiz bir gitar sadece V kasa, agacinin kalitesini nasil anlayacaksin abi sormasi ayip ? Oradaki 200 Tl bile tartisilir. Sahibi oyle istiyormus yani.. Is gorur olmasini neye baglayacaginizi merak ettim. Lisansli floyd rose ve sperzel burgular falan mi cikacak gitardan :)

14. valla belli olmuyor hiç, 150 liraya satılan gitarın 30 yıllık vintage les paul çıktığıda oluyor :)

15. Ben de katılıyorum ya. Bir ihtimal el yapımı güzel bişey çıkar, markasız olmasından dolayı ucuza satılıyordur.

16. Anlayan birini götürürsen o farkeder tondan iyi gitarı.Markasız diyorsun iyi bişeyde çıkabilir belli olmaz.Şekil konusunda da yıllardır rhoads kullanıyor çok rahat, sahne gitarı flan değil bildiğin rahat ediyorum.

17. Bu gitarın distortionu güzel demişsin distortionu farbrika çıkışlımı koymuşlar?!?! :D

kulağın sağlam değilse boyayı kaldırmadan anlayamazsın ama gitar sen gitarın tonunu distortion ile ölçüyosun bence salla :D

o güzel gitardır 200 liraya naapıcan zaten v kasayıda seviyomuşsun... al gitsin hevesin geçsin en azından :D

Bu Sayfayı Paylaş