Kedi katili Ufuk Günaydın

Görüntüleri izlemişsinizdir bu olaydan sonra kendisini savunmasıyla ilgili yalan söylediğinide . Kedinin yaşlı ve kendini savunamayacak durumda olduğu büfe sahibince belirtilmiş. Video'da kedi bırakın tekmeden sonra kalkmayı, olayın başında bile kaçamıyor. Mecali yok. Ulan böyle bir hayvan senin pitbulluna nasıl saldırsın? Bu ufuk günaydın şahsının hakkından İzmir'de kim, nasıl ve ne şekilde gelir bilemiyorum. Ancak şu ana kadar Ege üniversitesinin kınama cezası ve ödediği para cezası dışında herhangi bir yaptırımla karşılaşmadı .. Şimdi soruyorum size bu kediciğin suçu neydi ???

Bak şimdi, o bir canlı evet yaşama hakkı var, bu kendisine ait bir özgürlüğü katılıyorum. Ama bu kedi videoya çekildi diye millet yaygara kopartıyor. Belki hergün benzer şekilde yüzlerce kedi, köpek, tavşan cart curt neyse işte ölüyor yada öldürülüyor. Doğal süksesyon abi bunlar. Evet canice yapılmıs bir davranıs mı evet. Ama mevzuyu adam bir kedi öldürdü diye ömür boyu müebbet yesin mevzuna getirmeye gerek yok. Adam bir hata yapmıs para cezası aldı, kınama da aldı yani bu üni.de yaptığı suç sicilinede işlemesi anlamına geliyor. Bitti işte adamın hayatı daha ne olsun. Çok uzatmaya gerek yok yani. Savunması yok köpeğime saldırdı felan hikaye. Ama o kediyide kutsal emanet yapmaya gerek yok yani.

her kedi öldürene ceza verirsek varya, misal bende yanlışlıkla kedi ezmiştim, hayvan atladı önüme direksiyonu çevirene kadar ezildi gitti, napim yani ?

korn_u17 demiş ki:
Doğal süksesyon abi bunlar.

Süksesyon? :LOL:

Seleksiyon demeye çalıştın sanırım, süksesyon genelde bitki türleri için kullanılır. Da onla da alakası yok. Doğada canlılar birbirini, beslenmek, yavrularını korumak, veyahut yer kapmak, eş kapmak vs. için öldürür. Böyle bir caniliğe doğal seleksiyon deme(ye çalışmak) çok acı. Senin aranda kediyle ne gibi bir rekabet var da "süksesyon" (succession) mücadelesine girişeceksiniz. Şu acı haberde bile komiklik yapılıyor ya, güler misin ağlar mısın...

korn_u17 demiş ki:
Bak şimdi, o bir canlı evet yaşama hakkı var, bu kendisine ait bir özgürlüğü katılıyorum. Ama bu kedi videoya çekildi diye millet yaygara kopartıyor. Belki hergün benzer şekilde yüzlerce kedi, köpek, tavşan cart curt neyse işte ölüyor yada öldürülüyor. Doğal süksesyon abi bunlar. Evet canice yapılmıs bir davranıs mı evet. Ama mevzuyu adam bir kedi öldürdü diye ömür boyu müebbet yesin mevzuna getirmeye gerek yok. Adam bir hata yapmıs para cezası aldı, kınama da aldı yani bu üni.de yaptığı suç sicilinede işlemesi anlamına geliyor. Bitti işte adamın hayatı daha ne olsun. Çok uzatmaya gerek yok yani. Savunması yok köpeğime saldırdı felan hikaye. Ama o kediyide kutsal emanet yapmaya gerek yok yani.

Bu olay kamuoyuna yansıdığı için, en azından imsal olabilecek bir ceza verilebilirdi diye düşünüyorum. Bu şahsın ve yaptığı açıklamaların gözümde hiç bir değeri yok. Yok içkiliymiş de falan da filan da. Resmen arkadaşlarıyla oyun oynuyor, facebook hesaplarında, kedinin helvasını yaptın mı hadi yiyelim diye dalga geçiyorlar.

Evet, bu tür olaylar çok gerçekleşiyor, dediğim gibi bir örnek olması açısından daha ağır cezalar verilmesi lazımdı. Amerikada olsa büyük ihtimal şu an hapisteydi.

Arkadaşlar bu herifin videosunu izleyip insan gibi yorum yapmak kolay değil. Umarım tüm İzmir bu vicdansızla ilgili icab edeni, gereğini yerine getirir. Bunun sağ duyusu, sol duyusu yok. 20 sene sonra bir yerde görsem yine girerim, yine girerim... Bu görüntüyü aklımızdan silmemiz kolay olmayacak... tamam kedi kutsal değil de günahsızın canını bu şerefsiz mi vermişki bu şerefsiz katlediyor... çok ama çok ağır küfürler ettim buna ama yazmaya müsait değil...

bu site nispet olsun diye unutturmamak için açılmış..
http://www.ufukgunaydin.com/

Bu da videonun direkt adresi... çocuklara ve hassas insanlara izletmeyin..
http://vidyotv.com/video/UFUK-GUNAYDIN_9443/

Aeonian_Lich demiş ki:
korn_u17 demiş ki:
Doğal süksesyon abi bunlar.

Süksesyon? :LOL:

Seleksiyon demeye çalıştın sanırım, süksesyon genelde bitki türleri için kullanılır. Da onla da alakası yok. Doğada canlılar birbirini, beslenmek, yavrularını korumak, veyahut yer kapmak, eş kapmak vs. için öldürür. Böyle bir caniliğe doğal seleksiyon deme(ye çalışmak) çok acı. Senin aranda kediyle ne gibi bir rekabet var da "süksesyon" (succession) mücadelesine girişeceksiniz. Şu acı haberde bile komiklik yapılıyor ya, güler misin ağlar mısın...

seleksiyon demeye çalıştım yanlış anlaşılma olmasın. Evet seleksiyon tam anlamıyla durumu açıklamıyor. ayrıca ilk mesajımda da canice bir davranış olduğunu belirtmiştim ama doğal olan olabilecek olaylar. Benzer durum bu yaz başıma geldi benimde mesela, önümdeki transit minibüs kediyi ezdi trafik sıkışıktı gayet iyi de gördüm ezme anını hayvanın şikri dağıldı kafa göz çıktı yuvasından, sonra direksiyonu kırıp geçtim yanından, sonra aynadan baktım üstünden geçmeyeyim diye ölürken bile çırpınıyordu yazık. Ama yapacak birşey var mıydı yoktu, Önümdeki adam da direksiyonunu kırıp gidebilirdi yapmadı. O zaman ona da sağlam cezalar verilsin. Yani semizotuda güzel söylemiş öte tarafta çeksin cezasını, ki o tarafa kalmaz bile sanmıyorum...

Konunun doğal seleksiyonla alakası yok. Çevre koşulları, besin zinciri vb. şeylere uyum sağlayamadığı için ölebilir, nesli tükenebilir hayvanların. Kazara hayvan öldürmek başka, bir hayvanın hayatını sürdürebilmesi için diğer bir hayvanı öldürüp yemesi başka, sırf keyif olsun diye bir canlının hayatına son vermek farklı şeyler. Konuya "bir tek kedi öldü diye bu kadar yaygara yapmak gereksiz" gibi bir bakış açısıyla yaklaşmak bence doğru değil. Bir anlık sinirle o hayvanın kafasını ezen adam, yarın bir gün geçireceği bir öfke nöbetiyle bir insan da öldürebilir. Asıp kesmek, ömür boyu hapislerde çürütmek yerine de mesela işlenen suçun niteliğine göre bir ceza uygulanabilirdi. Batıdaki uygulamalar gibi belli bir süre sosyal hizmetler yapmak zorunda bırakılabilirdi mesela. Hayvan barınağında temizlik falan yapmaya mahkum ederdim ben olsam, ne bileyim.

Kedilerle dolu bir kafesin içersine atıp Ufuğu kendisi kedileri benimseyene kadar onlarında birer canlı varlık olduğunu kabullenene kadar süründürüp , ağlatacaksın belki aklı o zaman başına gelebilir kendince vicdan muhasebesi yapar namussuz kedi düşmanı bu it :twisted: :twisted:

radical demiş ki:
her kedi öldürene ceza verirsek varya, misal bende yanlışlıkla kedi ezmiştim, hayvan atladı önüme direksiyonu çevirene kadar ezildi gitti, napim yani ?

bana kimse kızmasın ama bu arkadaş salak. yani sen salaksın dostum. adam bile bile zevk ala ala öldürdü kediyi sen istemeyerek ezmişsin zaten senin bi suçun yoktur. ama ufuk günaydın denilen denyo bunu kasıtlı yaptı. Sen kendi ellerinle 'yanlışlıkla' ezdim demişsin zaten. neyse kusura bakmayın.

radical demiş ki:
yeni izledim yuh diyorum. ayağı kayıp düşünce o sinirle kedinin kafasını ezmiş. hayvan olan hangisi şaşırdım.

villaa, başlığı tam okursan radical videoyu izlemeden yazmış senin bahsettiklerini, izledikten sonra yazdığı yorum yukarda... zaten böyle bir caniliğe de tepkisiz kalana insan denmez... hayvanlara eziyet etmenin, hele ki böyle can almanın çok ama çok ağır cezaları olmalı...

bir de arkadaşlar belki alakasız gelebilir... Yunus balıkları ve beyaz balinalarla ilgili Japonya'da Taiji kasabasında yapılanları anlatan "The Cove (KOY)" isimli bir belgesel var. Yunus balıklarının gösteri yaptığı parklara nerelerden yakalandığı, nasıl seçildiği ve Japonların yunus eti merakları ile ilgili... Türkiye'ye bu amaçla getirilmiş kaç yunus veya balina fok vs var bilemiyorum ama bu belgeseli izleyin, sonra bir daha o gösterilere gider misiniz bilemiyorum...

villaa demiş ki:
radical demiş ki:

bana kimse kızmasın ama bu arkadaş salak. yani sen salaksın dostum. adam bile bile zevk ala ala öldürdü kediyi sen istemeyerek ezmişsin zaten senin bi suçun yoktur. ama ufuk günaydın denilen denyo bunu kasıtlı yaptı. Sen kendi ellerinle 'yanlışlıkla' ezdim demişsin zaten. neyse kusura bakmayın.

ya arkadaş ne diyim şimdi sana ? üzerine +sazan ekleyerek dediklerini aynen iade ediyorum.

yukarıda izah edilmiş gerçi yinede yazayım, videoyu izlemeden yazdığım doğru artı ben yorumu videoya değil bir üstteki kedi öldürene ceza verilmesi hakkındaki post a yazmıştım.

Sinirden ellerim titriyor. İzmire gidip agzını burnunu kırmak lazım diyor bir yanım, diger yanım ondan ne farkın kalır diyor. Ya bazen gerkçektende utanıyorum böyle insanlarla aynı ülkede yaşamaktan.

radical demiş ki:
villaa demiş ki:
radical demiş ki:

ya arkadaş ne diyim şimdi sana ? üzerine +sazan ekleyerek dediklerini aynen iade ediyorum.

yukarıda izah edilmiş gerçi yinede yazayım, videoyu izlemeden yazdığım doğru artı ben yorumu videoya değil bir üstteki kedi öldürene ceza verilmesi hakkındaki post a yazmıştım.

Affet beni.. sana sarı laleler alıcam çiçek pazarından

Geri