Yurtdışı Alış-veriş

Blindeath demiş ki:
Bugün telleri değiştirirken ince mi "saddle"ının vida yolları vidanın üzerinde kaldı. Teli sıkmıyor sürekli dönüyor. Köprü en az 12 yıllık takeuchi, floyd kolu da fender köprü tarzı vidalı ve oda yalama yapmıştı 1 yıl önce kadar. Bu yüzden değiştirmeye bahane oldu bie nevi benim için. Daha önce yurt dışından köprü getiren arkadaşlar varsa hangi siteden sorunsuz alış veriş yapabileceğimi yazarlarsa sevinirim.

Stewmac yada thomann.de adreslerinden hiç sıkıntın ,korkun olmadan alış veriş yapabılırsın. Thomann daha hızlı gelıyor. 2 sitedenden bugüne kadar 8-10 kez alışverişim olmuştur. Yanlız alışverişlerimin her biri bugüne kadar 250 doları (kargo içinde) aşmadı. Bu kriterlerde hiçbir sorun yaşamadım. Hatta Stewmac 2 yıldır düzenli olarak adresime broşürünü yolluyor.

Stewmac yada thomann.de adreslerinden hiç sıkıntın ,korkun olmadan alış veriş yapabılırsın. Thomann daha hızlı gelıyor. 2 sitedenden bugüne kadar 8-10 kez alışverişim olmuştur. Yanlız alışverişlerimin her biri bugüne kadar 250 doları (kargo içinde) aşmadı. Bu kriterlerde hiçbir sorun yaşamadım. Hatta Stewmac 2 yıldır düzenli olarak adresime broşürünü yolluyor.

thomann.de 'den ufak tefek bir sipariş geçtim. onay sürecinde yurtiçinde sürekli kullandığım sanal kredi kartım ile ödeme onaylanmadığı için işlem tamamlanmadı. limit yönünden sıkıntı yok, acaba sorun nedir, bu tarz sitelere sadece paypal ile mi ödeme yapmak gerekli?

azulon demiş ki:
azulon demiş ki:
Türkiye'ye hoparlör gönderebilen bir site var mı?

Kargosu da ucuz olan, bildiğiniz var mı?

www.thomann.de adresinden harley bentonlara bakabilirsin aletin kendisi zaten 189 euro 2x12 celeston vıntage 30 'lu. yaklaşık 30 euro kargo istiyorlar. Kargo buraya geliyor. Bir arkadaşım rahatlıkla aldı. Gümrükte sorun çıkmadan.

Ama son zamanlarda yurt dışından içinde speaker olan ürünlerde bir vergi söz konusu diye bir şey duydum tam emin değilim. Net bir şey öğrendiğim anda foruma yazacağım

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_g212_vintage.htm

Ben thomann.de' den engl screamer combo siparişi verdim geçen sene. Elimde de roland cube 30x vardı. 30x i satıp engl'nin vergi parası diye köşeye ayırdım. Aşağı yukarı denk geliyodu. Aradan 2 hafta geçti ptt'den takip yapıyorum gümrük falan gözükmüyor. Gümrüğe girse de gidip alsam diye bekliyorum. Bir kaç gün sonra bir baktım amfi kapıda. Şok oldum. Amfi zaten hayvan gibi, gümrüğe takılmadan nasıl geldiğini hala anlamış değilim. Tek korkum lambalarda kargo esnasında sorun çıkmasıydı ama öyle birşey de olmadı, paketleme çok iyiydi. Artık şansmıdır nedir benimki bilmiyorum ama biri bana amfim takılmadan geldi deseydi inanmazdım şahsen :)

samash.com 'a bakıyorum. İyi hoşta, gümrüğe takılma ihtimali nedir? Takılırsa nasıl haberdar olucam ve nereye başvurucam? Birde bu ground shipping seçeneği bedava görünüyor. Tahminen kaç günde gelir? 1 ay ise iyi, 3 ay ise kötü...

samash.com 'a bakıyorum. İyi hoşta, gümrüğe takılma ihtimali nedir? Takılırsa nasıl haberdar olucam ve nereye başvurucam? Birde bu ground shipping seçeneği bedava görünüyor. Tahminen kaç günde gelir? 1 ay ise iyi, 3 ay ise kötü...
Gümrüğe takılma olayı çok değişken. En basitinden, gümrük görevlisinin ürün hakkındaki bilgisizliği bile ürününün takılmasına sebep olabiliyor. Uçuk bir örnek vereyim mesela 40 dolarlık bir pedal aldın, görevli de onu bomba sandı ve gümrükten geçirmedi.

Mevzuattaki maddeleri bilmen gerek.
Gümrüğe takılırsa sana bir kağıt gelir. Ürününü alman için önce gümrük müşavirine gideceksin orda kağıt falan dolduruyosun, sonra gidip müşavirle ürününü alabiliyorsun sanırım. Tam bilmiyorum bu kısmı.

Gümrük mevzuatını okumanı tavsiye ederim.

arkadaslar 15 gün sonra bir arkadasım almanyaya gidiyor bana küçük lambalı kafa amfi getirebilcegini söyledi ( epiphone valve . kustom defender 5 gibi) bunu getirirken havaalanında herhangi bir problemle karsılasırmı.Baska enstruman yada amfi getirmeyecek yardımcı olursanız sevinirim

Yurtdışı alışverişlerinde herhangi bir şekilde taksit imkanı var mı acaba? Bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim. Amfi ve bir kaç pedal manyetik vs. almayı düşünüyorum, yekünde yüklü bir meblağ olacak gibi, en azından bir şekilde 4'e veya 6'ya bölebilsem harika olacak. :)

Arkadaşlar 250 dolara kadar KORKMADAN alın, verin siparişlerinizi.. Stewmac, Warmoth, Thomann, guitarpartsresource, VE özellikle Amazon dan alışverişlerim oldu ve şiddetle tavsiye ediyorum. Yazıktır ufak tefek şeylere burda dünyanın parasını vermeyin..

Aynen OKHAY ında dediği gibi 2 yıldır evime Stewmac ten broşür geliyor. Ben 200 doları geçmeden biçok kez farklı yerlerden siparişler geçtim. Kargosuna göre gelim süreleri değişiyor. Posta ile isterseniz 2 hafyaya yakın bi sürede geliyor.

Amazon u gerçekten çok beğeniyorum. Bildiğiniz enucuz.com siteleri gibi.. Aradığınız bi ürünü size music123, musicianfriends sayfalarından hepsinden fiyatlarla sunuyor. Amazonda bi ürünü aratın, nekadar sitede varsa listeliyor, enucuzunu seçiyosunuz ve size yine amazon yolluyor. Ben amazondan yaptığım alışverişlerde posta seçeneğini bulamadım. Tek posta tipiyle gönderiyorlar. Oda DHL.. oda zaten 4.gün kapınızda sizi cepten arıyor "doğru adrestemiyiz" diye :) Sadece kargoyu 30-40 dolar civarı geliyor.

Gitar parçaları, mikrofon, pedal vs biçok şey aldım ve kapıma kadar geldi. Ama hiçbizaman 250 doları geçmedim.. Korkmayın rahatlıkla alın arkadaşlar

arkadaşlar ben de bir amfi almaya karar verdim ve yurtdışından aldığımız da Türkiye'deki alışverişden daha ucuza geliyor. :cool:
https://www.thomann.de/gb/marshall_mg15fxnew.htm
alacağım amfi bu, 122€+30€(Türkiye kargo) (152€) yorumlarda thomann'dan alışveriş yaptığınızda vergi-gümrük sorunu olmuyor demişsiniz en kötü ne olabilir, :cautious: oluşacak sorunlar nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim.
http://www.amazon.com/gp/product/B001T9XDOQ/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3J56Y05DXSL8B
amazon'da da böyle buldum ürünü, bunun kargoyla fiyatı en fazla ne kadar olur? :confused:

yalnız şöyle birşeyde varki, thoman da olsa, amazonda olsa, music123 yada musicianfriend de olsa; tek sorun gümrük değil.. her markayı her ülkeye yollamıyorlar. Atıyorum gümrüğünü ödemeyi kabulde etseniz tc electronic ve gibson ürünlerini hiçbirinden alamıyorsunuz. gibson ın pot. unu bile alamıyosunuz.. aynı şekilde yanlış hatırlamıyosam dimarzio içinde geçerliydi bu.

Arkadaşlar 250 dolara kadar KORKMADAN alın, verin siparişlerinizi.. Stewmac, Warmoth, Thomann, guitarpartsresource, VE özellikle Amazon dan alışverişlerim oldu ve şiddetle tavsiye ediyorum. Yazıktır ufak tefek şeylere burda dünyanın parasını vermeyin..

Aynen OKHAY ında dediği gibi 2 yıldır evime Stewmac ten broşür geliyor. Ben 200 doları geçmeden biçok kez farklı yerlerden siparişler geçtim. Kargosuna göre gelim süreleri değişiyor. Posta ile isterseniz 2 hafyaya yakın bi sürede geliyor.

Amazon u gerçekten çok beğeniyorum. Bildiğiniz enucuz.com siteleri gibi.. Aradığınız bi ürünü size music123, musicianfriends sayfalarından hepsinden fiyatlarla sunuyor. Amazonda bi ürünü aratın, nekadar sitede varsa listeliyor, enucuzunu seçiyosunuz ve size yine amazon yolluyor. Ben amazondan yaptığım alışverişlerde posta seçeneğini bulamadım. Tek posta tipiyle gönderiyorlar. Oda DHL.. oda zaten 4.gün kapınızda sizi cepten arıyor "doğru adrestemiyiz" diye :) Sadece kargoyu 30-40 dolar civarı geliyor.

Gitar parçaları, mikrofon, pedal vs biçok şey aldım ve kapıma kadar geldi. Ama hiçbizaman 250 doları geçmedim.. Korkmayın rahatlıkla alın arkadaşlar

hocam güzel söylüyosunda ben mesela fender mustang bir amfi alayım dedim burda 420tl lik bir mevlası var 99$ a bulmuşken kaçırmayım dedim dediğiniz gibi bir çok siteden seçenekler sundu musicianfriend olsun diğerleri olsun 99$ fakat hiç biride verdiğim adresi kabul etmiyor bir nedeni varsa söylerseniz çok sevinirim.
saygılar.

turkiye adresi seçebiliyorum kargo fiyatını da ona göre ekliyor zaten tohmann'da 150€ oluo toplam ama fazla vergi sorunu olur mu peki?

hocam güzel söylüyosunda ben mesela fender mustang bir amfi alayım dedim burda 420tl lik bir mevlası var 99$ a bulmuşken kaçırmayım dedim dediğiniz gibi bir çok siteden seçenekler sundu musicianfriend olsun diğerleri olsun 99$ fakat hiç biride verdiğim adresi kabul etmiyor bir nedeni varsa söylerseniz çok sevinirim.
saygılar.

hocam bi üstte 2.msjım var sanırım onu görmediniz?? her firma her ülkeye gönderim yapmıyor. bunun nedeni biyerde açıklanıyordu ama şuan inanın hatırlamıyorum. shure mikrofonları alabiliyosunuz, diğer gitar parçalarıda alabiliyosunuz ama marka çok önemli. mesela bi gitar köprüsü için 10 marka varsa, bunun 5 ini alabiliyosunuz, diğer 5 i türkiyeye gönderim yapmıyor. şuan nete kısa süreli girdiğim için araştıramıyorum ama daha detaylı yazacağım

Başlığı hortlatalım, uzun olacak biraz kusura bakmayın :)

Ebay'den mp3 çalar almak istiyorum. (Evet eski kafalıyım :rolleyes: Ayrıca şahsi fikrim; telefon konuşmak içindir, müzik dinlemek için değil. :whistle:)
Ürünün shipping hariç fiyatı 75 euro sınırının altında, orada problem yok.
Eğer yanlış anlamamış isem USPS 'nin yeni lityum pil regulasyonuna da uygun.
Ürün orjinal üretici ambalajında ve kullanılacağı cihazın içerisinde takılı geliyor çünki, diğer türlüsü yasak imiş.

Yalnız, bu cihazın üzerinde radyo özelliği var ve çok sevgili trt radyo özellikli her şeyden bandrol ücreti alıyor bildiğim kadarıyla.
En son 198x yılında trt izlediğim halde ne ücretiyse bu... (İlkokul çağında muppet show izlediğimi hatırlıyorum hayal meyal :wacky:)

Şimdi sorum şu. Bu bandrol ücreti yüzünden cihazım gümrüğe takılır mı? Ya da en azından bandrol ücretini ödemek için buraya gel mi derler yoksa bankaya yatırmam yeterli mi?
2014 ücretlerine göre çok bir masraf olmayacak gibi ama gün içerisinde işi gücü bırakıp sağa sola gidecek vaktim yok, kalkıp gümrüğe müşavirliğe vs gidemem.

Bu konuda bilgi ve tecrübesi olan var mı? Teşekkürler.

Olayın radyo özelliği ile alakası yok trt, Türkiye'de pazarlamak istediğin her elektronik cihazdan bandrol ücreti alır fakat bu şartlarda bu durumun seninle alakası hiç yok.

Geri