Yurtdışı Alış-veriş

Merhaba,

Yakin bir zamanda Amerika'ya gidecegim. Bir gitar almayi dusunuyorum. Lufthansa ile gidip gelecegim. Ancak lufthansa'yi aradigimda gitari kabine alamayacaklarini, bagaja vermemin de riskli oldugunu soylediler..

daha once lufthansa ile seyahat edip gitar getiren var mi acaba? Kabine sokmayi basarabildiniz mi.. Yoksa hardcase ile bagaja mi verdiniz?

Veya gitari sapini ayirtip bavulla mi getirdiniz?

Bir de getirirken vergi vs. gibi bir problem oluyor mu bilen var mi acaba?

Tesekkur ederim.
selam konuyu açalı baya olmuş ama bana eventide h9 getirtme şansın var mı

Merhaba,

Amerika'ya giden bir arkadaşım aracılığı ile manyetik getirtmeyi düşünüyorum. Havaalanında herhangi bir problem çıkar mı (x-ray'den geçerken vb.) ? Çalışma prensibini çok iyi bilmemekle birlikte manyetik alan yarattığını ve bir mıknatıstan ve sarımdan oluştuğunu biliyorum. Bu durum x-ray'den geçerken problem yaratıp çantayı açtırmaya ya da manyetiği buraya getirememeye sebep olur mu? Sonuçta çok da pahalı olmayan bir ekipmandan dolayı arkadaşımın zor duruma düşmesini istemem cevaplarınıza göre en geç yarın sipariş vereceğim :)

Selamlar ,belli bir ücret karşılığı U.S.A'dan posta adresi kiralayan sitelerden ben de faydalanmak istiyorum.Alacaklarımın tutarı yaklaşık olarak 475$ kadar tutacak.Soruma gelirsek eğer ;genel anlamda vergi ve shipping dahil malzemelerimin fiyatları haricinde ne kadar ödemem gerekir.Toplu mu yoksa tek tek mi almam daha faydalı olur ,konuya hakim üstadlarım yardımcı olurlarsa sevinirim..

Abi gümrük vergisi neden ödüyorsun ki adamlar nereden biliyorlar sanki senin o gitarı Türkiye'den oraya götürüp geri getirmediğini. Amarika'yı bilmiyorum ama ben Amsterdam'dan döndüğümde gümrükten falan bile geçmedik :/

Usta ben 1000 dolarlık koca alexi 200 getirdim. Bir kuruş vergi ödemedim ayrıca kimsede hop birader ne bu demedi. Elimi kolumu sallayarak geçtim. Ama sen tedbir olarak elinde faturanı bulundur derim ben.
Fatura gösterirse vergi sorarlar asıl :D Fatura göstermezse Amerikadan aldığını kanıtlayamazlar :D

Merhaba,

Amerika'ya giden bir arkadaşım aracılığı ile manyetik getirtmeyi düşünüyorum. Havaalanında herhangi bir problem çıkar mı (x-ray'den geçerken vb.) ? Çalışma prensibini çok iyi bilmemekle birlikte manyetik alan yarattığını ve bir mıknatıstan ve sarımdan oluştuğunu biliyorum. Bu durum x-ray'den geçerken problem yaratıp çantayı açtırmaya ya da manyetiği buraya getirememeye sebep olur mu? Sonuçta çok da pahalı olmayan bir ekipmandan dolayı arkadaşımın zor duruma düşmesini istemem cevaplarınıza göre en geç yarın sipariş vereceğim :)
Çıkmaz.

ben gitar getirmedim de, bitpazarından buzuki almıştım Atina'da, Sabiha'dan geçerken soran eden olmadı, hatta gayet alelade dolaşıp geçtim. Olmaması da lazım, giderken yanımdaydı gelirken de yanımda kime ne yani gibi. Ayrıca kabinlerin üstündeki bagajlığa sığması lazım gitarın, buzuki rahat sığmıştı.

Geri