Nedir Bu Beyaz Şey ?

bir hafta önce crbaby 95q wah pedalı satın aldım. wah pedalının alt tarafında sürtünen metal üzeylerin arasında ve etrafında beyaz, kokusuz, yarı kaygan, dişmacunu-silkon kıvamında bir sıvı var. bu sıvı makine yağı gibi bi işlev üstleniyor. zamanla o sıvı kaybolacak ve pedalın kullanımı zor olacak, gıcırdıyacak(bir tanıdığımın crybaby wah pedalında aynı sorun olmuştu ).
pedaldaki o sıvı nedir, nerden bulurum, aynı işlevi yapan başka birşey önerebilir misiniz?

bildiğin gres yağı derler ondan kullan. kaygan ne bulursan kullan en dayanıklısı bildiğin motor yağıdır. kapalı kutusunun içindeki bir mekanizmaya kullanacağın için tozlanmaz, birşey olmaz.

memnan demiş ki:
bir hafta önce crbaby 95q wah pedalı satın aldım. wah pedalının alt tarafında sürtünen metal üzeylerin arasında ve etrafında beyaz, kokusuz, yarı kaygan, dişmacunu-silkon kıvamında bir sıvı var. bu sıvı makine yağı gibi bi işlev üstleniyor. zamanla o sıvı kaybolacak ve pedalın kullanımı zor olacak, gıcırdıyacak(bir tanıdığımın crybaby wah pedalında aynı sorun olmuştu ).
pedaldaki o sıvı nedir, nerden bulurum, aynı işlevi yapan başka birşey önerebilir misiniz?

Gres yağına benzer birşey. Potansın miline takılı dişli ile pedala bağlı dişli çubuk arasında pedal kullanılırken gıcırdamasın diye sürülen birşey. Tozlansa da pislik toplasa da onu temizlemeyin. Muadili bir ürün bulamadım, normal gres yağı aynı işi görmüyor haberiniz olsun. Çok uzun seneler ona birşey olmaz. Temizlemeyin ve onu çıkarmayın.

Geri