Jackson js32t King V

Arkadaşlar dün mydükkandan hindistan malı siyah reng bir king V aldım.Yaptığım Müzik thrash metal.Ekipman olarakta;

Js32t King V+Marshall Jackhammer Pedal+Metal Muff Pedal+Marshall 15fx amfi...

1-)Sizce nasıl bir ekipman bu
2-)Gitarım hakkında söyliyeceklerniz varmı?

Bir çok insan yerden yere vurmuş merak ediyorum genel görüşü...

Ona verdiğin parayla 2. el bir Japon Performer Jackson alabilirdin rahatça. Ve dağlar kadar fark olurdu arada. Sıfır gitar alacak olup, gidip Hindistan Jackson almak ciddi bir hata bence. Meksika fender falan neyse, fiyatları hoş onların da bu hindu ceksınlara kuruş verilmez.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gönlümde Mustaine in şu anda kullandığı dean-angel of death modeli var.Onun fiyatı 1800 tl civarı.Önümüzdeki sene anca alabilicek duruma geliceğimden idarelik bişiy alıyım dedim.Klavyesi rahat tonları az çok tatmin edicek bişey.1 sene kullanıcam.Ama gitarımdan gerçekten memnunum =)

LES_PAUL_78 demiş ki:
Gönlümde Mustaine in şu anda kullandığı dean-angel of death modeli var.Onun fiyatı 1800 tl civarı.Önümüzdeki sene anca alabilicek duruma geliceğimden idarelik bişiy alıyım dedim.Klavyesi rahat tonları az çok tatmin edicek bişey.1 sene kullanıcam.Ama gitarımdan gerçekten memnunum =)

1800 Lira olan gitar uzakdoğu üretimlidir bence.US üretimi 3000+ zannediyorum.

Valla deanlarin fiyat olayi boyle oluyor genelde.. Ben de michael angelo batio modellerine ve mustaine zero modellerine bitiyorum :D ozellikle mab2 aviator cok guzel olmus. Mab serisi yaklasik 1000$ ve direk sanatcinin kullandiklari.. Usa buyuk ihtimalle.

envyboy demiş ki:
Valla deanlarin fiyat olayi boyle oluyor genelde.. Ben de michael angelo batio modellerine ve mustaine zero modellerine bitiyorum :D ozellikle mab2 aviator cok guzel olmus. Mab serisi yaklasik 1000$ ve direk sanatcinin kullandiklari.. Usa buyuk ihtimalle.

Dean'in piyasadaki Mustaine ve MAB (ve Dime)'lari ABD mali degil, Kore. Eger ABD istiyorsan direk custom shop siparisi vermen gerekiyor yanilmiyorsam.

Mustaine konserlerde CS yaninda Kore gitarlar da kullaniyor, kalite farkinin abarti oldugunu sanmiyorum. Daha onceki mesajlardan birinde DM ve Chris Broderick'in live setup'larini anlatan bir youtube linki vermistim, orda teknisyeni bahsediyor.

YT'de bir aramayla buldum video'yu:
http://www.youtube.com/watch?v=NZX0_13aR3Q&feature=related
8:00'dan itibaren ABD-Kore karsilastirmasi var. Sahnede kullandiklari amfileri falan merak ederseniz onlar da var.

Eğer Kore Dean kullanıyorsa aslında Cort kullanıyor demektir, zira onlar üretiyor :)

Bu arada defalarca denedim ama bence Dean Mustaine Signature gitarlar 1000 lira bile edecek gitarlar değil. En son Almanya'da bir dükkanda o sırada denemekte olduğum gitarda sorun çıkınca onu halledene kadar şununla eğlen diye vermişti biri, 30sn sonra geri vermiştim sıkıldım bundan diye.

Üzerindeki manyetiklerden de olabilir bu arada, aktif manyetikler tuşe hassasiyeti konusunda cidden sorunlular ve bence çok sıkıcılar.

Aldığın setupa gelince, JS Jackson almak pek de iyi bir tercih değil, onu yazmışlar zaten. 15w hele hele Marshall gibi bir amfiye o pedalları takmak da bence pek mantıklı değil, genelde istenen sonucu veremiyorlar. Drive tonu zayıf kalıyor, o amfiden ne yaparsan yap üzerindeki kolonla iyi bir metal tonu almak pek güç zaten.

Sanırım başlık altında adı geçen her ekipmana laf atmayı başardım. :)

obican demiş ki:
Eğer Kore Dean kullanıyorsa aslında Cort kullanıyor demektir, zira onlar üretiyor :)

Bu arada defalarca denedim ama bence Dean Mustaine Signature gitarlar 1000 lira bile edecek gitarlar değil. En son Almanya'da bir dükkanda o sırada denemekte olduğum gitarda sorun çıkınca onu halledene kadar şununla eğlen diye vermişti biri, 30sn sonra geri vermiştim sıkıldım bundan diye.

Üzerindeki manyetiklerden de olabilir bu arada, aktif manyetikler tuşe hassasiyeti konusunda cidden sorunlular ve bence çok sıkıcılar.

Aldığın setupa gelince, JS Jackson almak pek de iyi bir tercih değil, onu yazmışlar zaten. 15w hele hele Marshall gibi bir amfiye o pedalları takmak da bence pek mantıklı değil, genelde istenen sonucu veremiyorlar. Drive tonu zayıf kalıyor, o amfiden ne yaparsan yap üzerindeki kolonla iyi bir metal tonu almak pek güç zaten.

Sanırım başlık altında adı geçen her ekipmana laf atmayı başardım. :)

Megadeth hayranı olarak konserlerini izlerim genelde dvd olsun yakalarsam canlı olsun.Özellikle 2008 san diago konserlerinin dvdsinde 10 dk civarında wake up dead şarkılarını çalıyorlar.Bende bir gitarist olarak son kısmına hayran biriyim.Yakın çekimde tuşeler falan muthiş geldi bana.

Şöyle bir durum var.Mustaine singaturleri hepsi (jackson king v-esp-dean vs) çok sert gitarlardır.Megadeth tonlarını kullanmayan çalmayan biri zaten almasın =)işin dorusu denemedim.Sadece duyduğum kadarıyla yaptığım bir yorumdur...

Tuşe derken klavye işçiliğinden bahsetmiyordum emin ol, haliyle yakın çekimde görebileceğim bir şey değil.

Ayrıca çok sert gitarlar da değiller, Telecaster mesela çok sert bir gitardır. Strat da köprü manyetiğinde çok serttir. V kasalar ise pek de sert tonlu gitarlar değillerdir.

Evet kesinlikle. Pickupın çıkışının güçlü olması ile alakalı bir durum değil sertlik, gitarın yapısıyla alakalı ve Telecaster da bolt on yapısı ve kendine özgü köprüsü sayesinde kesinlikle sert tonlu bir gitardır.

Clean tonlarına bak gitarların inanmazsan. Bir de Tele kullanan metalci var mı diye bak, bir iki tane bulacaksın ve çıkan tonlara ciddi ciddi şaşırırsın.

Sağol dostum gerçekten bilmiyordum.Tele kullanmadım ama hep blues-country yapan adamların ellerinde görünce yumuşak tonlu bir gitar sanırdım.
Bu arada gitarın üstünde gelen teller çok tatlı geldi.Teller hakkında birşey yaazmamışlar ama 010 yada 009.Yakında tel değiştiricemde.Önerdiğin güzel bir tel takımı varmı gitarıma ve yaptığım müziğe uygun?

Geri