Add+ Great White 2

Merhabalar,
Bu pedal hakkında nette fazla bilgi bulamadım.
Kendisi Mesa boogie V-twin muadili midir?
Deneyen, kullanan varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim.
Teşekkürler.

gw2.jpg

ADD+ olanı kullandım bir süre, mesayı kullanmadım ama.. Karşılaştırma pek yapamayacağım o yüzden ama ADD+ olanın gain seviyesinin diğerine göre epey düşük olduğunu biliyorum sadece.
Tamamen vintage karakterli bir preamptır, clean tonlarını cidden çok severek/eğlenerek kullanıyordum. Drive katında da maksimum alabileceğiniz gain seviyesi black sabbath'ın şarkılarında duyabileceğiniz gitarların gain seviyesi kadardır, öyle cıncın metalci işi değildir. Ama genel olarak çok başarılı bir preamp olduğunu söyleyebilirim. Bir de transistörlü bir amfi ile kullanmak gerekiyor tabii bu aleti.
Kolay gelsin.

Onur Arslan

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgilerin için teşekkür ederim Onur.
Bu aralar analog setup oluşturmaya karar verdim. İleride sahne alacak olursam direk miksere girerek kullanmak için Bir preamp edinmek istiyorum.
Bu preamp drive ihtiyacımı da karşılaşın istiyorum aynı zamanda.
Evde Tech 21 TM 60 kullanıyorum.
Ama bara filan taşıyacağımı zannetmiyorum amfiyi.
Aklımda 3 pedal var
-Mesa v twin
-Damage Control Demonizer veya Womanizer (Demonizera daha sıcak bakıyorum)
- Ve add+ GW 2

Bu pedallar hakkında fikir verebilecek veya başka pedallar tavsiye edecek insanlar varsa sevinirim.

ADD+'dan önce düzgün bi booster/overdrive pedalı eklersen drive olarak ta üzmez seni, ikinci el bi tane bulup uygun şekilde halletmek en mantıklısı. Zira diğer pedalların Türkiye fiyatları ortada. Hem bilemiyorum olur mu ama Atilla bey ile konuşursan belki daha yüksek gainli şekilde özel olarak üretebilir senin için Greatwhite 2'yi. Custom üretim yapıyorlar ama o pedalın gain seviyesini yükseltebilirler mi bilemiyorum. Ben olsam Türk yapımı aletlere yönelirdim ama tercih meselesi tabii.
Kolay gelsin tekrardan, umarım aradığın sounda ulaşırsın.

Mesa Boogie V-Twin inanilmaz bir preamp. ADD+ bilmiyorum ama Mesa ile de Vintage tonlar muazzam oluyor. Gercekten harika bir alet. Bulmasi da cok zor artik.

sertershach demiş ki:
Bu aralar analog setup oluşturmaya karar verdim. İleride sahne alacak olursam direk miksere girerek kullanmak için Bir preamp edinmek istiyorum.

Amfi kullanmayacaksanız analog pedallardan oluşan bir "setup" oluşturmanın inanın hiç bir anlamı yok. Çok acil durumlarda veya bilgisayardan alınacak amatör kayıtlarda belki tercih edilebilir. Ama "ton"un en gerektiği yerde yani sahnede (ve ciddi kayıtlarda) bu şekilde bir amaç edinmek çok gereksiz. Onun yerine prosesörlere yönelmenizi öneririm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ghostknight demiş ki:
sertershach demiş ki:

Amfi kullanmayacaksanız analog pedallardan oluşan bir "setup" oluşturmanın inanın hiç bir anlamı yok. Çok acil durumlarda veya bilgisayardan alınacak amatör kayıtlarda belki tercih edilebilir. Ama "ton"un en gerektiği yerde yani sahnede (ve ciddi kayıtlarda) bu şekilde bir amaç edinmek çok gereksiz. Onun yerine prosesörlere yönelmenizi öneririm.

Canlı performansta benim Boss-me70 i kullanan ve Analog setup (Preamp mesa v-twin) kullanan iki gitarist arasındaki sound farkını duysaydınız, inanın siz de bana hak verirdiniz.

Geri