Headstock Quartet

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda raul-i tarafından 3 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Grup 2009'da birbirini uzun süredir tanıyan 3 arkadaşın bir terslikten ötürü(eksik elemanlı kaydın tarihinin ertelenememesi diye özetlenebilir) sıfırdan şarkı yapıp(medeniyetler çatışması) aynı gün kaydetmesi sonucunda aldıkları keyfin sonucu olarak Headstock Trio adı ile kurulmuştur.

  2010 senesinde de hem gitar + vokal'in yükünü hafifletmek hem de yaptıkları müziği daha genişletebilmek amacıyla gruba klavye eklerler.Tabii ki isimleri artık Headstock Quartet'tir.

  Provalar yapıldıktan sonra ilk olarak ensemble rock yarışmasına katılan grup rock n' dark izmir bölge finalisti Poker ve çok güçlü bir grup olan Dreamforge'un önünde 1.lik alarak ilk sınavını vermiştir.

  Grup üyelerinin yarısının İstanbul'da yarısının İzmir'de oluşu konserlerin az olmasına sebep olsa da birbirleriyle çok iyi anlaşmaları ve tatilleri iyi değerlendirmeleri bu durumun olumsuzluğu biraz olsun ortadan kaldırıyor.

  Headstock Quartet rock ve funk müzik çalan bir toplulukur..dinlemek için:
  www.myspace.com/headstockquartet

  Facebook sayfası için; arama butonuna headstock quartet yazmanız yeterlidir..

  Grup üyeleri:
  Alp Alptekin - Gitar + Vokal
  Raul Kanyas - Bas Gitar
  Ozan Çirkinoğlu - Davul
  Furkan Şahin - Tuşlu Çalgılar + Back Vokal


  not: 'Trio' 3 kişilik,'Quartet'4 kişilik orkestra demektir,genellikle jazz toplulukları bu isimleri kullanır.

  kişisel not:
  -her türlü yoruma art niyet olmadığı sürece açığız..
  -kayıtlar sadece demo kayıtlardır..ancak şarkıların telif hakları bizdedir..araklandığını gördüğümüz vakit yasal işlem uygulayacağız..
   
 2. http://yarisma.bluejean.com.tr/Katilanlar/Default.aspx

  grup blue jean'in organize ettiği yarışmada finale çıkmıştır..ilk 3'e girmesi durumunda sesini çok daha büyük kitlelere ulaştırabilecektir..her gün oy verirseniz çok seviniriz..puanlama sistemi sitede yazıyordur..5 dakikanızı almaz..
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş