Glam Metal - Classic Rock için hangisi lazım?

'Elektro Gitarlar' forumunda Rividoul tarafından 7 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. Herkese selam,

Şu anda fender hot deluxe strat çalıyorum ve glam metal/classic rock gruplarının parçalarını çalmak istiyorum. Örneğin, twisted sister, motley crue, alice cooper, def leppard, acdc gibi ...

Bu tarzda parçalar çalabilmek için güzel bir overdrive pedalı arıyorum. Şu anda Ibanez TS808 Tube Screamer, Ibanez TS9DX Tube Screamer ve Fulltone OCD arasında kalmış durumdayım. Tamamiyle yanlış yolda gidiyor da olabilirim. Acaba bu konuda biraz destek atabilir misiniz?

Teşekkürler ...

2. Öncelikle Electroharmonics bak derim. Çok malzeme var adamlarda. Ben graphıc fuzz kullanıyorum. Bir de AMT Electronıcsten P1. Sana S1 öneririm.

3. Amfi nedir? Tubescreamer serisi pek işine yaramaz. Yani yarar da amfiye çok bağlı. Farklı amfilerde çalacaksan saydıkların arasında OCD (veya OCD tarzı pedallar) daha iyi bir tercih. Ya da eq bandları çeşitli (bass, treble, mid içeren) pedallara bakmakta fayda var.

Bu arada fulldrive da tubescreamer tarzı bir pedaldır.

Ha bir de bütçe darsa Boss DS-2 de çok çok iyi bir pedaldır. Ekstra footswitch bağlayarak iki modu arasında geçiş sağlamak da mümkün. Eğer 0 alınacaksa (ki aslında tavsiye etmem, kitaptan sonra 2. el almanın en mantıklı olduğu ürünlerden biridir pedallar) Electro Harmonix yerine boss'u her zaman tercih ederim. EHX'in pedalları çok iyi ve kaliteli. Ama ülkemizde manasız bir şekilde çok pahalıya satılıyor. Boss daha mantıklı bir seçim. Hem de amfi ve gitar seçmez boss pedalları. Tabi 2. el alınıyorsa durumlar değişir :).

4. Aslında şu anda amerikadayım, bu nedenle güzel pedalları çok daha uygun fiyata alabilirim. Para da pek sorun değil o yüzden :)

5. VOX Ice9 ve Vox Satchurator ! Süperler.

6. O zaman Catalinbread DLS veya OCD'yi öneriyorum :). Ama amfi de çok önemli. Hatta pedallardan daha önemli.

7. Güzel bir amfim yok malesef, o yüzden ilk önce kendime güzel bir rack hazırlamaya çalılıyorum

Bu Sayfayı Paylaş