akort dusurmek

power chord için pozisyon değiştireceksin tabiki. yani pozisyonu, misal fa için 133 şeklinde değil 333 şeklinde yapacaksın. yani tek parmağınla 3 teli kapatarak. çünkü teli kaydırdın. zaten yapmanın amacı oydu :)

evet. kötü gelmesi için bir sebep yok ki? akordunda bir problem olmasın?
yine fa dan örnek vereyim, fa yukarıdan aşağıya 133 ya mesela. sen o 1 deki fa yı iki perde kaydırdığın için o 3. pozisyona kaymış oluyor. yani o zaman bütün power chordları 000 111 222 333... şeklinde basabiliyor oluyorsun. tunerını yanlış kullanıyor olabilirsin. çok güzel tuner yazlımlar var, internetten gtune isimli programı googledan bulup indir ve ilk telini d yap. diğerlerini de kontrol et. normaldekiyle aynı sesi alman gerek çünkü, aynı şeyi yapıyorsun aslında.

skatheist demiş ki:
O bahsettiğin ayar A notasının hangi frekans a eşit olacağıdır. Bildiğimiz La sesi dünyanın her yerinde, her müzik türünde aynı değildir. Örneğin concert scale de 444hz dir.(yanlış yazmış olabilirim, sadece bir örnek ) Sen onu 440 da bırak. Merak ettim ne marka bu tuner?

Yamaha marka tuner. A notasının hangi frekansa eşit olacağından bahsettiğimin farkındayım. Konuyla alakasız mı olmuş yazdığım ? Yani farklı şeyler mi akort düşürmekle notaların frekanslarını değiştirmek ?

Screamager demiş ki:
skatheist demiş ki:
O bahsettiğin ayar A notasının hangi frekans a eşit olacağıdır. Bildiğimiz La sesi dünyanın her yerinde, her müzik türünde aynı değildir. Örneğin concert scale de 444hz dir.(yanlış yazmış olabilirim, sadece bir örnek ) Sen onu 440 da bırak. Merak ettim ne marka bu tuner?

Yamaha marka tuner. A notasının hangi frekansa eşit olacağından bahsettiğimin farkındayım. Konuyla alakasız mı olmuş yazdığım ? Yani farklı şeyler mi akort düşürmekle notaların frekanslarını değiştirmek ?

Hocam anlatım bozukluğu yapmışım. Sormak istediğim; "bir sesin hangi nota olduğunu frekansı belirlemez mi ?"

İnsanoğlu tunerdan önce müziği keşfetti. Zaman içinde belli alışkanlıkları bazı mutlak kulaklı arkadaşlarla günümüze taşındı. Kim demiş A nın 440hz olduğunu. Böyle bir genelleme yok :) Bb klarnette bastığın La neye eşit acaba :)

Günümüzde ise ilim gelişmiş ve bakmışızki her müzik türü A yı 440hz olarak kabul etmiyor yada tercih etmiyor. Nedendir bilemiyecem. Bu taşınan alışkanlıklardan olabilir

akinu nickli arkadaş, stick mi getirtiyorsun yoksa ben mi yanlış anladım? eğer stick getirtiyorsan nereden kaça hangi model.. hatta bir ara denemek isterim mümkünse.

Geri