GearBox Pedal&Efektlerin Tona Etkisi ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda maximan tarafından 14 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar merhabalar.. kısaca şunu anlatmalıyım; Gitar ile ilgili 2 yıllık bir geçmişim var, yani daha yeniyim.. daha önce hiç pedal veya prosesör kullanmamıştım.. Laney LX35D amfimin üzerindeki efektlerle uğraştım hep.. bu 2010 yılına girdiğimizde bazı gitar shoplarda pedal ve prosesörler deneme fırsatı buldum, pedalların sesi tabiki prosesörlere göre kat kat iyiydi, fakat ben bu işlerde daha yeni olduğum için ses yelpazesi geniş bir prosesör almaya karar verdim. araştırdım ve paraya kıyıp yaklaşık 2 ay önce x3 serisi bir prosesör aldım..

gelgelelim prosesörde bir çok kombinasyon var.. pedal efekt simulasyonları dolu.. bu konuyu açmamın asıl sebebi kendi ayarladığım bir tonun tapping yaparken bir türlü yüksek ses vermemesinden kaynaklandı.. MOD ve STOMP bölmününde bulunan seçeneklerin hepsini tek tek denemek zorunda kaldım.. screamer ile sorunumu çözebildim. ki doğrusu da bunumu kullanmak bilmiyorum..

Aşağıda fotoğraf olarakta paylaştığım GearBox'un ana seçenekleri var.. VARİAX ile başlayıp GATE - VOL - WAH - STOMP - AMP - COMP - EQ - MOD - DELAY - VERB seçenekleri var.. Arkadaşlar sizden ricam özelikle MOD ve STOMP bölümündeki Efektlerin Tona hangi etkileri olduğunu, içerisinde bildikleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim..

( VOL - WAH - AMP - EQ - DELAY - VERB bunlar zaten bilinen özellikler.. )

STOMP MENÜSÜ;

MOD MENÜSÜ;

Bu Sayfayı Paylaş