Vox Tonelab Ex

dolar euro düşerse alacağım ama o da zor görünüyor.
Ya peki bu hd 400 mü vox tonelab ex mi ? Aşağı yukarı aynı fiyatları peşin alırsak. Ne alıyım ?

Modelleme çok önemli ise Pod, 5-10 adam akıllı doğala yakın ton yeter ise Vox alın derim ama en güzeli gidip denemek. Bu arada çoğu aletin fabrika tonları güzel olmuyor iyi irdelemeniz lazım.

Merhaba arkadaşlar, prosesörümle ilgili ciddi bir problem yaşıyorum ve çözemiyorum.Konuyu kısaca anlatayim evdeyken 40 wattlık hiwatt amfime bağlayıp ,doğru düzgün tonlar veren prosesörü stüdyoya götürdüğümde, Marshall Mg100hdfx kafa kabin amfiye bağladığımda tonlar çok berbatlaşıyor.Yani başka prosesörlerdede mi oluyor bilmiyorum ama evdeyken aldığım güzel distortion tonlarını stüdyoda alamıyorum.Gain'imi kısmam gerek bilmiyorum amfi üzerinde.Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa çok iyi olur . Şimdiden teşekkürler

Prosesörleri MG serisi marshall'ların return girişine girince güzel sound çıktığını güvendiğim bir müzisyen arkadaşım söyledi.
Belki Return'ü kullanırsan daha iyi olur. (eğer öyle yapmadıysan diye söylüyorum)
Bunu yaparken de, prosesör üzerindeki kabin simülasyonunu kapatmak daha iyi olabilir. (iki kez kabin efekti olmasın diye)

(bu söylediğime kızanlar olabilir ama bence prosesör amfiye gitar girişinden girilerek takılmaz, olmaz ama demokrasi gereği takanlara da saygı duyuyorum)

Tufan, Sinan abinin dediği gibi fx girşi varsa oradan tak. Eğer fx girişi yoksa cd/mp3 girşinden tak prosesörü. Diğer türlü normal inputtan girdiğin zaman amfinin preampiyle çakışır.

Evet abi hiç denemedim onları fx return veya cd giirşlerini deneyim direk inputtan girince , çok dipses ve yazdığım ton acayip berbatlaşıyor

Fx return varsa kebap. Yoksa dediğim gibi o cd girişindende girebilirsin. Ben öyle kullanıyorum. Yalnız prosesörden, çıkışı direct yapman lazım. Yani kabin simülasyonunu kapaman lazım.

Evet değişir ama diğer türlüde iki tane kabin oluyor. Yav tabi problem değil o. Mesela ben kabini kapattığım zaman prosesörden daha iyi oluyor. Açık olunca biraz daha boğuk bi ses oluyor.
Bi zararı olmaz, nasıl hoşuna gidiyorsa öyle yap Tufancım.

Uzunca bi süredir kafamı kurcalayan ve işin içinden çıkamadığım bir durum.

Gördüğünüz üzere şeçenekler;Vox,F,M ve line

Bu ayarlar degistirildiği zaman ton biraz daha tiz veya bass oluyor fakat diyelim ki mixere doğrudan bağlandım ve ayarı "M" yani mixere aldım.. bu durumda mixerden gain tiz mid bas ayarı çekmem doğru olur mu olmaz mı ? Yoksa mixerin ayarlarını sıfırlamam mı gerekiyor ?

Herhangi bir amfiye bağlandığım zaman "line" mı ayarlamalıyım yoksa "Vox" mu ? Bu vox seçeneğinin vox amfiler için yapıldığı söyleniyor ama bu da ayrı bir kafa karışıklığı.

F seçeneğinin kulaklık çıkışı olduğunu zannediyorum..ki kulaklıklada çalışırken gayette güzel tonlar veriyor ama iş mixere yada amfiye geldiginde çıldırıyorum.. Doğru ayarı bir türlü yapamıyorum...

Hangi çıkışı nerde nasıl kullanmam gerektigi konusunda Aydınlatırsanız sevinirim...Bol müzikli günler

Dosyalar

• images (1).jpg
    images (1).jpg
    25.2 KB · Gösterim: 187
  • images (1).jpg
    images (1).jpg
    24.9 KB · Gösterim: 199
Uzunca bi süredir kafamı kurcalayan ve işin içinden çıkamadığım bir durum.

Gördüğünüz üzere şeçenekler;Vox,F,M ve line

Bu ayarlar degistirildiği zaman ton biraz daha tiz veya bass oluyor fakat diyelim ki mixere doğrudan bağlandım ve ayarı "M" yani mixere aldım.. bu durumda mixerden gain tiz mid bas ayarı çekmem doğru olur mu olmaz mı ? Yoksa mixerin ayarlarını sıfırlamam mı gerekiyor ?

Herhangi bir amfiye bağlandığım zaman "line" mı ayarlamalıyım yoksa "Vox" mu ? Bu vox seçeneğinin vox amfiler için yapıldığı söyleniyor ama bu da ayrı bir kafa karışıklığı.

F seçeneğinin kulaklık çıkışı olduğunu zannediyorum..ki kulaklıklada çalışırken gayette güzel tonlar veriyor ama iş mixere yada amfiye geldiginde çıldırıyorum.. Doğru ayarı bir türlü yapamıyorum...

Hangi çıkışı nerde nasıl kullanmam gerektigi konusunda Aydınlatırsanız sevinirim...Bol müzikli günler

Hocam mixere girerken line'ı seçmeniz gerekiyor. Bu durumda total EQ. dedikleri amfi ve pedallardan bağımsız genel EQ'i da kullanabiliyorsunuz. Bu ayar amfi ayarlarındaki EQ'ya ek genel bir EQ ayarıç.

Line'i seçip bahsettiğim total EQ'dan ayar yaparsanız ve diğer ince ayarlarları amfi/pedal modelleri üzerinden yaparsanız sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum. Bunu yapmanız için sol üst köşeye doğru bir CABINET ON/OFF düğmesi var. Ona basılı tutunca, üst taraftaki knob'lar total EQ'ı ayarlıyor.

Tone lab EX çok çok iyi bir prosesör, sadece sabırla kurcalamak ve ayarlamak gerekiyor :)

Geri