Manyetik Ayarları

Herkese merhaba! malum amatör bir gitaristin sorunları ve soruları bitmez :) 2007 üretimi gibson lespaul standart 50's neck style gitarım var. Bridge tonu çok cartlak geliyo bana, neck tonu ise çok baslı yani neck pozisyonunda solo atmaya başladıysam eğer bas teller boğuluyo gibi oluyo kullandığım amfi mg100 dfx (fender blues jn ile değiştirelecek) kullandığım amfiden kaynaklanan bir durummu yoksa manyetik ayarlarıylamı alakalı eğer onlar ise nasıl ve neye göre ayar yapmak lazım? gitar bakım yapan kişiler çözebilirlermi? hoşlandığım ton nerdeyse slash'in tonları diyebilirim bunun için bana eğer manyetik değiştirmek gerekiyor ise ne önerirsiniz şimdiden teşekkürler.

Su anki uretimde burstbucker 5 manyetik var sizdekinde ne var bilmiyorum yazarsaniz daha guzel olur.Ben burstbucker 2 sapa burstbucker 3 kopruye tavsiye ederim manyetik degisimi gerekirse sayet.Ayrica anlatiminizdan bayagi rahatsiz edici bir sekilde boguldugunu anladim boyle birsey olmasi da bence normal degil ekipmana bir baktirin derim yada ayarlarinizi tekrar gozden gecirin rahatlayabilir...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
AtAvratStrat demiş ki:
Su anki uretimde burstbucker 5 manyetik var sizdekinde ne var bilmiyorum yazarsaniz daha guzel olur.Ben burstbucker 2 sapa burstbucker 3 kopruye tavsiye ederim manyetik degisimi gerekirse sayet.Ayrica anlatiminizdan bayagi rahatsiz edici bir sekilde boguldugunu anladim boyle birsey olmasi da bence normal degil ekipmana bir baktirin derim yada ayarlarinizi tekrar gozden gecirin rahatlayabilir...
burstbucker V var diye biliyorum aslında gibson manyetikleri takmak istemiyorum.

Üzerindeki manyetikler boğulabilir, o Burstbucker Vlerden şahsen nefret ediyorum. Biraz alçaltırsan manyetikleri(telden uzaklaştırırsan) baslar azalacaktır ancak o manyetikleri tam olarak urtarman zor. Duncan Jazz ilaç gibi gelecektir köprüye. Duncan '59dan da uzak dur, o da boğabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Alnico 2 pro set düşündüm birde sizlerle paylaşayım dedim. Tecrübesi olan arkadaşlar var ise fikir paylaşımı yapalım. Ap2 lerin bridge mayetiği resisdansı biraz düşük o yüzden sapa normal ap2 neck takıcam hem resisdansı birçok neck manyetiğine göre güçlü, bridge'de slash signature ler var yine ap2 hemde resisdans değerleri daha yüksek normal ap2 den.

Geri