Floyd Rose Post hareketi

Merhaba arkadaşlar, dün telleri değiştirirken farkettiğim bir problem hakkında bilgisi olan arkadaşlara bir şey danışmak istedim, telleri çıkarıp floyd rose'u body'ye paralel konuma getirirken köprünün komple aşağı yukarı hareket ettiğini gördüm, yani Floyd Rose'u tutan post'lardan alttaki aşağı yukarı hareket ediyor, ama üstteki sabit, sanırım bu bir sorun, peki bu sorunu nasıl giderebilirim? yani o post'un orada sabit olarak durması için ne yapmam gerekli? Şunu da ekleyim; telleri takıp Floyd Rose'u body'ye paralel konuma getirdiğimde aşağı yukarı hareket olayı artık olmadı. Gitar Jackson DK2, köprü ise Jackson'un kendi ürettiği hareketli köprüdür.

Bahsettiğim Parça resimde kırmızı daire içine alınmış olan parçadır.

Selam.

Anladigim kadariyla postlarin girdigi yuvalarda sıkıntı var. Kırmızı daire icindeki kisim yuvada sabit durmalı. Oynama oluyorsa yuva hafiften genislemistir. Bir luthiyere goturup gostermen en mantiklisi.

Kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
huntam demiş ki:
Selam.

Anladigim kadariyla postlarin girdigi yuvalarda sıkıntı var. Kırmızı daire icindeki kisim yuvada sabit durmalı. Oynama oluyorsa yuva hafiften genislemistir. Bir luthiyere goturup gostermen en mantiklisi.

Kolay gelsin.

Sanırım evet yuva'da bir gevşemeden dolayı olmuş olabilir. Peki bu sorun Floyd Rose'u kullanım şekliyle mi ilgili yoksa şansıma mı? :)

Daha once DK1'de ve Japon Ibanez'de de karsilasmistim. Zamanla olan birsey sanirim. Ilerde daha kötü sıkıntılar yasamamak icin bir bakıma gotur sen genede.
Gecmis olsun.

Geri