Onslaught

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Purgatory tarafından 3 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Evet abiler, görelim bakalım Onslaught severleri. Adamlar şaka maka bu cumartesi geliyor ama Turkrock.com'da hiç ses seda yok bununla ilgili. Biletlerimizi aldık teyakkuza geçtik.

  Ultra ses, dombili cüsse, Grim Reaper'ın orta sahadaki beyni, güzel insan Steve Grimmet ile kaydettikleri -esasında normal çizgilerinden biraz uzak olan- harika In Search of Sanity albümleriyle tanınıyorlardı - taa ki geçtiğimiz yıllarda Killing Peace'i çıkarana kadar. Enemy of God'ın ayak izlerini takip eden, süper bir albüm olmuştu. The Force'u filan daha az severim, onu söyleyeyim.

  Cumartesi Old School'da kafaları kıralım, gelen kaleemumdiksin. Önsslööğhgt ulan!
   
 2. Vokal ve sound anlamında In Search of Sanity belki klasik Onslaught çizgisinden farklı bir albüm, kaldı ki mevcut vokalistin çizgisiyle hakikaten alakası yok, ama ne olursa olsun Onslaught'un In Search of Sanity'den tek bir şarkı bile çalmadan konser bitirmesi, Megadeth'in sahneye çıkıp Rust In Peace'den hiç bir şey çalmaması gibi bir olaydır benim gözümde. Her şeye rağmen, buna ilk 3 şarkıda hiç duyulmayan lead gitar da dahil, keyifli konserdi, gaza geldik sesleri kıstık. :)
   
 3. Killing Peace gibi bir şarkıyı ilk sırada çalıp soundchecke kurban ettiler ya, ona üzüldüm çok. Lead gitar şarkı boyunca nerdeyse hiç duyulmadı. The Force albümünden çaldıkları Let There Be Death, Metal Forces, Demoniac gibi şarkılar gözlerimi yaşarttı ama, onu da itiraf edeyim. Konserin hemen sonunda mekanın Welcome To Dying çalması da artık iyi mi oldu, kötü mü oldu karar veremedim.
  Moda sahilinde bankta bira içerken geyiğini çevirdiğimiz "Onslaught, Artillery gibi gruplar gelse de izlesek" hayalimiz gerçek oldu ya, ona seviniyorum kendi adıma.

  In Search Of Sanity'den Shellshock çalıyorlardı aslında konserlerde ama sanırım artık yeni çıkacak albümden bir iki şarkıyı tercih ediyorlar onun yerine. Killing Peace'in ilk çıktığı dönemden bir Shellshock performansı için buyrunuz:
  http://www.youtube.com/watch?v=5FzfujRQQQE
   
 4. Mükemmel bir konseri geride bıraktık. Onslaught yıktı geçti. Konsere gidip gidemeceğim belli değildi. Konserden 1 gün önce bileti aldım. Konseri beklemeye başladım. Mekanın önünde takılmaya başladık. Aldık biralarımızı takılıyorduk. Ön grup Impact idi ama Impact’ı izlemedim. Bu arada adamlar mekana erken gelmişti ama soundcheck sorunu oluştu, yoksa tanışma muhabbeti 20.30 gibi başlayacaktı.

  Her neyse konserin başlamasını bekliyorduk dışarıda. Aynı zamanda da biramızı yudumluyorduk. İçeri girdik,ama kapıdaki güvenliklere çoğu kişi uyuz oldu. Hatta bir ara girişte beni almıyorlardı biletim olduğu halde. Neyse ki o sorunuda hallettik. Konser başladı. Öntaraf’ta bulunan benimde içinde bulunduğum Kadıköy tayfası yıkım’a öncülük etti.

  Arka taraftakiler robot gibi konseri izliyordu. Güvenlikler bizi engellemeye çalışsada bu fayda etmedi. Çünkü öntaraftaki tayfa hepsine yetti. Çıldırmıştık. Killing peace çaldığında uçuyorduk artık. Aslında o çaldı bu çaldı demek biraz yanlış olur. Motorhead’den Bomber coverı, burn ,fight with the beast, power from hell,metal forces, öyle gitti işte.

  Onslaught elemanları bizi gaza getirmeye devam ediyordu ama arka taraftakiler de maymun gibi izliyordu. Adamlar hadi devam edin sahneye çıkın stagediving yapın diye mesaj gönderiyordu. Bu arada kafama 2 burnuma 2 tekme geldi. Hatta burnumun yamulduğunu sabah eve gelince gördüm.
  Elemanlarla fotoğraf çekildik,imza aldık. Gayet samimi elemanlar. Bu arada Türk bayrağı açıldı. Ses sistemine değinmemek olmaz.

  Çok kötü bir ses sistemi vardı,bazı şarkılarda vokalin sesini duyamadık bile. Ama buna hiç aldırış etmedik. Adamlar coşturdu. Ses sistemine daha da önem vermeliler,tankard gibi bir grup burada konser verecek. Ses sistemi o konserde de böyle olursa bence hiç iyi olmaz. Bir de elemanlar bizleri fotoğraf çekti,resmi sitelerinde yayınlarlar. Konser bittikten sonra o saatlerde ulaşım sorunu olduğu için sabaha kadar taksim’de içtim. Sabaha doğru evin yolunu tuttum.  http://sallanyuvarlan.blogspot.com/2010/12/onslaught-konseri-ve-kritigi5-aralk.html

  Bu da siteme eklediğim kritiğin Linki.

  Çok sağlam bir geceydi,ayrıca hala burnum yamuk.
   
 5. [​IMG]

  1. Into The Abyss
  2. Born For War
  3. The Sound Of Violence
  4. Code Black
  5. Rest In Pieces
  6. Godhead
  7. Hatebox
  8. Antitheist
  9. Suicideology
  10. End Of The Storm
  11. Bomber (feat. Phil Campbell & Tom Angelripper)
   
 6. Haci dün Nige Rockett facebookta beni eklemiş, ortak arkadaşımız da Artillery'den Michael Stützer görünüyor. Sizin var mı rockstar kankiniz ahhaha liseli metalci tribine girdim :)
   
 7. Bu albümü dinleyen, eden oldu mu bilmiyorum ama gene taş gibi olduğunu söyleyebilirim. Albüm boyunca sağa sola serpiştirilmiş öyle "killer" riffler var ki, dinlerken mutlu oluyor insan. Gene Killing Peace soundunda (hatta ikinci şarkı, fazlasıyla Burn'ü andırıyor ama sorun değil bence bu) ama sanki daha oturmuş, daha bir olmuş gibi geldi bana.
   
 8. Çok acayip merak içindeyim, tez zamanda uğramam lazım yanına. Killing Peace kadar iyi bir albümün ardından nasıl bir şey yapmışlar hemen dinlemek lazım.
   
 9. Heyecanını kaybetmemek iyidir, ömrü uzar insanın. Bulduğunu ekle hacı, affetme! :D
   
 10. Şaka bir yana, bazen ne saçma görüntüler oluşuyor şu lanet olası sosyal medya sitelerinde. Kasetlerden dinlediğin, gözünde ilahlaştırdığın adamlar bile bir bakıyorsun abuk sabuk diyaloglara giriyor, sıradanlaşıyor gitgide.
   
  sickstrat bunu beğendi.
 11. E onlar da insan eni konu. Bazıları tevazuları yüzünden hiçbir yönlerini saklama gereği de duymuyorlar. Hele bazıları insanlarla direkt diyaloğa giriveriyorlar ki şaşıp kalıyorsun. "Vaay, bilmemkimle yazışıyorum yahu?! İşe duruma bak?!" moduna giriyorsun ki işin tadı tuzu oluyor :)
   
 12. Orası kesin, severek dinlediğin müzisyenlerle iletişim kurabilmek büyük keyif. Aralarında yaşını başını almış amcalar var, 20'lik çıtırlara resim altı yorumlar döktürüyorlar, o tarz diyalogları kastettim ben. Ki bu da ters bir şey sayılmaz aslında. Neticede Lemmy reisin müritleriyiz hepimiz :D
   
 13. Lemmy Reis babadır, ama ben Birminghamlı bıçkın Tony Reis yetiştirmesiyim :D
  Konu Onslauhgt'tan da koptu, bağlayalım bari biraz. Power From Hell ne manyak bir albümdür yahu! Adamlar blacke iyi bulaşmışlar onda.
   
 14. Gene geliyor bunlar. 14 ekim İstanbul. Bu sefer kallavi bir ses düzeniyle olsun artık bu konser. Steve Grimmett'i de getirmeyen toptur.
   
 15. Nerede çıkacaklar? Fikstür uygunsa kafaları kırmak lazım tabii... Grimmett bir gelse, ah keşke konuk olarak bile gelse ne güzel olmaz mı hakikaten.
   
 16. Ben baktım taihlere, Fenerin cezalı oynayacağı son maçın haftasına geliyor :D
   
 17. Birader iyileşmeden verdiniz gazı, içirdiniz biraları; şimdi iyiye gideceğimize daha kötü olduk. Nefes alamıyorum lan! Kaç yıllık içiciyiz, halen daha yeni ergenler gibi hastayken viski değil bira içmek gibi kritik hatalar yapıyoruz.

  Kulüp doktoru yoğun tedavi uygulayıp maça hazırlamaya çalışıyor, maç saati belli olacak oynayıp oynamayacağımız... Cumartesi günü de gezi çıktı başıma, bakalım ayakta kalmaya çalışacağız inşallah. Yalnız konser 100 kişi olmaz herhalde.
   
 18. İçerik.jpg

  Yeni albüm çıkmış. Henüz çok yeni dinlediğimden yorumu sonraya bırakıyorum.
   
 19. Son albüm üzerine, bu kardeşlerimiz hakkında bir iki lafımız olsun.

  Son 3 albümde bariz aşağıya doğru bir düşüş var bence. Hele o son albümdeki davulları ben anlamakta güçlük çekiyorum; sanki başka parçalar için kaydedilmiş davullar. İlk şarkıda hepten bokunu çıkarmışlar, biraz daha hızlı gitmeye gayret gösterirlerse 2. Hypnosia'mız vatana millete hayırlı olsun diyebiliriz çok rahatlıkla. Ne çaldığını anlamıyorsun ki adamların, Hypnosia bile böyle değil; tamam kaos olsun biraz müzikte, tamamen rafine bir sound meraklısı değilim ama... Bence olmamış be abiler, albüm çıksın da ne olursa olsun diyerek kaydetmişler sanki.

  Hani Killing Peace 10 üzerinden 7.5 ise, Sounds of Violence 6.5 diyelim... Bu son albüm direkt 5.0 diyorum. Aman diyeyim diye de ekliyorum: Bunun bir adım ötesi Vendetta - Feed the Extermination olur -ki bilen için gayet yeterli ve acı bir uyarıdır. Gerçi yok lan o kadar da değil, 3 adım ötesi diyelim biz ona.

  Böyle de matematiksel bir imajla anlatırım yani meramımı. Gitar çalamıyoruz diye bunları da yapamaz mıyız yani? HA?
   
  Sownroth bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş