3. köprüye hayır !

Wildwind kadar bile değilsin.En azından o şahıs yandaşlık yapsada kıvırtmıyordu.Sen ise çaktırmadan yapmaya çalışıp eline yüzüne bulaştırıyorsun.Birşeyler yazıyorsun güya ama içi boş.Sabun köpüğüsün yani.Uzun süre önce seni ciddiye almayı bırakmıştım."Kemalizm" laflarını da sokuştursan zerre umursamıyorum seni.

Doğru, bırakalım kemalizmi, hazır hazine arsaları satışa çıkmışken, etrafta bilmemkaç dönümlük yer belli yerlere ve kişilere peşkeş çekilmişken köprüyü de yapalım, trafik kesin rahatlar. Adam verileri koymuş ortaya varsa sizin yalanlayıcı bilgileriniz yazın biz de öğrenelim. 100 kişilik toplu taşıma aracında 300 kişi gidiyor, içiçe geçiyor millet, bilet fiyatlarından bahsetmiyorum hiç. İnsanlar hala kalan toprağını satıp İstanbul' a göçsün diye türlü oyunlar oynanıyor, gözlerimizle görüyoruz bunu. Bir de kemalizm deyip değerler deyip akılları bulandırmayalım illnino, tümden gelim tüme varım yapalım bunu delil diye gösterip herkesin bize inanmasını bekleyelim, köprü yapılacak mı, çok mu lazım tamam yapılsın ama daha az zararla daha faydalı işler yapılabilir gibi geliyor bana. Konuşmayayım diyorum tartışmak boş geliyor böyle amaçsız beyinlerle ama tutamıyorum da kendimi. Sadece taraflıları değil(bu kadar net ayırt etme kabiliyeti bende yok sanırsam, denk geleni okuyorum genelde) tüm gazeteleri okuyan arkadaşlar da kesin doğruluğundan emin oldukları bilgileri paylaşsın bilelim.

Bak canım kardeşim,Kemalizm lafını ortaya atan ben değilim ki konuyla da alakasız. Kim ne veri sunmuş? Sana olan şeyi söylüyorum.Köprünün yeri resmi olarak belli olmadan birileri köprünün geçeceği arsaları ucuza kapattı.Sonra ise acaip değerlendi.Kanıt deme gazeteci değilim,okurum. Nette araştırıver.
Her şey bir kenara,köprünün geçeceği yerler İstanbul'un ormanları ve su havzaları. Buralar tamamen yok edilecek.Birileri rant elde edecek. Trafiğe ise zerre yararı olmayacak! İstanbul'a 3.köprüden evvel acilen bütün binaların deprem için hazırlandırılması gerek.Depremden 12 sene geçti,9 senesinde bu hükümet var.Daha bu sene bazı okullarda güçlendirme yapıldı. Yani biz İstanbul da "Allaha emanet" yaşıyoruz. 3.köprü tamamen zarar-ziyandır yani.
Ayrıca "Beyni uyuşmuş Kemalistler" olarak çok şükür en azından uyuşacak bir beynimiz var!

illnino demiş ki:
Wildwind kadar bile değilsin.En azından o şahıs yandaşlık yapsada kıvırtmıyordu.Sen ise çaktırmadan yapmaya çalışıp eline yüzüne bulaştırıyorsun.Birşeyler yazıyorsun güya ama içi boş.Sabun köpüğüsün yani.Uzun süre önce seni ciddiye almayı bırakmıştım."Kemalizm" laflarını da sokuştursan zerre umursamıyorum seni.

İnsan herkesi kendi gibi zannedermiş. Bu kadar önemli sanıyor işte insanevladı kendini :)

Olaya arazi ve imar düzenlemesi ve orman alanları maddesi (2b) açısından bakalım arkadaşlar. Bir harita mühendisi olarak öncelikle emlak değerlenmesi hakkında yada yatırım sahaları açılması konusunda birkaç birşey söyleyeyim arkadaşlar. Daha önce Acar İstanbul mevzusunda da gündeme gelen 2b yasası orman statüsündeki bölgelerde ( orman kadastrosu sonucu bu statüyü almış) imarlaşmanın yapılamayacağını, ifraz-tevhid ve parselasyon gibi imar uygulamalarının yapılamayacağını açıkça belirtmektedir. Ancak ne var ki, önceden orman statüsünde olup, daha sonra orman statüsünü yitiren bölgelere ihdas ve imar uygulamarı yapabilme izni ne yazık ki torba yasa kapsamında üstü kapalı da olsa geçmiştir. Orman statüsünü bir orman nasıl yitirir? yakarsan yitirir. Yada şu an İstanbulda 3. köprü güzergahı olarak atfedilen bölgedeki taşınmaz mal değerlenmeleri, son 6 aydır meydana gelen orman statüsündeki yerlerin, cins değişikliği ile tarla yada arsa statüsünde gösterilmesi işlemleri oldukça hızlanmıştır. Bu belirttiğim bilgilere ilgili bölgelerdeki kadastro ve tapu sicil müdürlüklerinin Tapbis( tapu ve kadastro bilgi sistemi) kayıtlarından malik kayıtlarına ulaşılmaksızın erişebilirsiniz. Bu bölgede yapılan bu cins değişiklikleri ile orman alanlarının tarla, arsa gibi taşınmaz mülk cinsine hazineden ihdas yoluyla özel yada kanun önünde tüzel kişiler üzerine kayıtları belirttiğim gibi son 6 ayda inanılmaz hız kazanmıştır. Üniversitelerde bitirme tezleri olarak daha önce bir çok ildebenzeri durumlar tez konusu olarak da verilmiştir. emlak değerleme ve arsa düzenlenmesi konuları adı altında. ( örneğin kayseri' de kadir has stadyumu için ayrılan arsaların önceki ve sonraki durumları, bölgedeki taşınmaz fiyatlarındaki artışlar adı altında) Çok aşikar görünen bir durum vardır. Arazi ve arsa düzenlemesi işinde ( 3194 sayılı imar kanunu madde 18 ) önemli olan asıl iş, eğer bir bölgede ilgili yönetim merci ( belediye vs) yada kadastro müdürlükleri imar planları revizyonları yada değişiklikleri yapıyorsa bunlar gerek etik olarak gerekse de yasal olarak 3. şahıslara aktarılması, ya da herhangi bir bölgede yapılacak imar revizyonlarının 3. şahıslara daha önceden ilan edilmesi kesinlikle suçtur. Çünkü bu haksız rekabet ortamı ve maliklerle beraber kamu zararına olan bir davranıştır. Ama az önce belirttiğim kayseri stadı örneğindeki yada acar istanbul örneğindeki ve bugün de 3. köprü mevzusundaki asıl sıkıntı işte budur. Bu yapılacak olan imar düzenlemelerinin revizyon planlarının 3. şahıslara ulaşmış olması ve 3. köprü mevzu kamuoyuna ilan edilmeden önce bu bilginin el altına çıkarılması suçtur. Bu suçu işleyenler şüphesiz ki siyasi irade ile örtüşen yapıda olup, sadece bu olaydan rantı kendilerine değil çok farklı yollardan siyasi rantlara da dönüştürülebileceği unutulmamalıdır. Bunun böyle olduğunu emin olun bunu denetleyen kurumlarda bilmekteler, ancak ne yazık ki seçim zamanlarında bu tarz olaylar her zaman sümen altı edilir. ülkemizin hali bu. Zengin hep daha zengin olurken, fakir hep daha fakir oluyor. Bu da toplumda sosyal sıflaşma ve çok kutupluluk yerine az kutupluluk sonucu doğurur bu da şimdi olmasa bile uzun yıllar sonucunda, ülkemizde yaşayan halkların arasında derin sosyo-kültürel farklılıklar ve daha da vahimi bugün Libya'da gerçekleşen iç çatışmaya kadar gidebilir. Kamu yararı hangi iş olursa olsun düşünülerek yapılmalıdır işlemler. Bugün ki iktidarın yaptığı gibi kamu sadece seçim zamanlarında meydanlarda efelik yapılacak kişiler olarak hatırlanılmamalı, sosyal hayatı ilgilendiren olaylarda da kamu zengin tabaka sanılmayarak halkın tüm tabakaları kamu sıfatı içine dahil edilmelidir.

illnino demiş ki:

noooluuuurr umursa hehehe :)

Ormanlar, araziler, çevre katliamı... Söz konusu insan olduğunda böyle şeyler her zaman oldu ve olacaktır, bizler dünyanın lanetiyiz. Köprüye gelince o trafiğe kesinlikle gerekli, bu duruma gelmemek için Osmanlı zamanında İstanbul için vize sistemi uygulanıyordu. Geçmişte benzer sistem kullanılsaydı bu denli bir nüfus yığılması belki olmazdı. Kim tarafından yapılırsa yapılsın birileri memnun olmayacaktır yine ve yine. Yöneticiler insanları memnun etmekten çok işlerine odaklanmalı ki öyle oluyor (bazen işler değişmiyor da değil.).

ayaklar kireçburnundan gözükmeye başladı. bu başlıkta tartıştığım ve uzun süredir ortalıkta gözükmeyen "ak" ekip ülkenin halinden memnun mu acaba diye merak ediyorum? (malı götürme,internet sansürü falan hani...)

:) :) :) karar veremiyorum yapılsın mı yapılmasın mı, hala yapılırsa ne olur yapılmasa ne olur diye düşünmekteyim aman ilnino kızma sen hehehe

12 eylül mağdurları için evet dedim ve pişman değilim
kemalizm senin beynini uyuşturmuş biraz at gözlüklerini bir kenara bırak seni düşünmeye davet ediyorum
12 Eylül mağdurlarından ceza gören bir kimse göremedim, ne o zamanki goygoycu ünlülerden(çoğu şu anda da devam ediyor) ne de el ovuşturup dolaşan politikacılardan ceza çeken kimse görmedim.Referandumun amacı 12 Eylül asla olmadı, çünkü şu anda başımızda olan kimselerden 12 Eylül'den yara alan olmadı.Amaç oradaki sol kesimi de etkilemekti(kısmen yaptılar pişman olan da çoktu). Bu arada nasıl bir zihniyete dahilsiniz ki şu anki hükümete muhalefet olan her kimse nedense Kemalist oluyor?

İnsanları ıslak sopayla döverek takım tutar gibi parti tutmamayı öğretmek lazım :D
Çay yok mu be abi ? Uygulamaya geçiceksen benide çağır. Biraz tarih araştırıyorum Göktürkçe not alıyorum. Irkçı oluyorum. Mazallah o tayfa ile takışınca Vatan Haini bile oluyorsunuz. Gayler'i sevmiyorum deyince homofobik. İsmet İnönü'den haz etmem deyince gerici. 29 Ekimde biber gazı yediğimde anarşist. Eylem yapan LGBT topluğuluna 'e adamların hakkı insanca yaşamak eşit haklara sahip olmak' deyince tövbe tövbe. Cidden bir çoğunu dövmek lazım.

Çay yok mu be abi ? Uygulamaya geçiceksen benide çağır. Biraz tarih araştırıyorum Göktürkçe not alıyorum. Irkçı oluyorum. Mazallah o tayfa ile takışınca Vatan Haini bile oluyorsunuz. Gayler'i sevmiyorum deyince homofobik. İsmet İnönü'den haz etmem deyince gerici. 29 Ekimde biber gazı yediğimde anarşist. Eylem yapan LGBT topluğuluna 'e adamların hakkı insanca yaşamak eşit haklara sahip olmak' deyince tövbe tövbe. Cidden bir çoğunu dövmek lazım.

Bir dine ırka yada düşünceye sahip/mensup olmadan önce insan olmayı öğrenmek gerek, yobaz dediklerimizin, ırkçı dediklerimizin eksiği bu bence. Çünkü eğer insan önce olabilseler diğer insanlardan farkları olmadığını -olmamaları gerektiğini- anlarlar diye düşünüyorum.

Geri