"BOSS GT 10" u bilgisayara bağlayarak gitar kaydı

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda aykutaykutaykut tarafından 25 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. merhaba arkadaşlar.boss gt 10 u usb kablo ile bilgisayara bağlayarak cubase vb. bir program yardımıyla gitar kaydı almak istiyorum.bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar adım adım napabileceğim konusunda yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

2. eDDz

eDDz

1,781
    170
    755
    Sanıyorum pc gt10 u ses kartı olarak tanıyacaktır, cubase device setup tan gt10 u input a yönlendir, bu şekilde direk kaydedecektir diye düşünüyorum.

3. GT10 için ASIO driver programı olmalı. onu yükledikten sonra cubase açıp ses kartı olarak asio roland boss gt10 vb. yazan bir ses kartı opsiyonunu device setup ta görmen gerekir.

4. driver ı kurdum ve cubase de gt 10 u ses kartı olarak gördü.hatta bi kayıt gerçekleştirdim şu anda.fakat küçük bikaç sorun ortaya çıktı:

kaydettiğim müziği dinlerken sesi bilgisayara bağlı olan ses sistemimden değil yine amfiden alıyorum.ses sistemim çalışmıyor.

bir de gt 10 un usb ayarlarını ayarladıktan sonra gitar sesi amfiden gelirken bi anda ses kesiliyor gt 10 a baktığımda usb ayarlarımın eski haline dönmüş oldugunu görüyorum. bunun sebebi nedir acaba?

5. arkadaşlar bölmek istemiyorm ama aynı durum bendede var fakat benım alet me-25 aynı sekilde problemım çözülebilirmi?

6. bi ara gt 10 kullanmistim su anda daha kucuk bir cihazla calisiyorum usb kayit yapiyorum yani cok fazla biligili degilim bende ama mantik ayni olmali simdi gt 10 u harici bir ses karti gibi dusunursen ses sisteminde ona bagli olmali yani bilgisayarindaki ses kartina degil,ses sistemini gt 10 un line outuna baglarsan sorun cozulur gibime geliyor,ben de zomm gn2 mi ne iste ondan var aynen bu sekilde yapiyorum ve gayet guzel calisiyor dedigim gibi mantik ayni olmali bir dene bakalim
    kolay gelsin

7. ha tabii bu arada ses sisteminin cikisi gt 10 line outa uymayacaktir bir adaptor jak(boyle deniyor sanirim)a ihtiyacin olabilir.

Bu Sayfayı Paylaş