Klasik gitar pedal?

boss ts2(tatlısound2)
ne gibi tatlı sound istiyorsunuz ? reverb olabilir, eq pedalı olabilir, octave(?) olabilir, overdrive bile olabilir...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
edizkralll demiş ki:
boss ts2(tatlısound2)
ne gibi tatlı sound istiyorsunuz ? reverb olabilir, eq pedalı olabilir, octave(?) olabilir, overdrive bile olabilir...

evet , hepsi olabilir ancak demek istediğim klasik gitara sizce en yakışan hangileri fikrinizi soruyorum :) mesela bence chorus akustiğe gidiyor ama klasiğe gitmiyor , reverb pedallar olabilir ancak boss mu digitech mi başka bi marka mı ne dersiniz?

Daha doğrusu şöyle diyelim. Klasik gitarda buna ihtiyacı olan pek insan yok. Sonuçta Klasik gitar doğal sesli çokta güzel bir müzik aletidir. Efektide kendinden verir.

Bu forumdaki %95 elektro gitar icracısı gibi bende klasik gitar çalıyorum. Ama bu güne kadar klasik gitara pedal bağlasam diye hiç düşünmedim :D Adı üstünde KLASİK Gitar :D

Klasik gitar için dibox, compressor, reverb, eq pedalları kullanılır ama sen denemek için bence digitech rp80 yada zoom un o ayardaki efek aletlerini alabilirsin. Drive kullanmayacağın için seste fazla dijitallikte hissetmezsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Death-Lead demiş ki:
Klasik gitar için dibox, compressor, reverb, eq pedalları kullanılır ama sen denemek için bence digitech rp80 yada zoom un o ayardaki efek aletlerini alabilirsin. Drive kullanmayacağın için seste fazla dijitallikte hissetmezsin.

evet death , Eq tavsiyesini almıştım başka bir arkadaştan bi yerden bulup denedim epey tatmin etti tonu toparladı , teşekkür ederim bakalım diğerlerini de denemeye devam fırsat oldukça

Geri