Sahne Için Hazırlık

S

Simaos

Arkadaşlar 2 hafta sonra sahne almaya başlayacağız. Daha önce sahne tecrübem olmadı. Heyecan ve tansiyonu yüksek bir ay geçireceğim. Ekipman olarak sahneye distortion,delay,reverp,wah pedal setup ım ile çıkacağım.Peki bunun dışında gerekli ne olabilir? Bir sorunla karşılaşmak istemiyorum.(Teknik bir sorun) Olmazsa olmazım diye bir şey olabilir mi? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Desortwar demiş ki:
Arkadaşlar 2 hafta sonra sahne almaya başlayacağız. Daha önce sahne tecrübem olmadı. Heyecan ve tansiyonu yüksek bir ay geçireceğim. Ekipman olarak sahneye distortion,delay,reverp,wah pedal setup ım ile çıkacağım.Peki bunun dışında gerekli ne olabilir? Bir sorunla karşılaşmak istemiyorum.(Teknik bir sorun) Olmazsa olmazım diye bir şey olabilir mi? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Öncelikle hayırlı olsun hiç heyecan yapmayın, Eq pedalı + Tuner pedalı bence olmalı + olarak varsa bir booster pedalı (Sistem yetmeyebilir diye booster).

Tuner sız çıkma derim ben eğer bir sorun yaşamak istemiyorsan, yanında fazladan jack ve ara jack olsun, 3lü uzatma türevi birşeyler olsun bir sürü kabloyla uğraşmaktansa tek kablon olur (ben hep bunu yaparım ;) ) cebinde penan olsun, ama hepsi minik tedbirler olarak olsun çok heyecan yapma ortada heyecan yapacak bir şey yok çünkü, iyi çalışırsanız sahnede rezil olmazsınız.

bunları zaten bılıyorsundur ama calacagınız mekanı zıyaret edıp önceden sound check almak sart bu arada ayarlarınızı mutlaka kaydedin sonra o heyecanla ugrasamassınız orada bır de bu ıslerden bıraz anlayan bırının gelıp sız calarken uzaktan ses nasıl gelıyor dınleyıp tavsıyelerde bulunması faydalı olur dıye dusunuyorum zıra ne kadar ıyı calarsanız calın kotu bır ses duzenı ve ondan cıkan dengesız kotu ses her seyı batırabılır

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplar için çok sağolun arkadaş başka, başka daha neler olabilir?Bazen pedalların dip gürültüsü kendiliğinden artıyor. Noise Gate mi almaya koyulmalıyım yoksa jack, adaptör veya pil vs.. değiştirmeliyim.

Yedek tel bulundur yaninda birde tuner olsun.Akort kacmadikca baska bir sikinti yasamazsin diye dusunuyorum.Soundcheckini almissindir diye varsaydim tabi.Dip gurultusunu cok takma rahatsizlik verecek kadar geliyorsa biraz kisarsin drive vesaire hallolur noise gate falan bence tondan yiyen seyler.Kolay gelsin...

Boss marka Noise Gate' ler seni kurtarmaz malesef sahnede. En az ISP alman gerekir ki, oda pahalı. Şimdilik pil kullanabilirsin. Tuner eksik etme kesinlikle...

Geri