novation xiosynth 25

'Elektro Gitarlar' forumunda cainn tarafından 15 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. cainn

cainn

8
    0
    300
    yakın zamanda almayı düşündüğüm synthesizer. üzerinde hı-z enstrüman ve phantom power destekli mikrofon girişi olan 24/48 ses kartı bulunan, midi klavye olarak da kullanılabilen, standalone da çalışabilen uygun fiyatlı bir synthesizer. usb veya pille çalışabilen bir alet.

synthinin fiyatına göre çok başarılı olduğu söyleniyor. fakat benim merak ettiğim konu ses kartı. esasen bir synth olduğu için ses kartını gitar için kullanıp da yorum yapan olmamış. ses kartı ve midi klavye almak isterken bu aletle karşılaştım ve m-audio fast track 2 ve oxygen 49 alma planım vardı. aynı fiyata hepsini bir arada bulunduran ve ekstradan standalone bir synthesizer sunan bu alet benim aklımı çeldi doğrusu.

overloud th2 veya guitar rig kullanarak gitar kaydı almak da istiyorum. sizce ses kartı konusunda kompakt bir alete güvenebilir miyim? kayıtlarımı bu pluginleri kullanarak yapacağım için kartın düşük latencyli olması bana yeter mi? m-audio fast track 2 de bana 24/48 ve hı-z enstrüman girişi sunuyor eğer bunu alırsam bana artıları neler olabilir? yoksa kaliteli gitar kaydı almak istiyorsan bunu unut bütçeni biraz daha genişletip bir midi klavye ve 24/96 bir ses kartı edin (aklımdaki alternatifler esi duafire veya cakewalk UA-4FX) mi dersiniz?

umarım burada bir yandan elektronik müzikle de ilgilenen ve bana yol gösterebilecek biri vardır. yakın zamanda almak istiyorum ve kafamdaki pürüzleri giderebilecek en ufak yardıma ihtiyacım var. zaman ayırır da cevap verirseniz çok teşekkür ederim.

Bu Sayfayı Paylaş