HALICI MIDI yarışması için kayıt

Öncelikle bu yarışmaya katılacaklara iyi şanslar ve eğlenceler dilerim. Lütfen bu yarışmayı sadece bir tecrübe ve eğlence olarak algılayın.

Bu yarışmaya 2 defa katıldım 2000 ve 2001 di. Bana göre sadece o gün öylesine aktivite olsun diye yapılan ve zaman kaybından başka birşey olmayan bir yarışma. Neden? Çünkü jüri ne yazdıkları kurallara göre oyluyorlar, ne de yarışmada puanlama yarışmadan sonra! yapılıyor. Yarışmadan önce puanlama yapılıyor arkadaşlar. MIDI yarışması o güne özel bir aktivite değil. O gün birçok stant açılıp iş görüşmeleri ve ürün tanıtımları yapılıyor ve siz de arada milletin oturup vakit geçireceği bir araç oluyorsunuz. İçi geçmiş modeli üretimden kalkmış bir klavye, işadamlarına eşantiyon diye verilen windows ürünleri sadece ilk 3 e girenlere ödül olarak veriliyor. Tam bir şamata.

Detaya girmeyeceğim. Yaşadıklarım bana yeter. Merak edenler yarışmaya katılsın veya gidip seyretsin. Kimin birinci geleceğine inanamayacaksınız. Teknoloji konulu yılımda jazz müzik yapan bir genç konu ile alakası olmayan sıradan bir etüd ile yarışmayı kazanmıştı. Seyirciler yuhaladı ve kimse alkışlamadı.

sonuna kadar katılıyorum...bu olaya bende katılmıştım amaç sizin kafanızda kurduğunuzdan çok daha farklı.atalayın dediği amaçları güdüyorsanız katılım verimli olabilir ama bana göre değilmiş, belki ileride :)

Ellerine sağlık güzel olmuş. Piyano partileri çok keyifli. Sürekli gerisini merak ettiren bir havası var parçanın bu da çok olumlu birşey.

Yanlız sound konusunda beni rahatsız eden birşeyler oldu. Flute de problemler var, yer yer çok örtüyor parçayı, soloya geçtiğindede çok sesli davranması kafamı karıştırdı, ayriyetten çok kuru geliyor.

Bir kafam takılanda başta ve sonda kullanmış olduğun Aşık Veysel'in sesi, umarım yarışma kurallarınca bir problem çıkartmıyordur.

Halıcı güzel bir organizasyon, oyunlar dönüyormudur bilemiyecem ama ben sayesinde bir sürü kaliteli insan tanıdım.

Yarışmada başarılar diliyorum

Tebrikler.

Fülüt olayına bende katılıyorum . Bas ların fazla sönük kaldığı kanısına vardım. Aşık Veysel sözleri söylerken ( sonda ) arkada davul devam etse daha etkileyici olabilir mesela .

Başarılar.

Bu arada "skatheist" in parça daha güzel di ;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkürler.

Atalay, zaten yarışmaya katılma amacım en başından beri tecrübe edinebilmekti. Her çalışma insana yepyeni bakış açıları katıyor. Yarışmada tabii herkes gibi ben de bi sonuç alabilmek isterim fakat daha önce katılmadığım için değerlendirme hakkında pek bi bilgim yok(tu). Çok farklı konuşan insanlar var çeşitli forumlarda, doğrusunu söylemek gerekirse kafam oldukça karıştı.

Skatheist, yorumların için çok teşekkürler, (bu arada yarışma için hazırladığın şarkıyı şu anda indiriyorum)

Aslında bilinçli olarak çok sesli hazırlamıştım flüt solosunu. her panning bitimi ve başlangıcında ,ki bunlar ölçü başlangıçlarına denk geliyor, soloyu desteklemek ve enerjiyi artırmak istedim. farklı bir enstrüman da olabilirdi bu ama flütü seçtim.

Aşık Veysel'in sesi konusunda bi problem yaşayacağımı sanmıyorum. Şarkımı upload ettikten sonra benden bi kaç bilgi istediler eğer sorun olsaydı galiba haberdar ederlerdi.

Saygılarımla...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Fascination demiş ki:
Tebrikler.

Fülüt olayına bende katılıyorum . Bas ların fazla sönük kaldığı kanısına vardım. Aşık Veysel sözleri söylerken ( sonda ) arkada davul devam etse daha etkileyici olabilir mesela .

Başarılar.

Bu arada "skatheist" in parça daha güzel di ;)

Teşekkür ederim yorumun için, tabi ki daha etkileyici olabilirdi ama benim amacım Aşık Veysel'in şiirini vurgulayabilmekti.

Bas gitar konusunda bi sorum olacak. Ses düzeyi olarak mı yoksa partisyonların azlığı çokluğu konusunda mı sönük kaldığını düşünüyorsun?

Atalayın şarkısını henüz indiremedim onun için bi yorum yapamayacağım. ;)

Saygılarımla...

Aslında mastering için pek zamanım olmadı
Yarışma süresinin bitimine bi kaç saat kala upload ettim şarkımı. Elimden geldiğince enstrümanları anlaşılır duyulur seviyede tutarak loudnesla çok oynamamaya çalıştım. Dediğim gibi yaptığım kaydı farklı ortamlarda dinleyip değerlendirme fırsatım olmadı. Belki de bundan kaynaklanan bir sorun vardır baslar için.
Yorumun için teşekkürler.

Atalay demiş ki:
Öncelikle bu yarışmaya katılacaklara iyi şanslar ve eğlenceler dilerim. Lütfen bu yarışmayı sadece bir tecrübe ve eğlence olarak algılayın.

Bu yarışmaya 2 defa katıldım 2000 ve 2001 di. Bana göre sadece o gün öylesine aktivite olsun diye yapılan ve zaman kaybından başka birşey olmayan bir yarışma. Neden? Çünkü jüri ne yazdıkları kurallara göre oyluyorlar, ne de yarışmada puanlama yarışmadan sonra! yapılıyor. Yarışmadan önce puanlama yapılıyor arkadaşlar. MIDI yarışması o güne özel bir aktivite değil. O gün birçok stant açılıp iş görüşmeleri ve ürün tanıtımları yapılıyor ve siz de arada milletin oturup vakit geçireceği bir araç oluyorsunuz. İçi geçmiş modeli üretimden kalkmış bir klavye, işadamlarına eşantiyon diye verilen windows ürünleri sadece ilk 3 e girenlere ödül olarak veriliyor. Tam bir şamata.

Detaya girmeyeceğim. Yaşadıklarım bana yeter. Merak edenler yarışmaya katılsın veya gidip seyretsin. Kimin birinci geleceğine inanamayacaksınız. Teknoloji konulu yılımda jazz müzik yapan bir genç konu ile alakası olmayan sıradan bir etüd ile yarışmayı kazanmıştı. Seyirciler yuhaladı ve kimse alkışlamadı.

Atalay söylediklerini şu anda daha iyi anlıyorum, gerçi daha final yapılmadı ama finale kalan bi kaç şarkıyı dinledim ve daha şimdiden nasıl bir eleme yapıl(ma?!)dığını anlamaya başladım. Bağlantım yavaş olduğu için hepsini dinleyemedim o yüzden genelleme yapmam hatalı olur.

Dediğin gibi sadece eğlence ve tecrübe, eh biraz da acı doğruyu söylemek gerekirse...

trqy demiş ki:
Atalay demiş ki:

Atalay söylediklerini şu anda daha iyi anlıyorum, gerçi daha final yapılmadı ama finale kalan bi kaç şarkıyı dinledim ve daha şimdiden nasıl bir eleme yapıl(ma?!)dığını anlamaya başladım. Bağlantım yavaş olduğu için hepsini dinleyemedim o yüzden genelleme yapmam hatalı olur.

Dediğin gibi sadece eğlence ve tecrübe, eh biraz da acı doğruyu söylemek gerekirse...

Sonuçta gidin ve o harika akustiği olan süper bir konser salonunda yğksek sesle müziğinizin keyfini çıkarın. Gerçekten, salon akustiği beklemeyeceğiniz kadar iyi. Ha, bu arada halen aynı salonda yapılıyor herhalde bu yarışma. Neresiydi orası unuttum.

Skatheist çok teşekkürler bence ordaki 12 finalist arasında sen de olmalıydın

Finale gitmeyi düşünüyorum eğer sen de orda olursan görüşürüz.

Finale gidicem büük ihtimalle, yine gelir jurinin takdirini kazandınız diye bir mektup :) Orda görüşürüz. Bide ismin hiç yabancı gelmedi, hiç zuhal müzikte çalıştın mı?

Geri