Snatch

Görüşelim tabii... Bu arada çıkartılan sahneler hakkında bilgisi olan var mı? Sol ve Vincent'i pikey karavanında gördüm ben, Turkish ve Tommy'de vardı, ve çingenelerin arasında oturuyorlardı. Onlar oraya neden gitmişler acaba?
Bir de Avi ve Bricktop buluşması var, Sol ve Vincent'i de bir yere kitlemiş Bricktop. Adamlar Bricktop'a sahte elmas vermişler. Bricktop'da Avi'ye veriyor. Avi sahte olduğunu anlıyor. Acaba eski kurgusu nasıldı filmin?

oktaypocan demiş ki:
Görüşelim tabii... Bu arada çıkartılan sahneler hakkında bilgisi olan var mı? Sol ve Vincent'i pikey karavanında gördüm ben, Turkish ve Tommy'de vardı, ve çingenelerin arasında oturuyorlardı. Onlar oraya neden gitmişler acaba?
Bir de Avi ve Bricktop buluşması var, Sol ve Vincent'i de bir yere kitlemiş Bricktop. Adamlar Bricktop'a sahte elmas vermişler. Bricktop'da Avi'ye veriyor. Avi sahte olduğunu anlıyor. Acaba eski kurgusu nasıldı filmin?

sölediğin sahneler nerde yaw DvD de falanmı Sahte elmas hiç olmadı ki oldumu yoksa :roll:

Genjuro demiş ki:
oktaypocan demiş ki:

sölediğin sahneler nerde yaw DvD de falanmı Sahte elmas hiç olmadı ki oldumu yoksa :roll:

türküye de çıkan hiçbir yayında sahte elmastan bahsetmiyolar yahu nasıl olur bu lord gibi gösterilmemiş sahneler çıkmasın vallahi delirirm bide bunun cd sini ara dur :dan

Çıkartılan sahneler

Filmin DVD'sinde çıkartılmış sahneler var... Bazılarıları konuyu, filmin akışını değiştirmiyor, örnegin Tommy ve Turkish'in Bricktop'u ilk ziyaretlerinin hemen öncesinde, bir barda Bricktop'u sordukları sahne var. Errol ve Bricktop'un adamlarından birinin Mullet'a birşeyler sorduğu sahne var. Dediğim gibi bunların çıkartılması gidişatı pek etkilememiş. Ama bir sahne var ki, hikaye tamamen başka bir boyuta kaymış oluyor onunla.. Avi ve Tony, Bricktop'a gidiyorlar, Tony ve Errol birbirleriyle dalaşırken, Avi "sen de bana ait olan birşey var" diyor Bricktop'a... ve elmas için makul bir ödeme yapacağını söylüyor. Sonra Avi'yi elimde elmasla Bricktop'un karşısında görüyoruz. Bu arada Sol ve Lincoln, bir yerde kilitlidirler, ve kurtulmaya çalışmaktadırlar. Avi elması eline alır almaz sahte olduğunu anlar ve Bricktop'a bağırıp, sahte elması duvara fırlatır, sahte elmas parçalanır. Bu sahne neden çıkmış acaba, öncesi ve sonrası nasıldı hiç bir fikrim yok...

Re: Çıkartılan sahneler

oktaypocan demiş ki:
Filmin DVD'sinde çıkartılmış sahneler var... Bazılarıları konuyu, filmin akışını değiştirmiyor, örnegin Tommy ve Turkish'in Bricktop'u ilk ziyaretlerinin hemen öncesinde, bir barda Bricktop'u sordukları sahne var. Errol ve Bricktop'un adamlarından birinin Mullet'a birşeyler sorduğu sahne var. Dediğim gibi bunların çıkartılması gidişatı pek etkilememiş. Ama bir sahne var ki, hikaye tamamen başka bir boyuta kaymış oluyor onunla.. Avi ve Tony, Bricktop'a gidiyorlar, Tony ve Errol birbirleriyle dalaşırken, Avi "sen de bana ait olan birşey var" diyor Bricktop'a... ve elmas için makul bir ödeme yapacağını söylüyor. Sonra Avi'yi elimde elmasla Bricktop'un karşısında görüyoruz. Bu arada Sol ve Lincoln, bir yerde kilitlidirler, ve kurtulmaya çalışmaktadırlar. Avi elması eline alır almaz sahte olduğunu anlar ve Bricktop'a bağırıp, sahte elması duvara fırlatır, sahte elmas parçalanır. Bu sahne neden çıkmış acaba, öncesi ve sonrası nasıldı hiç bir fikrim yok...

ne olursa olsun filmden çıkartılmış tek bir kare dahi varsa kesnlikle izlemem gerekir yoksa filmin benim için bir anlamı kalmaz

gollum1234 demiş ki:
yani türliyede ki dvd lerde varmı yoksa sen türkiyede değilmisin

Türkiye'de satılan DVD'lerde de extra features başlığı altında making of, deleted scenes, directors commentary, storyboard comparisons gibi özellikler var... İlgiltere'de satılan DVD'ler çift disk, Türkiye'dekiler tek disk, nedenini bilmiyorum, belki daha fazla materyel vardır. 2 DVD olan versiyonunu da yakında sipariş edicem.

Bu arada ben mevcut Snatch DVD'sini Ankara'da Dost Kitabevi'nden aldım.

oktaypocan demiş ki:
gollum1234 demiş ki:
yani türliyede ki dvd lerde varmı yoksa sen türkiyede değilmisin

Türkiye'de satılan DVD'lerde de extra features başlığı altında making of, deleted scenes, directors commentary, storyboard comparisons gibi özellikler var... İlgiltere'de satılan DVD'ler çift disk, Türkiye'dekiler tek disk, nedenini bilmiyorum, belki daha fazla materyel vardır. 2 DVD olan versiyonunu da yakında sipariş edicem.

Bu arada ben mevcut Snatch DVD'sini Ankara'da Dost Kitabevi'nden aldım.

şimdi sen bu anlattığın sahneleri türkiyede satılan bir dvdden mi izledin yani hemen elmana sipariş vereyim de getirsin ya izlemessem olmaz şimdi

oktaypocan demiş ki:
çıkarılan sahneleri ares lite den indirdim ben ares lite ye bi bak 8)

Snatch... Allah'ım bunca zaman niye izlememişim ben bu filmi!? Nerdeyse filmin sonuna gelene dek gülmekten gebermek üzereydim. O kadar manyak olay, o kadar ilginç bir şekilde bir araya geliyor ki, artık sonunda "YUH" diyor insan. Guy Ritchie'nin bir de muhteşem diyaloglar yazma konusunda bir yeteneği var.

Bullet Tooth Tony: Boris? What the fuck is Boris doing here? What the fuck are you doing here Boris? :LOL: :LOL:

Pedro demiş ki:
ya bu guy ritchie başka hangi filmleri yönetmişti?madonnanın kocasıydı dimi bu.

Evet Madonna'nın kocasıdır kendileri. Guy Ritchie birde Snatch'ten önce "Lock, Stock and Two Smoking Barrels" i yönetmişti, O film Guy Ritchie'nin ilk filmidir bu arada.
Mutlaka seyretmenizi öneririm. Snatch'ten daha güzel ve eğlenceli bir film, bana hak vericeksiniz. Ayrıca bu filmin soundtrack'i de Snatch'ten daha güzel...
lock-stock-and-two-smoking-barrels-poster-0.jpg

Saygılar

Geri