Schecter Stiletto Elite 5 vs. Warwick Corvette Double Buck?

'Elektro Gitarlar' forumunda briareos tarafından 12 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

Amatör bir basçı olsanız son gitarınız olarak hangisini seçerdiniz?

1. Warwick Corvette Double Buck 5 String

100.0%
  2. Schecter Stiletto Elite 5

0 oy
    0.0%
  1. Arkadaşlar merhaba,

Ben yakın zamanda gitar değiştirmeyi düşünen bir basçıyım. Bu işi profesyonel olarak götürmeyi düşünmüyorum, yani bu işten para kazanmak yok hedeflerim arasında. Dolayısıyla da alacağım bu gitarın son gitarım olmasını planlıyorum.

Genellikle metal ağırllıklı bir müzik yapmıyoruz grubumla. Bu nedenle çok sert tonlu gitarları tercih etmiyorum. Maddi durumum da belirli bir noktanın üstüne geçmemi engelliyor, zaten mantığı da yok. Bu nedenle yaptığım küçük araştırmalar sonucu, internette şanı epey yürümüş bir marka ve modeliyle karşılaştım; Schecter Stiletto Elite. Açıkçası gitar baya ilgimi çekti hakkındaki yorumları okuyunca. Ben de gidip bir de yerinde göreyim dedim, Do-Re Müzik'e uğradım. Ellerinde Elite'le yapısı tamamen aynı bir iki ufak değişikliği olan Studio'nun 4 telli modeli vardı. Aldım denedim, hakikaten sapı rahat, hafif bir bas. İlgim daha da yoğunlaştı. Ancak Zuhal Müzik'te kafamdaki şeytan harekete geçti.

Uzun zamandır bir Warwick basım olsun diye hayal kurarım. Sonuçta ismini ve kalitesini bilmeyen yok bu Alman'ın :) Ben de bir modelini inceleyeyim bari diyerek Corvette Double Buck'ı aldım elime. Aslında çalarken çok rahat etmesem de, bu kısa süreli tecrübenin çok da kriter olmayacağını düşündüm. Çünkü aklıma fikir düşmüştü bir kere :)

Eh ben de arada kalınca, sizlerin fikirlerinize başvurayım dedim. Siz son gitarınızı alıyor olsanız kararınız ne olurdu? Daha ucuz, ismi biraz daha sönük bir markanın en iyi gitarı mı, yoksa işi yalnızca bas üretmek olan hep sahip olmayı düşündüğünüz dünyaca ünlü bir markanın orta sınıf (!) bir modeli mi?

Ayrıca bu baslarla ilgili tecrübesi olanlar varsa paylaşırlarsa da sevinirim.

Kararı ay sonuna kadar vermem lazım, görüşlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş