Cartel

'Müzik - Genel' forumunda Asmodeus_the_Demoniac tarafından 13 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. yahu bu grup hakkında kimse konuşmamış :))) türkçe rap'in şahinleri hakkında nasıl yazı yazılmaz??? hiç mi yok forumda şölee 25-30 yaşında olupta cartel fırtınasıyla savrulmamış birey :))

  ne zamanlardı arkadaş cartel almanyadan gelip nasıl dağıtmıştı ortalığı. her yerde cartel çalınırdı, '' gel gel gel cartele gel bilmiyorsan sana öğretirler, gel gel gel cartele gel carteldekiler kan kardeşler.'' lafını duydukmu bütün hayat dururdu bizim için :)). karakan, erci-e ve cinai şebeke cartelin içindeki gruplar. karakan zaten kurucu grup :) kaç tane şarkısını ezberlemiştim o zamanlar. hani bi aralar gitar çalıp akdeniz akşamlarıyla kız tavlanırdıya, cartel varkende cartelin şarkılarını söyleyerek kızların dikkatini çekiyoduk. :))

  cartel fırtına gibi geçti ve çabuk dağıldı. burdaki prodüktörlerden menajerlerden kazık yedikleri için bıraktıklarını duydum. ne derece doğru bilemem ama cartel'in gönlümdeki yeri çok ayrıdır :) rap sevmememe rağmen ne zaman bir cartel parçası duysam hemen sözlerini mırıldanmaya başlarım :))

  yani bakıyorum şimdiki rapçiler sagopa ceza fuat dinleyerek rapçi oluyo??? cartel,karakan,tu-pac,mc hammer,dr.alban ve daha nicelerini bilmiyolar. yani bende çok dinlediğimden değil ama bu dana şey gibi geliyor.

  hani birisi metallica,slayer,anhtrax,manowar, maiden falan dinliyor ve ben rock, metal dinliyorum diyor ama deep purple,pink floyd,hendrix, sabbath,dio falan dinlemiyor. bu işin kökünü bilmeden dinlemeden nası oluyor bu işler anlamıyorum??

  neyse konu dağılmasın cartel'den en son haber mangayla yaptıkları düet. gerçi karakan'dan alper ağayla yaptılar evdeki ses düetini ama sonuçta cartel parçası. ne grup arkadaş 15 sene sonra bile parça bomba etkisi yaptı :D
   
 2. Sanırım 15 sene sonra toplandılar ve yeni albümleri ya çıktı ya çıkacak
   
 3. evet ne kadar kötü şarkı yapılabiliri denediler bu sefer de, bir oluruz yolunda civarı bir şarkı ve Cartel gibi bir gruba olmamış.
   
 4. O şarkı Tarkan'ın 2002 Dünya Kupası şarkısı değil mi?


  Bu arada şurayı ne zaman duysam gaza geliyorum.

  "Evdeki ses, kes stres yapma
  Hepimiz eğlenmeye geldik buraya
  Bir iki ses kontrol mikrofon elimde
  Yaklaş çekinme hele bir beni dinle
  Benim adım Alper ama bana Ağa derler
  Söylediğim sözler tır gibi ezer
  Geçer, aynı boks maçına benzer
  İlk round da knock out ve galip Alper
  Karakan bomba gibi niye diye sorma
  Yoktur işte direnme boşuna
  Hoşuna gidiyor işte boşuna inkar etme
  Al sana Karakan’dan bir hediye
  İleriye bak geçmişe kafa takma
  Bağır çağır tepin zıpla atla
  İyice bir terle iç bir soğuk ayran
  Bizim gibi delilere her gün bayram."
   
 5. Hani Bana Para efsanedir. :D

  Kerim uyan fena rüya gördüm ulan
  Gerçek değil miydi yaşadığımız dün akşam
  Mersoyla gezdik ya cüzdanda bol para
  Para yoktu ama arkada 3 manita vardı; ikisi kara, birisi sarıııı

  Hahah çok eğlencelidir ya. Grup Vitamin ile birlikte senelerdir dinlemiyor oluşuma rağmen sözleri aklımda kalan şarkılara sahip tek gruptur. İrkilmiştik hakikaten ilk çıktıklarında. Herkes çıkış şarkısındaki Almanca pasajı söylemeye çalışıyordu. Hani Bana Para ve Evdeki Ses gibi eğlenceli şarkılarının yanı sıra, Yetmedimi ve Çek Bir Fırt gibi içi dolu konsept sözler de yazmışlardır. Unutmadık Cartel, unutmadık. :)
   

Bu Sayfayı Paylaş