Beterböcek

thulsa_doom, sayende hepimiz lanetleneceğiz o olacak!!! 8O

Alec Baldwin'in psikopat rolünde olmadığı nadir filmlerdendir Beterböcek. Michael Keaton'ın oyunculuğu muhteşemdir. O pozlar, o mimikler, ifadeler ve vücudunun abartı hareketleri...

Winona Ryder ise, o zamanlar aşık olduğum bir roldeydi; Lydia. Melankolik, ama çocuksu, ilginç bir karakterdi. Ölülerle konuşabilmesi (ki şimdi fark ettim, benim yazdığım bir hikayedeki küçük kız da bunu yapabiliyor... bilinçaltı olsa gerek.), kıyafetleri, yüz ifadeleri... İntihar mektubunu yazarken çalan müzik...

Komedi sahnelerden biri ise, kız mektubu koymak için geldiğinde, kasaba maketindeki Genelevin balkonunda dinlenen (hatırlar mısınız o sahneyi!?) Beterböcek'in tepkisidir;

Lydia: Ben geldim! Nasılsınız?

Beterböcek: Ölü. Ölü, ölü, çok ölü!

Harry Belafonte'ye alabildiğine saygı gösteren film, o zamanlar deli gibi Harry Belafonte dinleyen (getirin yine dinlerim) benim aklımı başımdan almıştı. Bu kadar geniş bir hayalgücü... Tim Burton'ı öpmek lazım!

Eskiden sürekli izlerdim bu filmi en sevdiğim ergenlik dönemi filmlerimden diyebilirim hatta birara ortalarda kendimi winona ryder zannederek dollanıyordum :)

Beetlejuice Beetlejuice Beetlejuice :D

filmin dvd'sini nereden bulabiliceğimi bilen varmı ?

ya bu hani

''yyooooooooooook mi yoooooğğooook mi?
ellere var da bize yok miiğ''

diye müziği olan film değilmi!ya ne severdim
ne zaman çıksa izlerdem ya,onunla büyüdük biz!

Düsünce ve yaraticilik ac1sindanda harikayd1 senaristinden tutun görüntü yönetmenine hepsi deli ki böyle bi film düsünebilmisler.Bas deli Tim Burton zaten.

ben tam olarak hatırlamıorum 9 yasında fılan ızlemıstım sanırım kucktum zaten bı daha gostermemıslerdı bı fılm vardı bıde kızın babası doktor kızla sevgılısı kaza gecıorlar kız sevgılını bı bı yere goturuor ılestırmeye fılan calısıor o fılımde guzeldı adını bı hatırlasam :D

Hardter demiş ki:
ben tam olarak hatırlamıorum 9 yasında fılan ızlemıstım sanırım kucktum zaten bı daha gostermemıslerdı bı fılm vardı bıde kızın babası doktor kızla sevgılısı kaza gecıorlar kız sevgılını bı bı yere goturuor ılestırmeye fılan calısıor o fılımde guzeldı adını bı hatırlasam :D
bu işte :D

perpetual_desolation demiş ki:
michael keaton :tap: herşekle bu kadar uyabilen başka adam varmıdır? adam hem batman gibi bi karakteri inanılmaz canlandırdı bide beterböcee bak tam zibidi :D kendisini inanılmaz severim

Michael Keaton, zannımca, en düzgün Batman idi zaten. Beterböcek karakterine de gayet düzgün oturmuştu; adamı sinir etmek gibi bir hayat amacı edinmiş bir hayalet!

RpR demiş ki:
harbi çılgın filmdi hala karşıma çıkar, izlerim zevkle:D
MICHAEL%20KEATON.jpg

keaton-beetlejuice.jpg

bir adam bu kadar değişebilir :p

ya ben netten de bulamadım bu filmi.. ağlayasım geldi bak şimdi.. izmir li arkadaşlar, bu filmin divx ini nerden bulabilirm? bir fikri olanlar beni aydınlatırsa çooook sevinirim..

Geri