sansamp gt2 ile distortion pedalı kullanmak

merhabalar. amfimi bi kaç ay önce satmak zorunda kalmıştım.. şimdi tekrar amfi almak yerine gt2 almak istiyorum.. onu 5+1 ses sistemine bağlamayı düşünüyorum.. ama gt2'nin drivelarını değil de kendi distortion pedalımı kullanmak istiyorum.. nasıl yapılması gerektiği hakkında fikrim yok.. açıkcası mümkün mü onu da bilmiyorum.. distortion pedalımı kullanacağım sırada gt2 'yi clean modda kullanıp distortion pedalımı açarak mı kullanacağım? tıpkı amfide olduğu gibi.. yoksa başka bir seçenek var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim.. bu gt2 hep kafamı karıştırmıştır zaten.. amfi mi drive pedalı mı preamp mı ne ayak oturmadı kafamda.. yardımlarınızı bekliyorum..

unutmadan!! istediğim şey mümkünse eğer, delay, gt2, wah, dist. chorus, noise gate ve 5+1 sıralaması nasıl olmalı acaba? şimdiden teşekkür ederim..

Söylediğin şekilde kullanmak mümkündür. GT-2'nin drive'ını sıfıra yakın ayarlayacaksın. Yani clean tona yakın duracak. Distortion pedalını da gitar ile GT-2 arasına takacaksın.

Bahsini ettiğin ses sisteminde de nasıl sonuç vereceğini bilemiyorum.

Pedal sıralamasına gelince...

gitar -> wah -> distortion -> GT-2 -> Noise gate -> Chorus -> Delay -> Ses sistemi şeklinde bir sıralama idealdir.

Geri