Dünyaya Dair Sözler

BÜTÜN BUNLARIN SONUNDA TANRIYAMI VARACAÐIZ?MUTLAK GERÇEÐİN SAHTE ARAYIŞINDA YAPILAN SON HATA!TANRI YOKTUR,EÐER VARSA O BENİM.. :twisted:

*bir işin ters gitme olasılığı varsa, ters gider.
*etikette her bedene uyar yazıyorsa, hiçbir bedene uymaz demektir.
*bir gıda lezzetliyse sağlığa zararlıdır.
murphy yasalarindan 4 tanesi.(4.yü sildim.)

Hayal gücü bilgiden daha önemlidir. (A.EiNSTEiN )

Yasamın uzunluğu değil , nasıl yaşanıldığı önemlidir. (M.L.KING )

Hiç kimse duymak istemeyen biri kadar sağır olamaz....(W.SHAKESPEARE)

Fikirler, ordulardan daha güçlüdür. (W.M. PAXTON)

OLDUGUN GiBi GÖRÜN ve GÖRÜNDÜGÜN GiBi OL.
Ne insanlar gördüm üzerlerinde elbise yok, ne elbiseler gördüm içlerinde insan yok. (MEVLANA)

Size ne yapacagınızı söyleyebilirler, ama ne düşüneceginizi asla!.. (SOCRATES)

Aynadakinin ben olduğuna inanmıyorum bu benim görüntüm ya da görülmesi gereken tarafım

Neyim ben? bir insan mı hayır bu olamaz insan yalnızca bir kelime bizim uydurduğumuz ben bu kadar basit olamam

Beynim zonkluyor bunu seviyorum bana bir beynimin olduğunu hissettiriyor yani acı çekmek hiç bu kadar güzel olmamıştı
Kazanmak için önce kaybetmelisin

Neden mi ölüyorum çünkü seçim hakkım yok hayatta zaten seçilmeyeni yaşayabilmek değil mi yani ölümde hayatın bir parçasıdır

Mutlu olmak istiyorsan önce ve sonra mutsuz olmak zorundasın

"Eğer bizi asarak ... tahakküm altındaki milyonların, sefalet içinde çalışan ve kurtuluşu arzulayan, [kurtuluşu] bekleyen milyonların bu hareketini, işçi hareketini ezebileceğinizi umuyorsanız --eğer düşünceniz buysa, o zaman asın biizi! Burada bir kıvılcımı ezeceksiniz, ama şurda, burda veya orada, arkanızda, --ve önünüzde, her yerde alevler yükseliyor. Bu gizli bir ateş. Bunu asla söndüremezsiniz"

August Spies- Haymarket şehidi

Kim ne derse desin,
mutlu insanın en mutlu anı;uykuya daldığı andır..
mutsuz bir insanın en mutsuz anı;uykudan uyandığı andır..
İnsan hayatı bir tür hata olmalı...

Schopenhauer..

yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. işte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun

w.shakespeare

Geri